www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jiní vydavatelé je akceptují, ovšem Valve se bude pokutám EU bránit

Jiní vydavatelé je akceptují, ovšem Valve se bude pokutám EU bránit
, , aktualita
Evropská komise obvinila řadu herních vydavatelů z toho, že porušili zákony aplikováním restrikcí na prodávané hry s ohledem na místa prodeje. Většina vydavatelů se spokojí s vyrovnáním, ovšem Valve se chce bránit. 
K oblíbeným
reklama
Tzv. geo-blocking, čili omezování prodeje her s ohledem na to, odkud jsme a kde nakupujeme, byl trnem v oku regulačních orgánů EU. Řada vydavatelů k tomu přistoupila kvůli jednoduché věci. Lidé si hry kupovali v obchodech zemí, kde jsou hry levnější, což jim bylo znemožněno. EU by tak raději měla zcela standardizované ceny po celé Evropě (resp. státech unie), než aby platily takové podmínky. 
 
 
Evropská komise letos v dubnu obvinila řadu vydavatelů z protiprávního regionálního omezování nabídky her, a to konkrétně Valve s jeho Steamem, Capcom, ZeniMax, Koch Media, Bandai Namco a Focus Home Interactive. Až na Valve se všechny společností hodlají dohodnout ve snaze zmírnit uložené pokuty. 
 
Valve chce namísto toho jednání se zástupci Evropské unie za zavřenými dveřmi, kde se je bude snažit přesvědčit o svém pohledu na věc. Zatím přitom není známo, na čem bude Valve svou obhajobu stavět nebo čím se bude snažit protistranu přesvědčit. Nicméně podobným martyriem tato firma prošla už v Austrálii, kde nakonec musela zaplatit. 
 
Argumenty firmy Valve se ale mohou opírat i o to, že regionální omezení se týká pouze cca tří procent všech her nabízených na Steamu, což ale vůbec nemusí u Evropské komise nikoho zaujmout, když ta prahne po opravdu jednotném trhu s digitálním zbožím ve všech zemích EU. Vydavatelé zase chtějí přizpůsobovat ceny kupní síle obyvatel jednotlivých zemí a pak přirozeně nemají zájem na tom, aby všichni zákazníci bez rozdílu mohli nakupovat tam, kde je nabídka nejlevnější. 
 
Uvidíme tak, jaký pohled na věc nakonec vyhraje, ovšem je jasné, že Valve zde tahá za kratší konec a zástupci EK vůbec nemusí brát v potaz, co si o tom tato firma myslí. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevily se benchmarky Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se benchmarky Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Včera, aktualita, Jan Vítek