www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jak obejít kontrolu TPM i CPU při instalaci Windows 11? Stačí chvíle

Jak obejít kontrolu TPM i CPU při instalaci Windows 11? Stačí chvíle
, , aktualita
Pokud někdo provozuje starší, ale výkonnostně stále bez problémů postačující sestavu, kterou Windows 11 odmítají uznat jako hodnou svých bitů a bajtů, má možnost obejít systémové požadavky. 
K oblíbeným
reklama
Server TechPowerUp ukazuje postup, jakým to lze zvládnout během několika minut, i když je tu samozřejmě otázka, jak dlouho takový systém vydrží na uživatele nekřičet, že má zastaralý hardware a že mu pozastavuje veškeré aktualizace, vypíná ledničku či stahuje nejnovější českou letní komedii.
 
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001
"BypassRAMCheck"=dword:00000001
"BypassStorageCheck"=dword:00000001
"BypassCPUCheck"=dword:00000001
 
Daný postup se týká čerstvých instalací a zahrnuje vytvoření souboru *.reg s výše uvedeným obsahem, z nějž je jasné, že dané klíče mají za úkol rovnou vypnout snad veškeré funkce, s jejichž pomocí instalátor systému ověřuje, zda máme vhodný hardware. Jde tak nejen o TPM a SecureBoot, ale i o CPU, paměti a úložný prostor. Daný soubor si můžeme uložit na flash disk a pak už spustíme samotnou instalaci pomocí Installation Media USB Flash Drive. 
 
 
Pokud v instalaci dospějeme až do bodu, kdy nám ta zahlásí, že naše PC je pro Windows 11 nevhodné, stačí stisknout v daném okně vlevo nahoře tlačítko se šipkou zpět, kombinací Shift+F10 otevřít příkazovou řádku a spustit regedit. V okně Editoru registru pak už jen importujeme dříve uložený soubor *.reg, počkáme na potvrzení, zavřeme otevřená okna a pokračujeme s instalací. 
 
Tím jsme ale pouze obešli ověření hardwaru při instalaci nového systému, přičemž pozměněny byly pochopitelně registry jen samotného instalátoru, ne našeho nového systému. 
 
Pokud jde ale o aktualizaci Windows 10 na Windows 11, zde můžeme využít oficiální způsob, jaký popisuje sám Microsoft, který ovšem jen zmírní své nároky z TPM 2.0 na TPM 1.2. Vše, co pro to musíme udělat, je jedna změna v registrech na daném počítači ještě před pokusem o aktualizaci. 
 
V Editoru registru si otevřeme cestu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup a tam přidáme nový DWORD pojmenovaný AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU s hodnotou 1.
 
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup]
"AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU"=dword:00000001
 
Případně si můžete vytvořit a poté spustit soubor *.reg s tímto obsahem. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V
SiFive stojí v popředí vývoje procesorů či obecně SoC založených na architektuře RISC-V a postupuje velice rychle dopředu. Už nyní se totiž chlubí výkonnými čipy se 128 jádry, které se dají srovnávat s Intel Rocket Lake či ARM Cortex-A78.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala