www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jak si vedou Radeony RX 5700 vedle GeForce SUPER?

Jak si vedou Radeony RX 5700 vedle GeForce SUPER?
, , aktualita
Včera už mohly být zveřejněny recenze karet AMD Radeon RX 5700 a RX 5700 XT, které AMD ještě před vypuštěním na trh zlevnilo. Můžeme se jen dohadovat, zda to byl či nebyl předem připravený tah, ovšem nyní jde především o výkon. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon RX 5700 a RX 5700 XT jsou zatím jediné dvě grafické novinky se 7nm čipy Navi, které mají zaútočit na nabídku firmy NVIDIA a konkrétně její GeForce. Ty byly minulý týden představeny na trhu ve verzích SUPER, což samotné AMD mohlo bezpochyby očekávat už několik týdnů dopředu. Když ale poprvé představilo své nové karty, uvedlo už jejich ceny, a sice 380 a 450 USD a nejspíše čekalo na reakci firmy NVIDIA. 
 
 
Ta přišla brzy v podobě GeForce SUPER, které nesnižují ceny, ale zvyšují výkon. AMD poté ohlásilo snížení cen nových Radeonů, a to ještě před jejich vypuštěním na trh. Slabší 5700 se dostal na 350 a silnější 5700 XT na 400 USD. 
 
Ceny karet v našich obchodech ještě neměly šanci se "usadit", a tak tu máme dle Heureky  Radeony RX 5700 za cca 11.000 Kč a 5700 XT dokonce za 13 či 14 tisíc. To však zdaleka neodpovídá výše uvedeným částkám, a to ani v případě, že si namísto dolarů dosadíme eura. Když ale chvíli hledáme jinými způsoby, dají se tyto karty najít i výrazně levněji, nicméně i tak bude lepší se zatím neukvapovat a spíše si nastudovat to, co nové Radeony i GeForce zvládnou. 
 
Co se týče GeForce SUPER, zatím tu jsou recenze RTX 2060S a RTX 2070S a dle nich je nová 2060S víceméně na stejné úrovni jako stará 2070, a to při ceně kolem 400 USD a RTX 2070S je o trošku slabší než RTX 2080, a to za 500 USD. Z hlediska cen tu tak už rázem nemáme od AMD konkurenci pro RTX 2070, respektive její novou verzi SUPER a můžeme mluvit o přímé konkurenci pro RTX 2060 a RTX 2060S s naprosto stejnými oficiálními cenami. 
 
Takže tu máme vytvořeny dvojičky RX 5700 + RTX 2060 a RX 5700 XT + RTX 2060 SUPER a můžeme srovnávat. Test serveru Extremetech hned ukazuje na to, že AMD má s ohledem na cenu velice dobrou nabídku. Jeho RX 5700 v řadě titulů snadno překonává kartu RTX 2060, ovšem v některých za ní naopak zaostává, jako je Assassin's Creed Origins nebo Warhammer II. V Shadow of the Tomb Raider jsou obě karty zcela vyrovnané. Pak tu jsou ale také tituly, jako Metro Exodus, kde je RX 5700 výkonnější i než RTX 2070, a tudíž by to mělo platit i pro RTX 2060 SUPER. 
 
Něco podobného pak můžeme říci o kartách RX 5700 XT a RTX 2070, jak potvrzuje třeba i test serveru Hexus.net. Recenze ale ukazují i něco jiného. V některých případech nedokáže náporu nové RX 5700 XT odolat ani papírově mnohem výkonnější Radeon VII, což je případ hry Total War: Three Kingdoms nebo Far Cry: New Dawn. Zde se prostě ukazuje vylepšená architektura RDNA čipů Navi a je znát, že koupě Radeonu VII pro hraní až na možné výjimky nemá cenu a už vůbec ne s ohledem na to, jakou porci výkonu získáme za podstatně vyšší částku kolem 19 tisíc.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala