www.svethardware.cz
>
>
>

Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS

Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
, , aktualita
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
K oblíbeným
reklama
Ostatně v éře systému MS-DOS nás hry obvykle nevodily za ručičku, nenabízely tutorialy či byť jen informace o způsobu ovládání, a tak byly k disketám dodávané tištěné manuály velice důležité, nehledě na to, že plnily i funkci dnešního DRM. To když nás hra vyzvala, abychom do zobrazeného políčka napsali třetí slovo v pátém řádku na desáté stránce manuálu, apod. 
 

 
Internet Archive nám nyní nově nabízí na 2.500 her pro MS-DOS, které si můžeme vyzkoušet přímo v prohlížeči, což dává výhodu bezproblémového hraní. DOS byl samozřejmě stejně jako dnes Windows určen pro mnohé různé konfigurace a občas bylo i uvolnění potřebné systémové paměti pro běh hry přímo alchymie, vedle čehož jsme tu měli i nastavení zvukovky a grafiky. Šťourání se v souborech config.sys a autoexec.bat tak bylo na denním pořádku, nezřídka pak s využitím různých prográmků pro správu paměti. Oproti tomu je emulace počítačů jako Commodore či Amiga daleko snazší, a to prostě díky tomu, že ty využívaly jednotný hardware, takže to logicky platí i pro herní konzole. 
 
Nová várka her pro Internet Archive je založena na projektu eXoDOS a my zde pochopitelně nemůžeme ani vyjmenovat všechny ty hry, které si můžeme vyzkoušet. Hned první obrázek ukazuje sedmý díl pro řadu lidí nezapomenutelné série, která ovšem už dávno skončila, když nebudeme počítat asijskou odnož. Jde samozřejmě o Wizardry, kteroužto hru si můžete také vyzkoušet pod poněkud zprzněným podtitulem Crusaders of the Dark Servant. Správně je samozřejmě Dark Savant. 
 
 
A zrovna v případě Wizardry VII budeme onen manuál potřebovat, abychom si vůbec mohli zahrát.  
 
K dispozici jsou ale také tituly vydané na CD-ROM jako MechWarrior 2: Mercenaries nebo příslušné verze Star Wars: Tie Fighter. Celá kolekce softwaru pro MS-DOS na Internet Archive nyní činí téměř sedm tisíc titulů a stovky her, které do ní patří, ještě lze najít v prodeji třeba na platformě GOG. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů