www.svethardware.cz
>
>
>

JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s

JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
, , aktualita
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
K oblíbeným
reklama
JEDEC Solid State Technology Association se stará o vývoj řady standardů a mezi nimi i HBM. Donedávna platil jako nejlepší standard JESD235 High Bandwidth Memory a nyní jde o JESD235B, což je jen nepatrná změna v názvu, ale podstatná v propustnosti pamětí HBM, které představují to nejlepší, co se dá využít na grafických kartách a na jiném hardwaru (HPC, sítě, atd.). 
 
 
Asociace JEDEC na novém standardu pracovala s předními firmami vyrábějícími GPU a CPU, takže bezpochyby i s AMD a NVIDIÍ, které HBM aktivně využívají. Paměti samotné zůstávají na 1024bitovém rozhraní, kterým je vybaveno každé pouzdro a každý z datových pinů nabízí propustnost 2,4 Gb/s. To nám dává 2458 Gb/s, čili oněch zmíněných 307 GB/s oproti 256 GB/s v případě staršího standardu. Pokud by takové paměti využila Volta GV100 nebo Vega 20, čili celkem čtyři čipy, měla by k dispozici celkem 1228 GB/s. 
 
Vedle širokého rozhraní využívají paměti HBM také technologii TSV, čili Through-Silicon Via. Jde o vertikální datové spoje propojující jednotlivé vrstvy, přičemž JEDEC mluví o tom, že standard JESD253B nabídne 1 až 24 GB na pouzdro, což je velice slušné, však první generace HBM měla právě jen 1 GB na pouzdro. K propustností 1228 GB/s by se tak mohla přidat i celková kapacita 96 GB, a to v malinkém balení, kde čtyři pouzdra s HBM jsou hned vedle GPU či jiného čipu. Levné to ale pochopitelně nebude. 
 
Musíme si ale také ještě počkat na to, až a zda budou představeny konkrétní produkty s HBM standardu JESD253B. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář