www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jiní vydavatelé je akceptují, ovšem Valve se bude pokutám EU bránit

Jiní vydavatelé je akceptují, ovšem Valve se bude pokutám EU bránit
, , aktualita
Evropská komise obvinila řadu herních vydavatelů z toho, že porušili zákony aplikováním restrikcí na prodávané hry s ohledem na místa prodeje. Většina vydavatelů se spokojí s vyrovnáním, ovšem Valve se chce bránit. 
K oblíbeným
reklama
Tzv. geo-blocking, čili omezování prodeje her s ohledem na to, odkud jsme a kde nakupujeme, byl trnem v oku regulačních orgánů EU. Řada vydavatelů k tomu přistoupila kvůli jednoduché věci. Lidé si hry kupovali v obchodech zemí, kde jsou hry levnější, což jim bylo znemožněno. EU by tak raději měla zcela standardizované ceny po celé Evropě (resp. státech unie), než aby platily takové podmínky. 
 
 
Evropská komise letos v dubnu obvinila řadu vydavatelů z protiprávního regionálního omezování nabídky her, a to konkrétně Valve s jeho Steamem, Capcom, ZeniMax, Koch Media, Bandai Namco a Focus Home Interactive. Až na Valve se všechny společností hodlají dohodnout ve snaze zmírnit uložené pokuty. 
 
Valve chce namísto toho jednání se zástupci Evropské unie za zavřenými dveřmi, kde se je bude snažit přesvědčit o svém pohledu na věc. Zatím přitom není známo, na čem bude Valve svou obhajobu stavět nebo čím se bude snažit protistranu přesvědčit. Nicméně podobným martyriem tato firma prošla už v Austrálii, kde nakonec musela zaplatit. 
 
Argumenty firmy Valve se ale mohou opírat i o to, že regionální omezení se týká pouze cca tří procent všech her nabízených na Steamu, což ale vůbec nemusí u Evropské komise nikoho zaujmout, když ta prahne po opravdu jednotném trhu s digitálním zbožím ve všech zemích EU. Vydavatelé zase chtějí přizpůsobovat ceny kupní síle obyvatel jednotlivých zemí a pak přirozeně nemají zájem na tom, aby všichni zákazníci bez rozdílu mohli nakupovat tam, kde je nabídka nejlevnější. 
 
Uvidíme tak, jaký pohled na věc nakonec vyhraje, ovšem je jasné, že Valve zde tahá za kratší konec a zástupci EK vůbec nemusí brát v potaz, co si o tom tato firma myslí. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala