Jaký je rozdíl mezi Turingem a Turingem A? V přetaktování

Jaký je rozdíl mezi Turingem a Turingem A? V přetaktování
, , aktualita
Server techPowerUp přinesl informace o rozdílech mezi dvěma verzemi čipů Turing. Ty jsou totiž přichystané pro nové karty GeForce RTX 2080 Ti, 2080 i 2070, ale v čem tkví rozdíl třeba mezi TU102-300 a TU102-300A?
K oblíbeným
reklama
V rámci generace Turing tak budeme muset rozlišovat mezi dvěma variantami jednotlivých GPU a dle serveru techPowerUp budou verze s označením A ty lepší. Informace o nich se objevily už v Kolíně, kde si označení A lidé všimli a od té doby se spekuluje, co to znamená. Přijdou snad v budoucnu verze B tvořené lepším procesem? Dle nejnovějších informací se to týká něčeho jiného. 
 
 
Dle techPowerUp se tak čipy jako TU102-300A budou montovat do těch lepších a dražších karet jako STRIX, GAMING X TRIO či referenčních Founders Edition. Půjde pak jednoduše o ty více povedené modely schopné dosáhnout vyšších taktů, a také že budou na nereferenčních kartách přetaktované už z továrny. Pro čipy jako TU102-300 to platit nemá. 
 
 
"Neáčkové verze" tak budou montovány do běžných karet, které nebudou mít zvýšené takty nad rámec specifikací. NVIDIA přitom tyto čipy od sebe odlišila i přidělením samostatných ID, což lze vyčíst z nejnovějších ovladačů, které už mají k dispozici recenzenti. Dle tohoto ID bude snadné určit, čím je vybavena naše karta. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře