www.svethardware.cz
>
>
>

JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s

JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
, , aktualita
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
reklama
JEDEC Solid State Technology Association se stará o vývoj řady standardů a mezi nimi i HBM. Donedávna platil jako nejlepší standard JESD235 High Bandwidth Memory a nyní jde o JESD235B, což je jen nepatrná změna v názvu, ale podstatná v propustnosti pamětí HBM, které představují to nejlepší, co se dá využít na grafických kartách a na jiném hardwaru (HPC, sítě, atd.). 
 
 
Asociace JEDEC na novém standardu pracovala s předními firmami vyrábějícími GPU a CPU, takže bezpochyby i s AMD a NVIDIÍ, které HBM aktivně využívají. Paměti samotné zůstávají na 1024bitovém rozhraní, kterým je vybaveno každé pouzdro a každý z datových pinů nabízí propustnost 2,4 Gb/s. To nám dává 2458 Gb/s, čili oněch zmíněných 307 GB/s oproti 256 GB/s v případě staršího standardu. Pokud by takové paměti využila Volta GV100 nebo Vega 20, čili celkem čtyři čipy, měla by k dispozici celkem 1228 GB/s. 
 
Vedle širokého rozhraní využívají paměti HBM také technologii TSV, čili Through-Silicon Via. Jde o vertikální datové spoje propojující jednotlivé vrstvy, přičemž JEDEC mluví o tom, že standard JESD253B nabídne 1 až 24 GB na pouzdro, což je velice slušné, však první generace HBM měla právě jen 1 GB na pouzdro. K propustností 1228 GB/s by se tak mohla přidat i celková kapacita 96 GB, a to v malinkém balení, kde čtyři pouzdra s HBM jsou hned vedle GPU či jiného čipu. Levné to ale pochopitelně nebude. 
 
Musíme si ale také ještě počkat na to, až a zda budou představeny konkrétní produkty s HBM standardu JESD253B. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek