www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jaký výkon má nová GeForce GTX 1660?

Jaký výkon má nová GeForce GTX 1660?
, , aktualita
Pokud by NVIDIA na nové kartě GTX 1660 pouze osekala počet SM z 24 na 22, nemuseli bychom ani čekat na recenze, stačilo by si výkon prostě odvodit z toho, co předvádí GTX 1660 Ti. Nový model ale má mnohem slabší paměti. 
K oblíbeným
reklama
Právě 8Gb/s GDDR5 na kartě GTX 1660 mohou se situací dost zamíchat, protože jsou o plnou třetinu slabší než 12Gb/s GDDR6 na GTX 1660 Ti a není zrovna jasné, co to s celkovým výkonem ve hrách udělá. Oproti tomu nová karta přišla pouze o dvě z celkových 24 jednotek SM a má navíc o trošku vyšší výchozí takty, tudíž hrubý výkon moc neutrpěl. Jde o 5027 GFLOPS vs. 5437 GFLOPS, takže GTX 1660 je na 92,5 % hrubého výkonu GTX 1660 Ti. 
 
 
Vzhledem k tomu, že GTX 1660 mají nyní na našem trhu v podstatě stejné ceny jako GTX 1060, nás může zajímat také rozdíl ve výkonu i mezi touto dvojicí karet. Jak je to tedy s výkonem? 
 
 
Obecně se dá říci, že GTX 1660 je zhruba na půli cesty mezi GTX 1060 6GB a GTX 1660 Ti a leckdy je spíše blíže své nové sestřičce. Potvrzuje se to, co bylo jasné už před vypuštěním nové karty: GeForce GTX 1060 jsou za stávající ceny neprodejné a pokud prodejci nechtějí spoléhat na to, že dokáží nachytat dost neználků a prodat jim staré karty za aktuální ceny, budou s nimi muset dolů. Dle rozdílu ve výkonu by to mělo být tak nanejvýš 5000 Kč za slušnou GTX 1060, a to nepočítáme s tím, že jde o tři roky starou generaci. 
 
GeForce GTX 1660 je obecně karta, která se bude hodit nejen pro hraní ve Full HD, ale v drtivé většině titulů i pro 2560 x 1440 - QHD. Spotřeba v podstatě zůstala na úrovni karet GTX 1060, ostatně TDP zůstalo na 120 W. 
 
Dá se také říci, že pomalejší paměti se na výkonu jednoznačně podepsaly, protože ten je oproti GTX 1660 Ti výrazně nižší, než aby to byl jen dopad dvou chybějících jednotek SM z dvaceti čtyř. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek