www.svethardware.cz
>
>

Jen půlka obětí ransomwaru po platbě obnoví svá data

Jen půlka obětí ransomwaru po platbě obnoví svá data
, , aktualita
Ransomware je dnes velmi oblíbený způsob útoku, který útočníkům nezřídka přináší značné částky peněz. Za výkupné totiž slíbí odšifrování zamčených dat. Jenže skutečnost je taková, že zaplacení vždy neznamená, že se tak stane.
K oblíbeným
reklama
I když dnes se množí zejména útoky se skripty těžící kryptoměny na počítačích obětí, stále jsou velmi populární i ransomware útoky. Jejich princip spočívá v tom, že útočníci zavirují počítač oběti pomocí speciálního malwaru, který na něm zašifruje data a po oběti pak chtějí výkupné za jejich opětovné odemčení (zpravidla v již zmíněných kryptoměnách). Ve studii provedené společnosti CyberEdge Group v 17 různých zemích vyplynulo, že zhruba polovina lidí se přesto po zaplacení nedostane ke svým datům.
 
Ransomware, graf obětí
 
Celkově se 61,3 % lidí rozhodlo útočníkům neplatit, přičemž 53,3 % napadených lidí rovnou obnovilo svá data ze zálohy nebo pomocí aplikací, které dokáží tato data rozšifrovat zpět. 8 % lidí se pak se svými daty rozloučilo. Nezaplatili a pokud se pokusili využít speciální aplikace pro odemčení (poskytované např. společnosti vyrábějící antivir), byly v jejich případě tyto pokusy neúspěšné.
 
Celých 38,7 % z napadených se rozhodlo zaplatit, přičemž více než polovina z nich se ani přesto ke svým datům nedostala. Zatímco 19,1 % napadených se rozhodlo zaplatit a svá data dostali zpátky, 19,6 % z celkového počtu obětí pak spadlo do kategorie platících, kteří svá data už nezískali zpět. Ještě jinou optikou můžeme říci, že 27,6 % obětí ransomwaru přišlo o svá data, a to ať už zaplatili nebo nikoli. Další zajímavou statistikou je to, že až 77 % dotazovaných organizací se v roce 2017 setkalo s kybernetickým útokem. Ještě zajímavější je to, že jde o zlepšení. V roce 2016 to totiž bylo 79 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení
Společnost Lexar uvedla na trh nová SSD řady NM800. Ta využívají rychlého rozhraní PCIe Gen4 x4 a výrobce slibuje přenosové rychlosti až na úrovni 7400 MB/s. Mířit mají především na kreativní profesionální nasazení. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení
Evropská komise předložila návrh zákona, který by po výrobcích telefonů a jiných zařízení vyžadoval povinně nabíjecí port USB-C. Už tedy žádné micro USB nebo Lightning. Budou tak mít brzy i iPhony toto rozhraní?
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC
Společnost AMD se aktuálně věnuje přednostně serverům, pro něž vyrábí své procesory a celé platformy. Není tak divu, že to přináší své ovoce a AMD dle analytické společnosti Omdia zvyšuje svůj podíl na trhu. 
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo
Po výrazném propadu hodnoty kryptoměn, který nastal sedmého září a později se ještě prohloubil, se očekával další postupný růst, jenž měl dle burzy Deribit odstartovat již dnes. Namísto toho přišel další pád. 
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek17 komentářů
Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon
Máme tu opět další test procesoru Core i9-12900K, který se tentokrát ukázal stejně jako ve středu v Cinebench R23, ale tentokrát jde o dříve chybějící skóre ukazující jednovláknový výkon. A ukazuje se, že ten asi bude skutečně velice slušný.
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů