www.svethardware.cz
>
>
>

Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste

Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste
, , aktualita
Analytik z Mizuho Bank spoléhá na cenové škrty, které Intel odstartoval s generací Cascade Lake-X, že zvednou jeho konkurenceschopnost vůči AMD a přinesou zvyšování jeho hodnoty na trhu. 
K oblíbeným
reklama
Nové procesory Core X-Series od Intelu přichází za mnohem nižší ceny než starší generace, která ostatně už také stačila zlevnit tak, aby o ni byl na trhu vůbec zájem. V rámci 9. generace tak přišly procesory Core X-Series s cenou přes 103 dolary za jádro a tato cena se propadla nástupem 10. generace na pouhých 57 dolarů. 
 
 
Analytik Vijay Rakesh z Mizuho Bank tak věří, že Intelu tento přístup pomůže v souboji s AMD a zvedá proto cílovou hodnotu akcií Intelu z 60 dolarů na 64. Aktuálně se akcie Intelu pohybují někde nad 58 dolary. Oproti tomu cílová hodnota akcií firmy AMD by měla dle Rakeshe také růst, ale jen z 36 na 38 dolarů. Ty se ovšem před několika dny vyhouply nad 40 dolarů, což ovšem nemusí vydržet dlouho, ostatně ještě v říjnu byla jejich hodnota pod 30 dolary. Není už ale daleko k tomu, aby akcie AMD překonaly rekord z roku 2000, kdy se na čas dostaly na cca 45 dolarů, aby už o dva roky později byly na pouhé desetině tohoto rekordu. 
 
Uvidíme, co z tohoto souboje vzejde. Intel snad vůbec poprvé přistoupil na to, aby kvůli AMD snížil ceny svých produktů, však do nástupu nové generace 7nm procesorů pro něj byly Ryzen, EPIC a Threadripper něco mezi prázdným prostorem a obtížným hmyzem. AMD ale nepolevilo a časem dokázalo redukovat zbylé výhody procesorů Intel na minimum a ten se rozhodl zakročit z pozice své finanční stability.
 
Po škrtech cen Core X-Series už tak nabídka AMD nevypadá tak dobře, ale to jednak ještě neukázalo všechny své Threadrippery a pak si už chystá novou nadějnou architekturu Zen 3, která přijde v době, kdy Intel nebude mít na trhu 10nm desktopové a HEDT procesory a co se týče těch 10nm procesorů, které bude mít (některé mobilní a serverové řady), ty by mohly mít hodně práce i s aktuálními Zen 2. 
 
AMD ale také ukazuje, že už nechce konkurovat především cenou, respektive se především pomocí ní protlačit na trh. Jednak už to uvedli samotní zástupci firmy a potom jsme se o tom mohli přesvědčit díky cenám nových Threadripperů, vedle nichž tu také chybí low-end Ryzenů 3. generace. Nyní můžeme čekat především na to, jak Intel nacení nové Comet Lake-S pro desktopy, aby mohlo začít další kolečko souboje, v němž Intel je dle všeho ochoten zlevňovat, ale AMD s nově získaným sebevědomím zatím drží ceny nahoře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů