Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak vypadají staré hry z Xbox 360 na nové Xbox One X?

14.3.2018, Jan Vítek, aktualita
Jak vypadají staré hry z Xbox 360 na nové Xbox One X?
Možnost provozovat hry z Xbox 360 na novějších Xbox One je dobře známá. Některé tituly přitom lze spustit i v rozlišení 4K na nové Xbox One X a ukazuje se, že rozdíly mohou být podstatné i tam, kde se v podstatě do kódu samotné hry nesáhlo. 
Microsoft se snaží udržovat při životě starší hry z věku Xbox 360 pomocí jejich emulace na nových konzolích, a některé vybrané hry tak mohou pracovat i v rozlišení 2160p, čili 4K. Hry ovšem nabízejí stejně detailní modely, textury, nasvícení a vůbec stejnou vizuální stránku jako dříve. Nicméně samotný rendering scén už je pod taktovkou konzole a ta přesto dokáže kvalitu zobrazení zlepšit. 
 
Zaklínač 2
 
Microsoft v posledních týdnech nabídl emulaci dalších starších her, jako je Zaklínač 2, původní Forza Horizon nebo Crackdown. Na to už se podívali v Digital Foundry a jejich názor je veskrze pozitivní. Hry běží stejně rychle nebo i rychleji než dříve, a to s lepší grafikou danou nesrovnatelně vyšším výkonem Xbox One X. Na té si můžeme nastavit buď prioritu vyšší snímkovací frekvence, nebo renderingu ve vysokém rozlišení, ovšem samozřejmě s tím, že ona snímkovací frekvence nebude shora omezena. 
 
 
To je zrovna případ Forza Horizon, která na Xbox One X má stále uzamčený framerate na 30 FPS, takže zde je v podstatě jediná možnost, a sice využít vysoké rozlišení 4K a navíc také 4X MSAA a FXAA, díky čemuž vypadá hra lépe než dříve. Kvůli tomu ale také mohou vyniknout některé textury, které vyčnívají svým nízkým rozlišením. Na texturový "hi-res pack" ale můžeme zapomenout. 
 
 
 

 

Microsoft se tak opravdu snaží prodloužit život starším titulům, což je jedině dobře, však v případě her pro PC bereme jako samozřejmost, že si na novějším hardwaru zahrajeme i podstatně starší hry. Nicméně i tehdy se musíme nezřídka potýkat s problémy, které přináší například nové grafické ovladače a bohužel tu také visí Damoklův meč moderních technik DRM, které vyžadují internetové spojení pro ověření pravosti kopie. S koncem provozování těchto DRM totiž může skončit i naše hraní. 

 

Zdroj: Extremetech