www.svethardware.cz
>
>
>

Írán zabavil bitcoinové farmy, všiml si spotřeby elektřiny

Írán zabavil bitcoinové farmy, všiml si spotřeby elektřiny
, , aktualita
V Íránu došlo k zabavení dvou farem, které zde těžily kryptoměnu Bitcoin ve velkém. Nápadné bylo totiž znatelné navýšení spotřeby elektřiny, v síti došlo k megawattovému nárůstu proti normálu.
K oblíbeným
reklama
Írán je jednou ze zemí, která začíná zaznamenávat vzestup těžby kryptoměn. Důvodem zdaleka není jen nárůst ceny Bitcoinu a jiných kryptoměn, který byl za posledních pár týdnů mnohonásobný (jen Bitcoin vzrostl ze 4 na zhruba 12 tisíc dolarů), ale také snaha nějakým způsobem “ukládat” bohatství. Vedle tradičního zlata a amerických dolarů se Bitcoin stává třetí zajímavou možností, jak toto učinit.
 
Bitcoin
 
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
A právě proto, že se Bitcoin stává jednou z cest, jak případné bohatství vytvořit i uložit (přiznejme si, že moc stabilní a spolehlivý způsob to zrovna není), jsou zde budovány nové těžařské farmy. Dvě z nich byly identifikovány a na základě toho také zabaveny díky zaznamenanému výraznému nárůstu spotřeby elektřiny a způsobené nestabilitě elektrické sítě. Tisícovka strojů si vzala megawatt energie, o který v krátké době vzrostla spotřeba, což byl podezřelý 7% nárůst proti normálu.
 
Připomeňme ještě, že země má v poslední době finanční problémy vzniklé uvalením sankcí ze strany USA z důvodu jejího jaderného programu a těžba Bitcoinu nebo jiné kryptoměny se stávají jednou z možností, jak do země dostat "peníze".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů