www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA si v posledním kvartálu zvýšila tržby i zisk, výhled ovlivnil koronavirus

NVIDIA si v posledním kvartálu zvýšila tržby i zisk, výhled ovlivnil koronavirus
, , aktualita
NVIDIA přinesla přehled o finančních výsledcích za poslední kvartál fiskálního roku 2020, v němž se jí povedlo zvýšit tržby i zisk, a to především v meziročním srovnání. Jaký má ale výhled do budoucna?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA dokázala za poslední kvartál utržit 3,1 miliardy dolarů, čili o necelou desetinu miliardy více než v předchozím kvartálu, ovšem závěr předchozího roku byl hubený, takže při srovnání s posledním kvartálem fiskálního 2019 jde o nárůst přesně o 0,9 miliard, čili o 41 procent. 
 
 
Dle GAAP principů pak byly vyšší provozní náklady, které ovlivnily i výsledný čistý zisk, a sice 950 milionů či 1,53 dolaru na akcii. Dle non-GAAP to bylo už 1172 milionů a 1,89 dolaru na akcii. Všechna měřítka z první tabulky přitom vykazují nárůst, takže rostly i marže, výdaje, zkrátka vše. 
 
 
A že šlo o poslední kvartál fisk. roku, máme tu i srovnání let 2020 a 2019. Během kalendářního roku 2018 přišla kryptokocovina, ovšem až během druhé poloviny a protáhla se až do dalšího roku. Čili fisk. rok 2019 byl pro NVIDII z hlediska tržeb i tak lepší, ovšem na druhou stranu tu byly nižší marže, ovšem rovněž i nižší provozní výdaje. V důsledku tak NVIDIA za poslední rok vydělala méně dle GAAP i non-GAAP, přičemž čistý zisk šel dolů téměř až o třetinu. 
 
Výhled do budoucna nepočítá s akvizicí Mellanox Technologies, která s jejími financemi výrazně zahýbe, neboť jde téměř o 7 miliard dolarů. Není také jasné, jaký dopad bude mít nový koronavirus, takže víme jen to, že NVIDIA raději snížila předpokládané tržby o 100 milionů počítajíc s jeho případným dopadem. To znamená, že pokud se očekávaly víceméně stejné tržby, ve výsledku tu máme cifru 3 miliard dolarů plus minus 2 procenta. Marže ovšem mají vzrůst nad 65 procent a provozní náklady prudce poklesnout na 1050 (GAAP) a 835 (non-GAAP) milionů dolarů. Zisk by tak mohl na první pohled prudce vzrůst, ale opět, do těchto čísel není zahrnuta zmíněná akvizice. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon
National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) se může těšit na to, že její superpočítačová výbava projde zásadní modernizací. Získá totiž nové superpočítače založené na platformě Cray.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách
Plextor si připravil celkem tři verze SSD M9P Plus, SSD nabízejících datovou propustnost až 3,4 GB/s. Založena jsou na pamětech firmy Kioxia, dříve Toshiba Memory, vedle nichž je tu kontroler od Marvellu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů