Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele

Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
, , aktualita
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
K oblíbeným
reklama
Pro zemědělce, kteří se živí pěstování rýže, jsou kachny užitečná zvířata, která udržují jejich políčka. Tito ptáci likvidují plevel, vybírají škůdce, okysličují vodu a také rýži hnojí přirozeným způsobem. Na podobném principu pracuje i robot Aigamo vytvořený inženýrem společnosti Nissan, který by mohl za opeřené pomocníky zaskočit. 
 
Robotická kachna, která brázdí rýžová políčka, je momentálně ve fázi testování. Jedná se o osobní projekt, společnost Nissan nemá zatím v úmyslu vyrábět tohoto robota masově. Robot Aigamo je vybaven GPS, WiFi a používá solární energii, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. Váží asi 1,5 kilogramu a velikostí i vzhledem připomíná robotický vysavač či sekačku. Na spodní straně je vybaven dvěma gumovými kartáči, které čeřením okysličují vodu a také zabraňují zakořenění plevele. 
 
 
Podobní roboti jako tento můžou být pro Japonsko velmi užiteční i z důvodu nedostatku personálu. Velké farmy, na kterých se pěstuje rýže, tak uvítají nejrůznější roboty, kteří jim pomohou starat se o plodiny, aniž by bylo třeba mnoho lidských pracovníků v zemědělství. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek