www.svethardware.cz
>
>
>

Japonsko chce lidskou posádku na Měsíci do roku 2030

Japonsko chce lidskou posádku na Měsíci do roku 2030
, , aktualita
Japonská vesmírná agentura JAXA oznámila záměr, že do roku 2030 hodlá dostat lidi opět na Měsíc. Poprvé by tak Japonsko mělo dostat lidskou posádku dále než za mezinárodní vesmírnou stanici ISS.
K oblíbeným
reklama
Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) ve středu oznámila, že by do roku 2030 chtěla svůj vesmírný program obohatit o cestu na Měsíc. Mělo by jít o let s lidskou posádkou. Podle mluvčího JAXA ale nepůjde o výhradně japonskou misi, nýbrž by mělo jít o mezinárodní projekt. To by umožnilo snížit náklady na cestu a s přípravami se počítá od roku 2025.
 
Měsíc
 
vyfoceno ultrazoomem Nikon Coolpix P900
 
Připomeňme, že asijské země se teď v letech do kosmu dost předhánějí. Čína loni oznámila, že do roku 2020 chce na Marsu vysadit průzkumné vozidlo a stejně jako Japonsko, i Čína má v plánu dostat na Měsíc astronauty. Indie chce pak počátkem roku 2018 poslat na Měsíc sondu, zatím půjde o let bez lidské posádky. JAXA pak chce sdělit více podrobností o budoucích vesmírných plánech v březnu 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek