www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA si v posledním kvartálu zvýšila tržby i zisk, výhled ovlivnil koronavirus

NVIDIA si v posledním kvartálu zvýšila tržby i zisk, výhled ovlivnil koronavirus
, , aktualita
NVIDIA přinesla přehled o finančních výsledcích za poslední kvartál fiskálního roku 2020, v němž se jí povedlo zvýšit tržby i zisk, a to především v meziročním srovnání. Jaký má ale výhled do budoucna?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA dokázala za poslední kvartál utržit 3,1 miliardy dolarů, čili o necelou desetinu miliardy více než v předchozím kvartálu, ovšem závěr předchozího roku byl hubený, takže při srovnání s posledním kvartálem fiskálního 2019 jde o nárůst přesně o 0,9 miliard, čili o 41 procent. 
 
 
Dle GAAP principů pak byly vyšší provozní náklady, které ovlivnily i výsledný čistý zisk, a sice 950 milionů či 1,53 dolaru na akcii. Dle non-GAAP to bylo už 1172 milionů a 1,89 dolaru na akcii. Všechna měřítka z první tabulky přitom vykazují nárůst, takže rostly i marže, výdaje, zkrátka vše. 
 
 
A že šlo o poslední kvartál fisk. roku, máme tu i srovnání let 2020 a 2019. Během kalendářního roku 2018 přišla kryptokocovina, ovšem až během druhé poloviny a protáhla se až do dalšího roku. Čili fisk. rok 2019 byl pro NVIDII z hlediska tržeb i tak lepší, ovšem na druhou stranu tu byly nižší marže, ovšem rovněž i nižší provozní výdaje. V důsledku tak NVIDIA za poslední rok vydělala méně dle GAAP i non-GAAP, přičemž čistý zisk šel dolů téměř až o třetinu. 
 
Výhled do budoucna nepočítá s akvizicí Mellanox Technologies, která s jejími financemi výrazně zahýbe, neboť jde téměř o 7 miliard dolarů. Není také jasné, jaký dopad bude mít nový koronavirus, takže víme jen to, že NVIDIA raději snížila předpokládané tržby o 100 milionů počítajíc s jeho případným dopadem. To znamená, že pokud se očekávaly víceméně stejné tržby, ve výsledku tu máme cifru 3 miliard dolarů plus minus 2 procenta. Marže ovšem mají vzrůst nad 65 procent a provozní náklady prudce poklesnout na 1050 (GAAP) a 835 (non-GAAP) milionů dolarů. Zisk by tak mohl na první pohled prudce vzrůst, ale opět, do těchto čísel není zahrnuta zmíněná akvizice. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala