Japonský hotel propustil půlku robotů, byli neschopní

Japonský hotel propustil půlku robotů, byli neschopní
, , aktualita
Automatizace procesů nemusí vždy dopadnout tak krásně, jak to vypadá v hlavách tvůrců. Japonský Henn na Hotel se totiž rozhodl propustit polovinu svých robotů, vytvářeli více problémů, než vyřešili.
K oblíbeným
reklama
Japonský Henn na Hotel byl průkopníkem v “zaměstnávání” robotů, které používal od roku 2015. Jenže zatímco na papíře to vypadalo, že díky 243 robotům nebudou mít lidé co dělat a hotel náramně ušetří, praxe ukázala, že je tomu naopak. Roboti ani zdaleka nefungovali tak dobře, jak se předpokládalo a ve výsledku akorát způsobovali lidem problémy místo toho, aby jim pomáhali. Hotel se tak rozhodl polovinu z těchto robotů “propustit”. Příkladem neschopnosti robotů je např. asistentka Churi ve tvaru panenky, která byla v každém pokoji. Ta totiž nedokázala rozumně odpovídat ani na takové jednoduché dotazy, jako byly např otevírací hodiny atrakcí. Přitom tradiční asistenti jako Siri, Amazon Alexa nebo Google Assistant s tím neměli problém.
 
Hen na Hotel
 
Neosvědčili se ani dva roboti ve tvaru velociraptorů na recepci. Ti měli pomáhat se skenováním dokumentů a dalšími procesy, ve výsledku to ale za ně stejně museli dělat lidé. Další dva roboti měli nosit zavazadla. Jenže se přišlo na to, že nejsou schopni se dostat do 3/4 pokojů (zvládli jen 24 ze 100), měli problémy s počasím, a to nejen se sněhem, ale nefungovali ani v dešti. A aby toho nebylo málo, často se zasekávali jeden o druhého, když se navzájem snažili se objet. Není divu, že se hotel rozhodl vrátit na tyto pozice lidi a ani se zatím nepokoušel přijít s novějšími a vyspělejšími roboty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková