www.svethardware.cz
>
>
>

JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s

JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
, , aktualita
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
K oblíbeným
reklama
JEDEC Solid State Technology Association se stará o vývoj řady standardů a mezi nimi i HBM. Donedávna platil jako nejlepší standard JESD235 High Bandwidth Memory a nyní jde o JESD235B, což je jen nepatrná změna v názvu, ale podstatná v propustnosti pamětí HBM, které představují to nejlepší, co se dá využít na grafických kartách a na jiném hardwaru (HPC, sítě, atd.). 
 
 
Asociace JEDEC na novém standardu pracovala s předními firmami vyrábějícími GPU a CPU, takže bezpochyby i s AMD a NVIDIÍ, které HBM aktivně využívají. Paměti samotné zůstávají na 1024bitovém rozhraní, kterým je vybaveno každé pouzdro a každý z datových pinů nabízí propustnost 2,4 Gb/s. To nám dává 2458 Gb/s, čili oněch zmíněných 307 GB/s oproti 256 GB/s v případě staršího standardu. Pokud by takové paměti využila Volta GV100 nebo Vega 20, čili celkem čtyři čipy, měla by k dispozici celkem 1228 GB/s. 
 
Vedle širokého rozhraní využívají paměti HBM také technologii TSV, čili Through-Silicon Via. Jde o vertikální datové spoje propojující jednotlivé vrstvy, přičemž JEDEC mluví o tom, že standard JESD253B nabídne 1 až 24 GB na pouzdro, což je velice slušné, však první generace HBM měla právě jen 1 GB na pouzdro. K propustností 1228 GB/s by se tak mohla přidat i celková kapacita 96 GB, a to v malinkém balení, kde čtyři pouzdra s HBM jsou hned vedle GPU či jiného čipu. Levné to ale pochopitelně nebude. 
 
Musíme si ale také ještě počkat na to, až a zda budou představeny konkrétní produkty s HBM standardu JESD253B. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková