www.svethardware.cz
>
>
>

Japonci staví na Ryzenech: 68,6% DIY trhu patří AMD

Japonci staví na Ryzenech: 68,6% DIY trhu patří AMD
, , aktualita
Už dlouho víme, že procesory Ryzen jsou velice populární u koncových zákazníků v Německu, ovšem nyní se můžeme podívat na to, jak si stojí i v technicky vyspělém Japonsku, a to rovněž u lidí, kteří si staví své vlastní počítače.
K oblíbeným
reklama
Trh se samostatně prodávanými procesory začíná v různých zemích ovládat AMD a zvláště to pak platí o Japonsku. Od PC Watch se dozvídáme, že prodeje předních japonských obchodů, které sleduje společnost BCN, ukazují na to, že procesor od AMD si koupí 68,6 % zákazníků. Mezi dané obchody patří konkrétně Amazon Japan, Bic Camera či EDION a také se využila data od distributorů, kteří do obchodů dodávají procesory. 
 
 
V grafu výše zmíněné číslo ještě není zaneseno, ale z textu se dozvídáme, že obliba procesorů AMD prudce vzrostla se začátkem letošního července a v prvním týdnu dosáhla bezmála 60 procent a v druhém právě už zmíněných 68,6 %. To je tak z červnových 46,7% přímo raketový nástup, který pochopitelně zajistily procesory Ryzen 3000. 
 
 
Projevuje se to také na počtu prodaných PC (desktopy i notebooky) s procesory AMD a i když tam stále ještě bezpečně vede Intel, od začátku tohoto roku ztratil téměř 13 procent trhu. Čili právě zde čeká firmu AMD ještě mnoho práce, aby dokázala přesvědčit i nezkušené uživatele, že není pouze tím "druhým výrobcem" procesorů x86. V případě tohoto srovnání se ale už z článku samotného bohužel nedozvíme, jak se vyvíjely prodeje během července. 
 
S nástupem Ice Lake ale bude mít AMD mezi notebooky opět těžkou pozici, protože nová 10nm generace mobilních procesorů Intel vypadá velice dobře. Naopak velice dobrou pozici má AMD mezi desktopovými procesory, protože na Ryzen 3000 by Intel neměl mít odpověď až do příštího roku. 
 
Zdroj: PC Watch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů
S pokrokem kosmických technologií přicházejí i problémy, kterým se musí zavčasu předcházet. Americká kosmická agentura NASA se chce ujistit, že astronauté nekontaminují nová prostředí, která budou zkoumat, a že kontaminace neproběhne ani opačně.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku
Elon Musk je muž, který často přehání. A ačkoli poslední dobou mu jeho projekty vycházely v termínu nebo i dřív, nyní prohlásil, že Tesla bude mít autonomní vozy blízké Levelu 5 už do konce roku. Čemuž věří jen málokdo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple nyní podporuje neoficiální servisy jeho produktů i v Evropě Apple nyní podporuje neoficiální servisy jeho produktů i v Evropě
Společnost Apple je známá tím, že opravy jejích produktů jsou často komplikované a drahé, neboť byly oficiálně dostupné jen v oficiálních (příp. partnerských) servisech. Nově ale rozšiřuje jeho Independent Repair Provider Program i do Evropy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala