Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele

Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
, , aktualita
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
K oblíbeným
reklama
Pro zemědělce, kteří se živí pěstování rýže, jsou kachny užitečná zvířata, která udržují jejich políčka. Tito ptáci likvidují plevel, vybírají škůdce, okysličují vodu a také rýži hnojí přirozeným způsobem. Na podobném principu pracuje i robot Aigamo vytvořený inženýrem společnosti Nissan, který by mohl za opeřené pomocníky zaskočit. 
 
Robotická kachna, která brázdí rýžová políčka, je momentálně ve fázi testování. Jedná se o osobní projekt, společnost Nissan nemá zatím v úmyslu vyrábět tohoto robota masově. Robot Aigamo je vybaven GPS, WiFi a používá solární energii, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. Váží asi 1,5 kilogramu a velikostí i vzhledem připomíná robotický vysavač či sekačku. Na spodní straně je vybaven dvěma gumovými kartáči, které čeřením okysličují vodu a také zabraňují zakořenění plevele. 
 
 
Podobní roboti jako tento můžou být pro Japonsko velmi užiteční i z důvodu nedostatku personálu. Velké farmy, na kterých se pěstuje rýže, tak uvítají nejrůznější roboty, kteří jim pomohou starat se o plodiny, aniž by bylo třeba mnoho lidských pracovníků v zemědělství. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková