www.svethardware.cz
>
>
>

Írán zabavil bitcoinové farmy, všiml si spotřeby elektřiny

Írán zabavil bitcoinové farmy, všiml si spotřeby elektřiny
, , aktualita
V Íránu došlo k zabavení dvou farem, které zde těžily kryptoměnu Bitcoin ve velkém. Nápadné bylo totiž znatelné navýšení spotřeby elektřiny, v síti došlo k megawattovému nárůstu proti normálu.
K oblíbeným
reklama
Írán je jednou ze zemí, která začíná zaznamenávat vzestup těžby kryptoměn. Důvodem zdaleka není jen nárůst ceny Bitcoinu a jiných kryptoměn, který byl za posledních pár týdnů mnohonásobný (jen Bitcoin vzrostl ze 4 na zhruba 12 tisíc dolarů), ale také snaha nějakým způsobem “ukládat” bohatství. Vedle tradičního zlata a amerických dolarů se Bitcoin stává třetí zajímavou možností, jak toto učinit.
 
Bitcoin
 
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
A právě proto, že se Bitcoin stává jednou z cest, jak případné bohatství vytvořit i uložit (přiznejme si, že moc stabilní a spolehlivý způsob to zrovna není), jsou zde budovány nové těžařské farmy. Dvě z nich byly identifikovány a na základě toho také zabaveny díky zaznamenanému výraznému nárůstu spotřeby elektřiny a způsobené nestabilitě elektrické sítě. Tisícovka strojů si vzala megawatt energie, o který v krátké době vzrostla spotřeba, což byl podezřelý 7% nárůst proti normálu.
 
Připomeňme ještě, že země má v poslední době finanční problémy vzniklé uvalením sankcí ze strany USA z důvodu jejího jaderného programu a těžba Bitcoinu nebo jiné kryptoměny se stávají jednou z možností, jak do země dostat "peníze".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek