Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak by to možná vypadalo, kdyby Microsoft dělal do aut

1.4.2004, Petr Hájek, článek
Jak by to možná vypadalo, kdyby Microsoft dělal do aut
Šéf firmy Microsoft, Bill Gates, na počítačovém veletrhu ComDex kdysi řekl :"Kdyby GM (General Motors, výrobce automobilů) držel krok s technickým vývojem tak jako počítačový průmysl, jezdíme všichni v autech za 25 USD a na galon benzínu ujedeme 1000 mil." A co že na toto prohlášení odpověděl pan Welche z General Motors?
"Kdyby GM vyvinulo takovou technologii jako Microsoft, jezdili bychom v autech, která by měla následující vlastnosti:
1. Vaše auto by bez zjevného důvodu mělo minimálně 2x za den Crash.
2. Po každém překreslení čar na silnici byste museli koupit nové auto.
3. Příležitostně by se auto na dálnici bez zjevného důvodu zastavilo. To by se všeobecně bralo jako normální, prostě by se nastartovalo a znovu by se pokračovalo v jízdě.
4. U jistých manévrů (např. levá zatáčka) by se auto občas zastavilo a nešlo by nastartovat. V takovém případě by pomohla jen demontáž a nová montáž motoru.
5. V autě by mohla sedět jen jedna osoba, výjimkou by byla provedení „AutoXP“ nebo „Auto2000“, kde by se ale muselo za každé sedadlo zvlášť připlatit.
6. MacIntosh by vyráběl auta, která by byla poháněná slunečním světlem, byla by spolehlivá, 5x rychlejší a o polovinu lehčí, fungovala by ale jen na 5% silnic.
7. Kontrolka tlaku oleje, teploty motoru a dobíjení baterie by byla nahrazena návěštím „Generální Auto-Chyba“.
8. Nová sedadla by požadovala, aby všichni měli stejné zadnice.
9. Airbag by se ptal „Jste si jist ...“, než by se uvedl v činnost.
10. Příležitostně by se zamčené auto nedalo odemknout. Dovnitř byste se dostali pouze následujícím trikem: zároveň tisknout kliku, otáčet klíčem a rukou se dotýkat antény.
11. GM by vás nutila koupit zároveň s každým autem sadu „deLux“ karet firmy Rand McNally (dceřiná společnost GM), ačkoliv byste to nikdy nepotřebovali. Pokud byste nabídku nepřijali, jezdilo by vaše auto jen poloviční rychlostí (ne-li pomaleji) a GM by kvůli této záležitosti byla vyšetřována státními orgány.
12. Vždy po představení nového vozu by se museli všichni řidiči znovu učit řídit, protože žádný nový vůz by nefungoval tak, jako staré auto.
13. Volant automobilu by se večer před opuštěním vozidla odebíral a ráno znovu instaloval s použitím unikátní technologie „plug-and-play“. Někdy by se ovšem stávalo, že automobil po ránu bez zjevného důvodu odmítne volant přijmout.
14. Motor by se vypínal stisknutím tlačítka „START“.
15. Microsoft by nevyráběl motory, ale utvořil se svými dodavateli motoru kartel. Poslední motor by měl 16 válců, mnohabodové vstřikováni paliva a 4 turbodmychadla, používal by však rozvod SV, aby byl kompatibilní s díly z Fordu model T."
Zdroj: Hlubiny internetu