www.svethardware.cz
>
>
>
>

Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway

Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
, , aktualita
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
K oblíbeným
reklama
Japonská kosmická agentura JAXA projevila zájem spolupracovat s NASA na programu Artemis. V září ještě tyto informace nebyly oficiální, to se ale nyní změnilo. Japonsko se spojí s NASA a pomůže při návratu astronautů k Měsíci a v budoucnu také možná při plánovaných výpravách k dalekému Marsu. 
 
Japonsko by konkrétně mělo v rámci spolupráce poskytnout technická zařízení při budování Lunar Gateway, kosmické stanice sloužící jako dočasný domov a zázemí pro astronauty na oběžné dráze Měsíce. Základna pro dlouhodobý pobyt lidské posádky Lunar Gateway bude vybavena obytnými prostory, laboratořemi a dokovacími porty pro připojení kosmických lodí určených například k prozkoumávání Měsíce. Lunar Gateway má v budoucnu sloužit jako výchozí bod pro mise nejen k přirozené družici Země, ale také pro výpravy dál do Sluneční soustavy. 
 
 
Asijský partner by měl poskytnout klimatizační systémy, baterie nebo jiná zařízení, která budou k životu kosmonautů na vesmírné stanici nezbytná. Japonsko věří, že jim tato spolupráce pomůže posílit vztah se Spojenými státy americkými a v budoucnosti očekává, že misí na Měsíc se budou účastnit i japonští astronauti. Profitovat by z této spolupráce mohly i japonské společnosti zaměřující se na kosmické technologie, jako je například ispace vyvíjející systémy  pro robotický průzkum Měsíce. 
 
Kromě Japonska navázala v září NASA spolupráci též s Austrálií a zájem na spolupráci při průzkumu Měsíce a následně i Marsu by měla mít i Evropská kosmická agentura. NASA také nedávno uvedla, že plánuje vyslat CubeSat otestovat orbitu budoucí lunární stanice
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek