Jensen Huang z NVIDIE očekává plně autonomní vozy do 4 let

Jensen Huang z NVIDIE očekává plně autonomní vozy do 4 let
, , aktualita
NVIDIA má pochopitelně zájem na tom, aby se z autonomních systémů řízení vozů stala velká věc, neboť pak bude mít možnost se na tomto trhu přiživit díky svým DRIVE PX. Není pak ani tak divné, že její šéf očekává nástup takových aut spíše dříve, než později.
reklama
CEO společnosti NVIDIA Jensen Huang tak věští autonomně řízeným vozům světlou budoucnost, která má v případě plné autonomie nastat dle něj už za čtyři roky. To přitom prohlašuje nedlouho poté, co se objevil NVIDIA Drive PX ‘Pegasus’, který již slibuje dost výkonu právě pro plnou autonomii. Co to znamená, to jsme si osvětlili už v odkazovaném článku. 
 
Huang ale také hned dodává, že jeho předpoklad platí v případě, v němž bude legislativa zemí schopna držet krok s technologickým vývojem, čili jde prostě o to, aby plně autonomní vozy vůbec měly povolení se samy pohybovat v ulicích a na silnicích. Ani Huang si pak ale netroufá odhadovat, jak rychle se budou autonomní vozy šířit od té doby, co první z nich vyjedou do běžného provozu. To pochopitelně závisí na řadě faktorů, které jsou v každé zemi jiné. 
 
Je ale jasné to, že NVIDIA vkládá do platformy DRIVE PX velké naděje a maluje si, že ta se za několik let stane vedoucím faktorem po zvyšování jejích tržeb a hodnoty celé firmy. Ta ostatně v posledním roce velice výrazně narostla, neboť ještě na začátku tohoto roku se cena akcií pohybovala na úrovni 100 USD za kus a nyní atakuje hranici 200 dolarů, kterou jistě brzy překročí. 
 
Uvedený Drive PX s kódovým označením Pegaus je založen již na SoC Xavier využívajících architekturu Volta a pouze to velice dobře ilustruje, jak moc vážně to NVIDIA s tímto trhem myslí, když první hardware patřící do další chystané generace GPU určila právě jemu. Nový Drive PX je díky tomu s výkonem 320 DL TOPS více než 13x rychlejší než Drive PX2, ovšem na druhou stranu má také TDP nezanedbatelných 500 W. 
 
Huang také připomíná, že automobily bez řidiče umožní nabídnout nové služby počítající i se sdílením jízd, nebo rovnou i nové typy automobilů připomínající spíše vlaky či hotely na kolech. Kvůli tomu ale i řada dnešních odvětví zanikne nebo se podstatně redukuje a v přímém ohrožení jsou klasické taxislužby nebo práce pro řidiče kamionů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
EU dala Googlu další pokutu, 1,49 mld. EUR za AdSense EU dala Googlu další pokutu, 1,49 mld. EUR za AdSense
Evropská unie a konkrétně její Evropská komise uvalila na společnost Google další obří pokutu. Ta nyní činí 1,49 miliardy EUR a týkala se zneužívání dominantního postavení reklamního systému AdSense.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Cooler Master SK650: nízký profil, podsvícená mechanika Cooler Master SK650: nízký profil, podsvícená mechanika
Mechanická klávesnice Cooler Master SK650 není o moc větší, než musí být. Nabízí nízkoprofilová tlačítka Cherry MX, barevné podsvícení a velice subtilní tělo. Dle dodávané výbavy se počítá i s tím, že si ji uživatelé budou balit s sebou na cesty.
Dnes, recenze, Jan Vítek1 komentář