www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA si v posledním kvartálu zvýšila tržby i zisk, výhled ovlivnil koronavirus

NVIDIA si v posledním kvartálu zvýšila tržby i zisk, výhled ovlivnil koronavirus
, , aktualita
NVIDIA přinesla přehled o finančních výsledcích za poslední kvartál fiskálního roku 2020, v němž se jí povedlo zvýšit tržby i zisk, a to především v meziročním srovnání. Jaký má ale výhled do budoucna?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA dokázala za poslední kvartál utržit 3,1 miliardy dolarů, čili o necelou desetinu miliardy více než v předchozím kvartálu, ovšem závěr předchozího roku byl hubený, takže při srovnání s posledním kvartálem fiskálního 2019 jde o nárůst přesně o 0,9 miliard, čili o 41 procent. 
 
 
Dle GAAP principů pak byly vyšší provozní náklady, které ovlivnily i výsledný čistý zisk, a sice 950 milionů či 1,53 dolaru na akcii. Dle non-GAAP to bylo už 1172 milionů a 1,89 dolaru na akcii. Všechna měřítka z první tabulky přitom vykazují nárůst, takže rostly i marže, výdaje, zkrátka vše. 
 
 
A že šlo o poslední kvartál fisk. roku, máme tu i srovnání let 2020 a 2019. Během kalendářního roku 2018 přišla kryptokocovina, ovšem až během druhé poloviny a protáhla se až do dalšího roku. Čili fisk. rok 2019 byl pro NVIDII z hlediska tržeb i tak lepší, ovšem na druhou stranu tu byly nižší marže, ovšem rovněž i nižší provozní výdaje. V důsledku tak NVIDIA za poslední rok vydělala méně dle GAAP i non-GAAP, přičemž čistý zisk šel dolů téměř až o třetinu. 
 
Výhled do budoucna nepočítá s akvizicí Mellanox Technologies, která s jejími financemi výrazně zahýbe, neboť jde téměř o 7 miliard dolarů. Není také jasné, jaký dopad bude mít nový koronavirus, takže víme jen to, že NVIDIA raději snížila předpokládané tržby o 100 milionů počítajíc s jeho případným dopadem. To znamená, že pokud se očekávaly víceméně stejné tržby, ve výsledku tu máme cifru 3 miliard dolarů plus minus 2 procenta. Marže ovšem mají vzrůst nad 65 procent a provozní náklady prudce poklesnout na 1050 (GAAP) a 835 (non-GAAP) milionů dolarů. Zisk by tak mohl na první pohled prudce vzrůst, ale opět, do těchto čísel není zahrnuta zmíněná akvizice. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace
Intel se rozhodl vypustit na trh novou dávku procesorů Xeon Scalable druhé generace, což představuje další 14nm modely vybavené osmi až dvacetiosmi jádry. Žádný z nich ale nepatří do nejvyšší řady Platinum.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem
Microsoft dnes poodhalil detaily o připravované herní konzoli Xbox Series X. Najdeme zde výkonný procesor s architekturou Zen 2 a GPU postavené na RDNA 2. Podporovat má i vykreslování ray-tracingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala