reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jezevec

| TV Freak, Digimanie
Registrace: 20.8.2006
Komentářů: 111, score 1.9 | TV Freak: 9/-1.0 | Digimanie: 2/0.0
Účast v Expertiádách: 7 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 22.4.2024 s hodnocením +6:
Je třeba si uvědomit, že ve vztahu výrobce desky ­- výrobce procesoru ­(potažmo i čipsetu­), tahá výrobce procesoru za delší konec provazu. Ať už v alokacích zboží, v cenové politice, v timingu. Je samozřejmě primárním zájmem Intelu, aby jeho výsledky v recenzích a testech vypadaly hezky a byl více konkurenceschopný. Jinými slovy, potřebuje hezká čísla do prezentací, videí, previews atd. a za tím účelem samozřejmě povzbuzuje výrobce desek, aby ­"tweakovali­" výkon.

To všechno probíhalo v poklidu a spořádanosti až do chvíle, kdy to prasklo v podobě častěji reportovaných nestabilit. Zkušený uživatel si samozřejmě umí BIOS nastavit tak, aby měl maximální stabilitu, ovšem s nějakým ­- v tomto případě výrazným ­- dopadem na výkon.

Rozhodně to není tak, že by se výrobci desek na chudáka Intel spikli a za jeho zády vylepšovali výkon jeho produktů posouváním Intelem prezentovaných nastavení. To je naivní představa, která ignoruje stav trhu a vztahy Intel­-výrobci desek. Každý, kdo trošku nakoukl do těch vztahů ví, kdo ty vztahy primárně řídí.
Komentář z 16.3.2011 s hodnocením +2:
Dovolím si malý multipost ­- po odeslání jsem si uvědomil, že jsem asi přehlédl, jaké FPS uvádíte, jestli MIN, MAX nebo AVG v měřené sekvenci. Soudě podle hodnot to vypadá na AVG, kde by se ale rozdíl v kvalitě, rychlosti ap. procesoru měl nejvíce objevit je MIN FPS, kdy procesor ­"nestihne­" zazásobovat grafickou kartu adekvátním množstvím dat ­- možná je zde cesta, jak by se rozdíly mohly projevit trochu více.

Závěrem si neodpustím takové malé pošťouchnutí :­) ­- v úvodním sloupku se ptáte ­"Opravdu potřebujeme drahé procesory na hraní her?­", ale v závěru na to nevidím odpověď, to je škoda, možná by to mohlo některé hráče více nasměrovat na soustředění se na skutečné výkonnostní aspekty, které mohou být pro výkon jeho PC markatnější, např. rychlost a kvalita úložiště nebo parametry grafické karty.

Popravdě se mi výkon všech moderních čtyřjader Core i5+ zdá velice solidní a rozdíly se nehledají snadno, snad až na cenu:D
Komentář z 12.4.2023 s hodnocením +1:
Je to něco jako ­"mining­" mánie, která postrčila trh ­(nejen­) grafických karet, stejně tak období Covidu postrčilo prodej výpočetní techniky, a po jeho skončení populace měla poměrně vysoké zdroje k utrácení. Nyní se blížíme opačnému stavu. Ceny drivé většiny zboží a služeb stoupají, přístup k úvěrům je obtížnější, lidé více šetří, pokud mají z čeho. Je tedy logicky, že poptávka po ­"zbytných­" statcích klesá. Trh je v oblasti výpočetní techniky poměrně dobře nasycen, celkový objem prodejů klesá. Není to katastrofa, není to nic prapodivného.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 12.9.2019 s hodnocením +1:
Zdravím spoludiskutující, myslím, že této statistice chybí měřítko chipsetu, na kterém bylo výsledku dosaženo. Díky změnám v PBO­/XFR může být výsledek na X370, X470 a X570 přinejmenším mírně odlišný. AMD tak platí za to, že zákazníkům poskytlo zpětnou kompatibilitu, na kterou Intel obvykle moc nedá, jak víme :­) ;)
Komentář z 24.12.2011 s hodnocením +1:
Je pravda, že marže výrobce na těchto discích je vyšší než např. na RAMkách nebo USB médiu, já tu marží znám, a není nijak velká, alespoň ve srovnání s představami populace.

Ti z nás, kteří pamatují ­"dřevní­" časy ví, že i cena těchto produktů ­(RAM, USB flash­) na začátku, i před pár lety, byla úplně někde jindě, než je nýní.

Důvod je jednoduchý, musí se zaplatit vývoj. Proto čínští kopírovači produktů mohou nabídnout o tolik nižší ceny na skoro všem, co známe, oni žádný vývoj neplatí. Prostě si počkají, až firmy s technologií produkt vyvinou, otestují, pak si ho koupí, okopírují, použijí lacinější díly, lacinější materiál, nemusí platit žádný know how.

Až se jejich vývoj zaplatí, ceny významně klesnou, vzhledem ke kupní síle to bude chvilku trvat, ale klesnou, jako klesly u RAM a flash USB. Do té doby bohužel ­(anebo bohudík ­- protože někdo ještě pemýšlí, vyvíjí a investuje­) budeme platit o něco vyšší ceny. Je to normální, bylo to tak, je to tak a bude to tak vždy.