www.svethardware.cz
>
>
>

Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste

Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste
, , aktualita
Analytik z Mizuho Bank spoléhá na cenové škrty, které Intel odstartoval s generací Cascade Lake-X, že zvednou jeho konkurenceschopnost vůči AMD a přinesou zvyšování jeho hodnoty na trhu. 
K oblíbeným
reklama
Nové procesory Core X-Series od Intelu přichází za mnohem nižší ceny než starší generace, která ostatně už také stačila zlevnit tak, aby o ni byl na trhu vůbec zájem. V rámci 9. generace tak přišly procesory Core X-Series s cenou přes 103 dolary za jádro a tato cena se propadla nástupem 10. generace na pouhých 57 dolarů. 
 
 
Analytik Vijay Rakesh z Mizuho Bank tak věří, že Intelu tento přístup pomůže v souboji s AMD a zvedá proto cílovou hodnotu akcií Intelu z 60 dolarů na 64. Aktuálně se akcie Intelu pohybují někde nad 58 dolary. Oproti tomu cílová hodnota akcií firmy AMD by měla dle Rakeshe také růst, ale jen z 36 na 38 dolarů. Ty se ovšem před několika dny vyhouply nad 40 dolarů, což ovšem nemusí vydržet dlouho, ostatně ještě v říjnu byla jejich hodnota pod 30 dolary. Není už ale daleko k tomu, aby akcie AMD překonaly rekord z roku 2000, kdy se na čas dostaly na cca 45 dolarů, aby už o dva roky později byly na pouhé desetině tohoto rekordu. 
 
Uvidíme, co z tohoto souboje vzejde. Intel snad vůbec poprvé přistoupil na to, aby kvůli AMD snížil ceny svých produktů, však do nástupu nové generace 7nm procesorů pro něj byly Ryzen, EPIC a Threadripper něco mezi prázdným prostorem a obtížným hmyzem. AMD ale nepolevilo a časem dokázalo redukovat zbylé výhody procesorů Intel na minimum a ten se rozhodl zakročit z pozice své finanční stability.
 
Po škrtech cen Core X-Series už tak nabídka AMD nevypadá tak dobře, ale to jednak ještě neukázalo všechny své Threadrippery a pak si už chystá novou nadějnou architekturu Zen 3, která přijde v době, kdy Intel nebude mít na trhu 10nm desktopové a HEDT procesory a co se týče těch 10nm procesorů, které bude mít (některé mobilní a serverové řady), ty by mohly mít hodně práce i s aktuálními Zen 2. 
 
AMD ale také ukazuje, že už nechce konkurovat především cenou, respektive se především pomocí ní protlačit na trh. Jednak už to uvedli samotní zástupci firmy a potom jsme se o tom mohli přesvědčit díky cenám nových Threadripperů, vedle nichž tu také chybí low-end Ryzenů 3. generace. Nyní můžeme čekat především na to, jak Intel nacení nové Comet Lake-S pro desktopy, aby mohlo začít další kolečko souboje, v němž Intel je dle všeho ochoten zlevňovat, ale AMD s nově získaným sebevědomím zatím drží ceny nahoře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář