www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jaké paměti pro nový Ryzen? Třeba G.Skill Trident Z Neo

Jaké paměti pro nový Ryzen? Třeba G.Skill Trident Z Neo
, , aktualita
Společnost G.Skill si připravila speciálně pro nové sestavy s Ryzen 3000 paměti Trident Z Neo DDR4 RAM. Ty jsou tak optimalizované i pro desky s čipovou sadou AMD X570 a k dispozici budou v různých kapacitách i rychlostech.
K oblíbeným
reklama
G.Skill Trident Z Neo DDR4 RAM tak přichází pro Ryzen 3000 a X570, přičemž k dispozici budou sady od kapacity 16 GB (2x 8) po 64 GB (4x 16), a to ve verzích s takty 2666, 3000, 3200 a 3600 MHz. 
 
 
Největší výběr bude v případě modulů pracujících na 3600 MHz, které snesou různá časování na různém napájecím napětí, a to od 14-15-15-35 po 18-22-22-42. Paměti s tím nejlepším časováním budou omezeny na kapacitu 8 GB na modul, přičemž to platí pro napětí 1,4 V. Na 1,2 V pak budou moci pracovat na časování 18-18-18-38. 
 
 
Procesory Ryzen 3000 jsou stejně jako jejich předchůdci citlivé na výkon pamětí a umí z rychlých modulů DDR4 těžit. Jak ale ukazuje test serveru techPowerUp (a jak se ostatně dá očekávat), rychlé paměti se neprojeví všude. Kde to platí, jsou třeba testy SuperPi nebo komprese dat, ovšem také v řadě her jako Sekiro nebo Far Cry 5, kde může jít i o více než deset procent FPS navíc v případě DDR4-2400 vs DDR4-3200 s lepším časováním. 
 
Co se týče zvýrazněných verzí v seznamu firmy G.Skill, jde právě o ty dvě, jimiž se výrobce chlubí a které může dle svých slov nabídnout díky pečlivě vybraným čipům na 10vrstvém plošném spoji. 
 
 
Nové paměti mají ve výbavě černé chladiče a osmizónové RGB podsvícení nastavitelné pomocí softwaru Trident Z. Nebo ho můžeme synchronizovat s Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light či ASRock Polychrome
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Poslední obrázek ukazuje Trident Z Neo 32GB (8GBx4) na DDR4-3600 CL14-15-15-35 po pětihodinovém zátěžovém testu na desce ASUS ROG Crosshair VIII Formula s X570 pomocí MemTest. 
 
Nové paměti by se měly dostat na trh později ještě v tomto měsíci. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek