www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jaká nová Windows 10 si Microsoft přichystal pro své partnery?

Jaká nová Windows 10 si Microsoft přichystal pro své partnery?
, , aktualita
Už o víkendu jsme psali, že systém Windows 10 S končí a namísto něj tu bude jen příslušný režim pro Home a dokonce i Pro. S tím ale nastupují také nové verze Windows 10, které bude Microsoft nabízet svým partnerům.
K oblíbeným
reklama
Ne že by se to tedy tímto rozhodnutím Microsoftu zjednodušilo, spíše naopak. Vedle režimů Windows 10 S pro běžné desítky verzí Home a Pro přibyde dalších pět SKU systémů, které budou nabízeny partnerům Microsoftu, čili výrobcům počítačů. Tyto verze budou jako dříve vyžadovat, aby výrobce dodržel jisté hardwarové limity a pak bude moci danou verzi využít. Jde tak především o to, že Windows 10 pro levnější zařízení budou rovněž levnější. 
 
 
Tato změna má nastat na začátku letošního dubna při příležitosti vypuštění nové verze systému, a sice Windows Redstone 4. O něm zatím nevíme, jak se bude oficiálně označovat, ale je možné, že půjde prostě o Spring Creators Update. 
 
Mezi pět nových verzí systému Windows 10 Home bude patřit Entry, Value, Core, Core+ a Advanced a jak už bylo řečeno, hlavním úkolem je cenově odstupňovat tyto systémy s využitím hardwarových omezení. Ta jsou následující, přičemž velcí odběratelé budou mít jistou možnost flexibility.
 
  • Entry (25 USD): Intel Atom/Celeron/Pentium, max. 4 GB RAM, 32GB SSD a 14,1" notebook / 11,6" 2 v 1 či tablet a min. 17" AIO
  • Value (45 USD): Intel Atom/Celeron/Pentium, max. 4 GB RAM, 64GB SSD a 14,1" LCD (embedded: max. 4 GB RAM, 64GB SSD / 500GB HDD)
  • Core (65,45 USD): nesmí být nasazeno na zařízeních, která splňují požadavky na Core+ a Advanced
  • Core+ (86,66 USD): hi-end CPU a min. 4 GB RAM (všechna zařízení) nebo min. 8 GB RAM a 1080p (notebook, 2v1, AiO) nebo min. 8 GB RAM a 2TB SSD / HDD (desktop)
 
V případě Advanced (101 USD) je to ještě poněkud složitější. Tuto verzi bude nutné využít v následujících případech. Počítač bude vybaven jedním z následujících: 
  • Intel Core i9
  • 6jádrový Core i7
  • AMD Threadripper
  • Core i7 (min. 16 GB RAM)
  • AMD FX / Ryzen 7 (min. 16 GB RAM)
  • rozlišení 4K/Ultra HD (jakýkoliv procesor)
Rozdíly mezi samotnými systémy by neměly být výrazné, takže půjde především o ceny a snahu Microsoftu škálovat požadované částky za systém s pořizovací cenou počítače. Nabídka samostatně prodávaných Windows 10 se nezmění. Ve všech případech by pak uživatel měl mít možnost přepnout se do režimu Windows 10 S. 
 
Zdroj: Thurrott 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek