www.svethardware.cz
>
>

Japonská ostuda, ministr pro kybernetickou bezpečnost neumí s PC

Japonská ostuda, ministr pro kybernetickou bezpečnost neumí s PC
, , aktualita
Nový japonský ministr pro kybernetickou bezpečnost si utrhává jednu ostudu za druhou. Nejenže neví, kdy se bude konat jaká akce, a kdo na ni přijede, dokonce nikdy nepracoval s počítačem a zmátla ho i USB klíčenka.
K oblíbeným
reklama
Nejen my máme občas problémy s politiky, kteří nerozumí svému rezortu. Že se ale něco takového stane v Japonsku, to je docela překvapivé. Zdejším novým ministrem pro kybernetickou bezpečnost se před měsícem stal 68letý Yoshitaka Sakurada, nicméně to vypadá, že asi nepůjde o toho pravého muže na tom správném místě. Za měsíc výkonu své funkce ukázal, že má mezery v akcích, jako jsou státní návštěvy (zejména pokud jde o Severní Koreu nebo Olympijské hry, které se budou v Japonsku konat za dva roky), ale také i ve své vlastní oblasti působení.
 
Yoshitaka Sakurada
 
 
Vyplynulo totiž najevo, že od svých 25 let, kdy začal svou kariéru (tedy za posledních 43 let) nepřišel do styku s počítačem a pokud potřeboval něco udělat, vždycky zaúkoloval své podřízené. Opozice považuje za skandální, že člověk, který má šéfovat rezortu kybernetické bezpečnosti, ani pořádně neví, co to je počítač a jak ho používat, neboť to ani nikdy nezkusil. To se ještě vystupňovalo otázkou, jak se staví k problému USB klíčenek v jaderných elektrárnách, které jsou bezpečnostním rizikem. Sakurada byl podle všeho otázkou zaskočen a vypadalo to, že ani netuší, co vlastně USB je. Odvětil, že o tomto nemá dostatek informací.
 
Celá záležitost pochopitelně rozpoutala i vášnivé diskuze na sociálních sítích. Jeden z komentátorů si zavtipkoval tak, že kdyby hackeři chtěli od Sakurady ukrást nějaké informace, nebudou toho schopni (protože není odkud, když nemá počítač). Aneb nejvyšší úroveň bezpečnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář