Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje

Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
, , aktualita
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem se objevila závažná chyba v enginu pro JavaScript u internetového prohlížeče Mozilla Firefox a nyní se velmi podobný problém objevil i u Microsoftu Internet Explorer. Také zde jde o chybu enginu a práci s pamětí, kdy může útočník pomocí "šikovně" napsaného kódu na webové stránce napadnout počítač oběti. Ke vstupu na stránku může využít např. tradiční phishingové e-maily. Pokud se útok podaří, získá stejná práva jako aktuální uživatel, což může být větší problém tehdy, pokud je uživatel přihlášen jako administrátor. Pak může instalovat programy, nebo např. vytvářet nové uživatelské účty.
 
Microsoft Internet Explorer logo
 
Tato chyba má označení CVE-2020-0674 a už je aktivně využívána, i když prozatím nepříliš často. Zásadním problémem ale je, že na ni neexistuje oprava a pravidelná bezpečnostní aktualizace systému Windows a jeho součástí probíhá druhé úterý v měsíci, což znamená, že se jí dočkáme až za tři týdny, pokud Microsoft neudělá nějakou výjimečnou aktualizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek