www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce

Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
, , aktualita
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
K oblíbeným
reklama
Není to tak dlouho, co právě Jensen Huang poukazoval na to, že grafické karty od NVIDIE jsou mnohem rychlejší i v porovnání s teprve chystanými konzolemi PlayStation 5 a Xbox (Series X). Nikdo rozumný to však nerozporuje, ostatně herní konzole, které přijdou na trh zhruba v ceně samotné karty GeForce RTX 2070 Super, pochopitelně nemohou nabídnout vyšší výkon, než jaký si můžeme od NVIDIE pořídit. To je ale pouze jedna strana mince a ta druhá je zase o ceně či efektivitě využití výkonu dostupného hardwaru. 
 
 
Nyní nám šéf NVIDIE sdělil, že dle jeho přesvědčení nebude nejúspěšnější konzolí příštích let ani nový Xbox a ani PlayStation 5 či snad Switch, ale obecně notebooky s grafickými čipy GeForce. To je samozřejmě třeba brát s nadsázkou už jen proto, že nejde o stejný typ zařízení, ale myšlenka je jasná. 
 
Jde o další kolečko předzápasového "tahání triček", které proběhlo po oznámení nejnovějších finančních výsledků NVIDIE. Huang konkrétně uvedl, že jak CFO NVIDIE uvedla dříve, prodej notebookových grafických čipů GeForce roste o více než 10 procent nepřetržitě již po dobu osmi kvartálů, a zcela nepochybně tak vyrostla nová herní kategorie, která se v podstatě dá zařadit mezi herní konzole. 
 
Jensen Huang tak chce srovnávat prodeje jednotlivých konzolí s dodávkami mobilních GPU GeForce na trh, což jsou ale kategorie, které vedle sebe dávat jednoduše nejde. Můžeme to ale brát spíše jako expresivní způsob, jak poukázat na rostoucí oblibu herních notebooků, které pochopitelně herním konzolím budou konkurovat, i když logicky by to měly být spíše desktopy, které stejně jako Xbox a PlayStation nejsou mobilní. Na druhou stranu, Huang zmínil také Switch a navíc notebooky jako ucelená řešení připomínají herní konzole přeci jen víc než sestava se skříní a monitorem, která patří na stůl. 

Vyjádření Jensena Huanga tak má svou logiku a CFO Colette Kress také mohla dodat, že počet modelů notebooků s herními grafikami NVIDIE vzrostl na 125 z 94 v minulém roce a také se zdvojnásobil počet modelů Max-Q.
 
Dle IDC se v minulém roce dostalo na trh 19,4 milionů herních notebooků a tento počet má stabilně růst, aby v roce 2023 dosáhl 26,8 milionů. 
 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Integrované GPU Intel Xe s 96 EU dosahuje výkonu Nvidie MX350 Integrované GPU Intel Xe s 96 EU dosahuje výkonu Nvidie MX350
Nový procesor Intel Core i7-1165G7 generace Tiger Lake má integrovaný grafický čip Intel Xe s 96 výpočetními jednotkami. První benchmarky ukazují velmi slušný výkon na úrovni mobilní GeForce MX350.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře