Japonský hotel propustil půlku robotů, byli neschopní

Japonský hotel propustil půlku robotů, byli neschopní
, , aktualita
Automatizace procesů nemusí vždy dopadnout tak krásně, jak to vypadá v hlavách tvůrců. Japonský Henn na Hotel se totiž rozhodl propustit polovinu svých robotů, vytvářeli více problémů, než vyřešili.
reklama
Japonský Henn na Hotel byl průkopníkem v “zaměstnávání” robotů, které používal od roku 2015. Jenže zatímco na papíře to vypadalo, že díky 243 robotům nebudou mít lidé co dělat a hotel náramně ušetří, praxe ukázala, že je tomu naopak. Roboti ani zdaleka nefungovali tak dobře, jak se předpokládalo a ve výsledku akorát způsobovali lidem problémy místo toho, aby jim pomáhali. Hotel se tak rozhodl polovinu z těchto robotů “propustit”. Příkladem neschopnosti robotů je např. asistentka Churi ve tvaru panenky, která byla v každém pokoji. Ta totiž nedokázala rozumně odpovídat ani na takové jednoduché dotazy, jako byly např otevírací hodiny atrakcí. Přitom tradiční asistenti jako Siri, Amazon Alexa nebo Google Assistant s tím neměli problém.
 
Hen na Hotel
 
Neosvědčili se ani dva roboti ve tvaru velociraptorů na recepci. Ti měli pomáhat se skenováním dokumentů a dalšími procesy, ve výsledku to ale za ně stejně museli dělat lidé. Další dva roboti měli nosit zavazadla. Jenže se přišlo na to, že nejsou schopni se dostat do 3/4 pokojů (zvládli jen 24 ze 100), měli problémy s počasím, a to nejen se sněhem, ale nefungovali ani v dešti. A aby toho nebylo málo, často se zasekávali jeden o druhého, když se navzájem snažili se objet. Není divu, že se hotel rozhodl vrátit na tyto pozice lidi a ani se zatím nepokoušel přijít s novějšími a vyspělejšími roboty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek