www.svethardware.cz
>
>
>
>

Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway

Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
, , aktualita
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
K oblíbeným
reklama
Japonská kosmická agentura JAXA projevila zájem spolupracovat s NASA na programu Artemis. V září ještě tyto informace nebyly oficiální, to se ale nyní změnilo. Japonsko se spojí s NASA a pomůže při návratu astronautů k Měsíci a v budoucnu také možná při plánovaných výpravách k dalekému Marsu. 
 
Japonsko by konkrétně mělo v rámci spolupráce poskytnout technická zařízení při budování Lunar Gateway, kosmické stanice sloužící jako dočasný domov a zázemí pro astronauty na oběžné dráze Měsíce. Základna pro dlouhodobý pobyt lidské posádky Lunar Gateway bude vybavena obytnými prostory, laboratořemi a dokovacími porty pro připojení kosmických lodí určených například k prozkoumávání Měsíce. Lunar Gateway má v budoucnu sloužit jako výchozí bod pro mise nejen k přirozené družici Země, ale také pro výpravy dál do Sluneční soustavy. 
 
 
Asijský partner by měl poskytnout klimatizační systémy, baterie nebo jiná zařízení, která budou k životu kosmonautů na vesmírné stanici nezbytná. Japonsko věří, že jim tato spolupráce pomůže posílit vztah se Spojenými státy americkými a v budoucnosti očekává, že misí na Měsíc se budou účastnit i japonští astronauti. Profitovat by z této spolupráce mohly i japonské společnosti zaměřující se na kosmické technologie, jako je například ispace vyvíjející systémy  pro robotický průzkum Měsíce. 
 
Kromě Japonska navázala v září NASA spolupráci též s Austrálií a zájem na spolupráci při průzkumu Měsíce a následně i Marsu by měla mít i Evropská kosmická agentura. NASA také nedávno uvedla, že plánuje vyslat CubeSat otestovat orbitu budoucí lunární stanice
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek