NVIDIA Drive PX ‘Pegasus’ zvládne už i plnou autonomii

NVIDIA Drive PX ‘Pegasus’ zvládne už i plnou autonomii
, , aktualita
NVIDIA odhalila palubní automobilový superpočítač Drive PX zvaný Pegasus, který už nabízí dostatek výkonu na autonomii páté úrovně. Umožní tak, aby se daný automobil mohl orientovat v prostoru vždy zcela sám bez zásahu řidiče. reklama
Připomeňme si, o co v případě jednotlivých úrovní autonomie jde. V případě nulté nás mohou systémy pouze upozorňovat, ale ne zasahovat do řízení, takže jde třeba o systém sledující, zda je řidič vzhůru nebo dávající informace o dopravě. Pak tu jsou systémy první úrovně třeba jako ACC (cruise control), jejichž lepší verzí je v druhé úrovni ACC + LKA pro udržení vozidla v pruhu. To se však hodí leda na dálnici takže tu máme i tři další úrovně, jež se postupně propracovávají od částečné automatizace až ke stavu, kdy si systém musí vždy poradit sám bez přispění řidiče. Pro některé takové automobily se už ani nepočítá s tím, že by řidič sám měl k dispozici volant a pedály. A abychom si to zasadili do kontextu, pak dnešní Tesla Autopilot spadá do 3. úrovně. 
 
 
Právě takovou automatizaci má umožnit výkon nového palubního počítače NVIDIA Drive PX "Pegasus", který už není založen na GPU generaci Volta, ale na té navazující. Díky tomu dokáže nabídnout výkon 320 DL TOPS, více než 13x více než Drive PX2, ovšem s tím, že TDP takového systému je 500 W. To se ale časem jistě zlepší, tedy s dalším vývojem hardwaru, však ani automobily s pátou úrovní autonomity se ještě nechystají na trh. A ostatně i proto nelze říci, že informace firmy NVIDIA o tom, že Pegasus zvládne právě i pátou úroveň, je třeba brát s rezervou. 
 
NVIDA si ale už přesto maluje růžovou budoucnost, která dle ní naprostou změnu v cestování, ze které se taxikáři už asi rovnou pominou. Auta bez řidičů totiž nabídnou nové možnosti pro sdílení jízd, a tak se budou moci automatické taxivozy samy pohybovat městem a efektivně obsluhovat zákazníky. NVIDIA předpovídá i vznik zcela nových typů vozů, které budou představovat kanceláře či rovnou hotely na kolech. To vše má zajistit i zvýšená bezpečnost na silnicích, i když je jasné, že hazardéři z nich nezmizí přes noc. 
 
 
O hardwaru samotného Pegasa se toho moc neví. Odhaleno bylo, že je vybaven dvěma SoC Xenver obsahujícími integrovaná GPU generace Volta a pak tu jsou dvě samostatná GPU další generace. Deska má také certifikace ASIL D, což znamená, že je navržena s tím, aby mohla v případě selhání jedné části hardwarové výbavy přepnout na záložní. 
 
Oproti starším Drive PX se zde také nepočítá s vodním chlazením, ale se vzduchovým, což je trošku překvapivé vzhledem k dvojnásobnému TDP. Díky tomu tu ale bude také méně částí, které mohou selhat. 

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
Včera, aktualita, Jan Vítek