www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jaké paměti pro nový Ryzen? Třeba G.Skill Trident Z Neo

Jaké paměti pro nový Ryzen? Třeba G.Skill Trident Z Neo
, , aktualita
Společnost G.Skill si připravila speciálně pro nové sestavy s Ryzen 3000 paměti Trident Z Neo DDR4 RAM. Ty jsou tak optimalizované i pro desky s čipovou sadou AMD X570 a k dispozici budou v různých kapacitách i rychlostech.
K oblíbeným
reklama
G.Skill Trident Z Neo DDR4 RAM tak přichází pro Ryzen 3000 a X570, přičemž k dispozici budou sady od kapacity 16 GB (2x 8) po 64 GB (4x 16), a to ve verzích s takty 2666, 3000, 3200 a 3600 MHz. 
 
 
Největší výběr bude v případě modulů pracujících na 3600 MHz, které snesou různá časování na různém napájecím napětí, a to od 14-15-15-35 po 18-22-22-42. Paměti s tím nejlepším časováním budou omezeny na kapacitu 8 GB na modul, přičemž to platí pro napětí 1,4 V. Na 1,2 V pak budou moci pracovat na časování 18-18-18-38. 
 
 
Procesory Ryzen 3000 jsou stejně jako jejich předchůdci citlivé na výkon pamětí a umí z rychlých modulů DDR4 těžit. Jak ale ukazuje test serveru techPowerUp (a jak se ostatně dá očekávat), rychlé paměti se neprojeví všude. Kde to platí, jsou třeba testy SuperPi nebo komprese dat, ovšem také v řadě her jako Sekiro nebo Far Cry 5, kde může jít i o více než deset procent FPS navíc v případě DDR4-2400 vs DDR4-3200 s lepším časováním. 
 
Co se týče zvýrazněných verzí v seznamu firmy G.Skill, jde právě o ty dvě, jimiž se výrobce chlubí a které může dle svých slov nabídnout díky pečlivě vybraným čipům na 10vrstvém plošném spoji. 
 
 
Nové paměti mají ve výbavě černé chladiče a osmizónové RGB podsvícení nastavitelné pomocí softwaru Trident Z. Nebo ho můžeme synchronizovat s Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light či ASRock Polychrome
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Poslední obrázek ukazuje Trident Z Neo 32GB (8GBx4) na DDR4-3600 CL14-15-15-35 po pětihodinovém zátěžovém testu na desce ASUS ROG Crosshair VIII Formula s X570 pomocí MemTest. 
 
Nové paměti by se měly dostat na trh později ještě v tomto měsíci. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře