www.svethardware.cz
>
>

John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení

John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
, , aktualita
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
K oblíbeným
reklama
John McAfee se přidal na "temnou stranu Síly". V poslední době zdaleka není znám jako bojovník proti počítačovým virům, ale především kvůli kryptoměnám a obviněním z podvodů s nimi. V říjnu byl zatčen ve Španělsku za daňové úniky z let 2014-2018 (McAfee prohlašuje daně za ilegální), a hrozí mu vydání do USA, kde byl nyní obviněn hned z několika různých podvodů. Celkem jde o 7 obvinění, které mu mohou samostatně přinést 5-20 let vězení a při sečtení všech trestů by tak mohlo jít až o zhruba 100 let za mřížemi. I kdyby byl odsouzen jen za některé z nich a ne v plné výši, při svém věku 75 let by se už na svobodu asi nikdy nepodíval.
 
John McAfee
John McAfee, autor: Gage Skidmore from Surprise, AZ, USA, CC BY-SA 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Společně s McAfeem je obviněn i Jimmy Gale Watson Jr. Oba nakupovali kryptoměny za nižší ceny, načež je McAfee začal propagovat na svém Twitteru a nabádal ostatní, aby do nich investovali (připomeňme, že na Twitteru má milion sledujících). Cena pak nepřekvapivě vyskočila nahoru a dvojice je posléze rychle prodala. To se týkalo např. i Dogecoinu, kterému k mnohem vyšší hodnotě pomocí Twitteru nedávno pomohl i Elon Musk. McAfee si takto s kumpánem měli přijít na 2 mil. USD a dalších 11 mil. USD měli získat nasmlouvanou propagací kryptoměn různých více či méně pochybných startupů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře