Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje

Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
, , aktualita
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem se objevila závažná chyba v enginu pro JavaScript u internetového prohlížeče Mozilla Firefox a nyní se velmi podobný problém objevil i u Microsoftu Internet Explorer. Také zde jde o chybu enginu a práci s pamětí, kdy může útočník pomocí "šikovně" napsaného kódu na webové stránce napadnout počítač oběti. Ke vstupu na stránku může využít např. tradiční phishingové e-maily. Pokud se útok podaří, získá stejná práva jako aktuální uživatel, což může být větší problém tehdy, pokud je uživatel přihlášen jako administrátor. Pak může instalovat programy, nebo např. vytvářet nové uživatelské účty.
 
Microsoft Internet Explorer logo
 
Tato chyba má označení CVE-2020-0674 a už je aktivně využívána, i když prozatím nepříliš často. Zásadním problémem ale je, že na ni neexistuje oprava a pravidelná bezpečnostní aktualizace systému Windows a jeho součástí probíhá druhé úterý v měsíci, což znamená, že se jí dočkáme až za tři týdny, pokud Microsoft neudělá nějakou výjimečnou aktualizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV
Vývoj nových akumulátorů nejen pro elektrické vozy probíhá na plné obrátky, testování je ale procesem, který zabírá obrovské množství času. Standfordská univerzita, MIT a Toyota vyvinuli AI, která to má urychlit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC
Společnost Ruijie Networks vyslala na trh svá první mini PC, která jsou založena na procesoru Zhaoxin KaiXian KX-U6780A. Jde tak o první počítače svého druhu, které jsou vybaveny čínským x86 CPU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MEMXPRO PC32 SSD: paměti TLC NAND Flash v režimu SLC MEMXPRO PC32 SSD: paměti TLC NAND Flash v režimu SLC
Společnost MEMXPRO se snaží najít díru na trhu s využitím své nové řady SSD s označením PC32. Ta využívají naprosto běžné paměti TLC 3D NAND Flash od Micronu, ale používají je v režimu SLC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Celosvětový trh s PC má letos klesnout o 3,4 %, pokud už vše půjde dobře Celosvětový trh s PC má letos klesnout o 3,4 %, pokud už vše půjde dobře
Aktuálně je pro PC trh, a nejen pro ten, největší strašák šířící se koronavirus, který by se měl už v tomto stádiu podílet na 3,4% poklesu celosvětového trhu s PC. Ovšem může to být i horší, alespoň dle Canalys.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů