www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jaké paměti pro nový Ryzen? Třeba G.Skill Trident Z Neo

Jaké paměti pro nový Ryzen? Třeba G.Skill Trident Z Neo
, , aktualita
Společnost G.Skill si připravila speciálně pro nové sestavy s Ryzen 3000 paměti Trident Z Neo DDR4 RAM. Ty jsou tak optimalizované i pro desky s čipovou sadou AMD X570 a k dispozici budou v různých kapacitách i rychlostech.
K oblíbeným
reklama
G.Skill Trident Z Neo DDR4 RAM tak přichází pro Ryzen 3000 a X570, přičemž k dispozici budou sady od kapacity 16 GB (2x 8) po 64 GB (4x 16), a to ve verzích s takty 2666, 3000, 3200 a 3600 MHz. 
 
 
Největší výběr bude v případě modulů pracujících na 3600 MHz, které snesou různá časování na různém napájecím napětí, a to od 14-15-15-35 po 18-22-22-42. Paměti s tím nejlepším časováním budou omezeny na kapacitu 8 GB na modul, přičemž to platí pro napětí 1,4 V. Na 1,2 V pak budou moci pracovat na časování 18-18-18-38. 
 
 
Procesory Ryzen 3000 jsou stejně jako jejich předchůdci citlivé na výkon pamětí a umí z rychlých modulů DDR4 těžit. Jak ale ukazuje test serveru techPowerUp (a jak se ostatně dá očekávat), rychlé paměti se neprojeví všude. Kde to platí, jsou třeba testy SuperPi nebo komprese dat, ovšem také v řadě her jako Sekiro nebo Far Cry 5, kde může jít i o více než deset procent FPS navíc v případě DDR4-2400 vs DDR4-3200 s lepším časováním. 
 
Co se týče zvýrazněných verzí v seznamu firmy G.Skill, jde právě o ty dvě, jimiž se výrobce chlubí a které může dle svých slov nabídnout díky pečlivě vybraným čipům na 10vrstvém plošném spoji. 
 
 
Nové paměti mají ve výbavě černé chladiče a osmizónové RGB podsvícení nastavitelné pomocí softwaru Trident Z. Nebo ho můžeme synchronizovat s Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light či ASRock Polychrome
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Poslední obrázek ukazuje Trident Z Neo 32GB (8GBx4) na DDR4-3600 CL14-15-15-35 po pětihodinovém zátěžovém testu na desce ASUS ROG Crosshair VIII Formula s X570 pomocí MemTest. 
 
Nové paměti by se měly dostat na trh později ještě v tomto měsíci. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ARM Cortex-A78AE: nové CPU pro autonomní aplikace, např. auta ARM Cortex-A78AE: nové CPU pro autonomní aplikace, např. auta
Autonomní auta potřebují výkonný hardware pro své fungování. Společnost ARM pro ně (a jiné autonomní aplikace) představila nové CPU Cortex-A78AE, které je speciálně upraveno pro zpracování potřebných dat včetně obrazu z kamer.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ClockTuner for Ryzen (CTR) je už k dispozici ve verzi 1.0 beta ClockTuner for Ryzen (CTR) je už k dispozici ve verzi 1.0 beta
Jurij Bublij známý jako 1USMUS vypustil do světa svou taktovací utilitu určenou speciálně procesorům AMD s architekturou Zen 2. Jde tak o stále aktuální generaci modelů Ryzen a Threadripper. K čemu CTR může posloužit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek