www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jaký výkon má nová GeForce GTX 1660?

Jaký výkon má nová GeForce GTX 1660?
, , aktualita
Pokud by NVIDIA na nové kartě GTX 1660 pouze osekala počet SM z 24 na 22, nemuseli bychom ani čekat na recenze, stačilo by si výkon prostě odvodit z toho, co předvádí GTX 1660 Ti. Nový model ale má mnohem slabší paměti. 
K oblíbeným
reklama
Právě 8Gb/s GDDR5 na kartě GTX 1660 mohou se situací dost zamíchat, protože jsou o plnou třetinu slabší než 12Gb/s GDDR6 na GTX 1660 Ti a není zrovna jasné, co to s celkovým výkonem ve hrách udělá. Oproti tomu nová karta přišla pouze o dvě z celkových 24 jednotek SM a má navíc o trošku vyšší výchozí takty, tudíž hrubý výkon moc neutrpěl. Jde o 5027 GFLOPS vs. 5437 GFLOPS, takže GTX 1660 je na 92,5 % hrubého výkonu GTX 1660 Ti. 
 
 
Vzhledem k tomu, že GTX 1660 mají nyní na našem trhu v podstatě stejné ceny jako GTX 1060, nás může zajímat také rozdíl ve výkonu i mezi touto dvojicí karet. Jak je to tedy s výkonem? 
 
 
Obecně se dá říci, že GTX 1660 je zhruba na půli cesty mezi GTX 1060 6GB a GTX 1660 Ti a leckdy je spíše blíže své nové sestřičce. Potvrzuje se to, co bylo jasné už před vypuštěním nové karty: GeForce GTX 1060 jsou za stávající ceny neprodejné a pokud prodejci nechtějí spoléhat na to, že dokáží nachytat dost neználků a prodat jim staré karty za aktuální ceny, budou s nimi muset dolů. Dle rozdílu ve výkonu by to mělo být tak nanejvýš 5000 Kč za slušnou GTX 1060, a to nepočítáme s tím, že jde o tři roky starou generaci. 
 
GeForce GTX 1660 je obecně karta, která se bude hodit nejen pro hraní ve Full HD, ale v drtivé většině titulů i pro 2560 x 1440 - QHD. Spotřeba v podstatě zůstala na úrovni karet GTX 1060, ostatně TDP zůstalo na 120 W. 
 
Dá se také říci, že pomalejší paměti se na výkonu jednoznačně podepsaly, protože ten je oproti GTX 1660 Ti výrazně nižší, než aby to byl jen dopad dvou chybějících jednotek SM z dvaceti čtyř. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek