Jensen Huang z NVIDIE očekává plně autonomní vozy do 4 let

Jensen Huang z NVIDIE očekává plně autonomní vozy do 4 let
, , aktualita
NVIDIA má pochopitelně zájem na tom, aby se z autonomních systémů řízení vozů stala velká věc, neboť pak bude mít možnost se na tomto trhu přiživit díky svým DRIVE PX. Není pak ani tak divné, že její šéf očekává nástup takových aut spíše dříve, než později.
K oblíbeným
reklama
CEO společnosti NVIDIA Jensen Huang tak věští autonomně řízeným vozům světlou budoucnost, která má v případě plné autonomie nastat dle něj už za čtyři roky. To přitom prohlašuje nedlouho poté, co se objevil NVIDIA Drive PX ‘Pegasus’, který již slibuje dost výkonu právě pro plnou autonomii. Co to znamená, to jsme si osvětlili už v odkazovaném článku. 
 
Huang ale také hned dodává, že jeho předpoklad platí v případě, v němž bude legislativa zemí schopna držet krok s technologickým vývojem, čili jde prostě o to, aby plně autonomní vozy vůbec měly povolení se samy pohybovat v ulicích a na silnicích. Ani Huang si pak ale netroufá odhadovat, jak rychle se budou autonomní vozy šířit od té doby, co první z nich vyjedou do běžného provozu. To pochopitelně závisí na řadě faktorů, které jsou v každé zemi jiné. 
 
Je ale jasné to, že NVIDIA vkládá do platformy DRIVE PX velké naděje a maluje si, že ta se za několik let stane vedoucím faktorem po zvyšování jejích tržeb a hodnoty celé firmy. Ta ostatně v posledním roce velice výrazně narostla, neboť ještě na začátku tohoto roku se cena akcií pohybovala na úrovni 100 USD za kus a nyní atakuje hranici 200 dolarů, kterou jistě brzy překročí. 
 
Uvedený Drive PX s kódovým označením Pegaus je založen již na SoC Xavier využívajících architekturu Volta a pouze to velice dobře ilustruje, jak moc vážně to NVIDIA s tímto trhem myslí, když první hardware patřící do další chystané generace GPU určila právě jemu. Nový Drive PX je díky tomu s výkonem 320 DL TOPS více než 13x rychlejší než Drive PX2, ovšem na druhou stranu má také TDP nezanedbatelných 500 W. 
 
Huang také připomíná, že automobily bez řidiče umožní nabídnout nové služby počítající i se sdílením jízd, nebo rovnou i nové typy automobilů připomínající spíše vlaky či hotely na kolech. Kvůli tomu ale i řada dnešních odvětví zanikne nebo se podstatně redukuje a v přímém ohrožení jsou klasické taxislužby nebo práce pro řidiče kamionů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xboxové novinky: xCloud, Age of Empires, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Age of Empires, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá
Společnost SpaceX provedla další důležitý krok na cestě k prvnímu startu své rakety a lodi s posádkou. Ve statickém testu vyzkoušela nouzové motory lodi Dragon, které by měly dostat astronauty do bezpečí v případě problémů s raketou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci
Sociální síť Facebook má opravdu mnoho bezpečnostních problémů. Teď se zjistilo, že aplikace Facebook pro operační systém iOS obsahovala chybu, kdy mohla samovolně spouštět selfie kamerku fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper? NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper?
NVIDIA se může pochlubit tržbami, které se opět dostaly nad hranici 3 miliard dolarů. Není to sice tak dobré jako před rokem, ale mezikvartální růst je obrovský. Vedle toho se můžeme pobavit o kódovém označení Hopper. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič
Intel se rozhodl, že k sobě od zákazníků i obchodníků stáhne procesory Xeon E-2274G, a to ty, které se prodávají v boxované podobě, čili v krabici s přibaleným chladičem. Ten totiž nestačí pro chlazení svého procesoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře