www.svethardware.cz
>
>
>

Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS

Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
, , aktualita
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
K oblíbeným
reklama
Ostatně v éře systému MS-DOS nás hry obvykle nevodily za ručičku, nenabízely tutorialy či byť jen informace o způsobu ovládání, a tak byly k disketám dodávané tištěné manuály velice důležité, nehledě na to, že plnily i funkci dnešního DRM. To když nás hra vyzvala, abychom do zobrazeného políčka napsali třetí slovo v pátém řádku na desáté stránce manuálu, apod. 
 

 
Internet Archive nám nyní nově nabízí na 2.500 her pro MS-DOS, které si můžeme vyzkoušet přímo v prohlížeči, což dává výhodu bezproblémového hraní. DOS byl samozřejmě stejně jako dnes Windows určen pro mnohé různé konfigurace a občas bylo i uvolnění potřebné systémové paměti pro běh hry přímo alchymie, vedle čehož jsme tu měli i nastavení zvukovky a grafiky. Šťourání se v souborech config.sys a autoexec.bat tak bylo na denním pořádku, nezřídka pak s využitím různých prográmků pro správu paměti. Oproti tomu je emulace počítačů jako Commodore či Amiga daleko snazší, a to prostě díky tomu, že ty využívaly jednotný hardware, takže to logicky platí i pro herní konzole. 
 
Nová várka her pro Internet Archive je založena na projektu eXoDOS a my zde pochopitelně nemůžeme ani vyjmenovat všechny ty hry, které si můžeme vyzkoušet. Hned první obrázek ukazuje sedmý díl pro řadu lidí nezapomenutelné série, která ovšem už dávno skončila, když nebudeme počítat asijskou odnož. Jde samozřejmě o Wizardry, kteroužto hru si můžete také vyzkoušet pod poněkud zprzněným podtitulem Crusaders of the Dark Servant. Správně je samozřejmě Dark Savant. 
 
 
A zrovna v případě Wizardry VII budeme onen manuál potřebovat, abychom si vůbec mohli zahrát.  
 
K dispozici jsou ale také tituly vydané na CD-ROM jako MechWarrior 2: Mercenaries nebo příslušné verze Star Wars: Tie Fighter. Celá kolekce softwaru pro MS-DOS na Internet Archive nyní činí téměř sedm tisíc titulů a stovky her, které do ní patří, ještě lze najít v prodeji třeba na platformě GOG. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala