www.svethardware.cz
>
>
>

John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu

John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
, , aktualita
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
K oblíbeným
reklama
Už je to 25 let, co John Carmack a John Romero vytvořili legendátní FPS hru Doom, která se stala průkopníkem tohoto žánru a je považována za jednu z nejvýznačnějších her historie. John Romero se tak rozhodl, že jubileum oslaví rozšířením této hry o pátou epizodu. Toto rozšíření bude nést název Sigil a k dispozici bude k bezplatnému stažení od února příštího roku. Půjde o megawad, tedy o soubor WAD souborů, ve kterých byla uložena data i v původní hře. Tu totiž bude nutno vlastnit, aby bylo možné si zahrát pokračování příběhu.
 
Doom Sigil
 
Celkem bude k dispozici 9 levelů pro singleplayer a stejné množství pro multiplayer. Na hře Romero pracoval po večerech a dovolených, přičemž rozšíření nemá nic společného s nynějšími vlastníky na ochrannou známku Doom (ZeniMax Media Inc.). Rozšíření vytvářel pomocí komunitního Doom Builder 2. Poněvadž má Mac, musel spustit Windows 10 na Macu pomocí virtuálního PC.
 
Doom Sigil krabice
 
Ačkoli rozšíření bude zdarma, v prodeji bude i ve sběratelských baleních Sigil Standard Edition Box za $39,99 a Sigil Beast Box za $166. V prvním případě dostanete krabici s kresbou od Christophera Lovella na obalu, 16GB flash ve tvaru 3,5" diskety, dvě CD se samotným rozšířením a hudbou od Bucketheada a dvě nálepky (Sigil a Romero Games).
 
V případě Beast Box bude krabice podepsána Johnem Romerem a bude mít také sériové číslo. K nálepkám, USB flash ve tvaru diskety a CD přibude i stylová krabička a booklet pro tyto disky. Nebude chybět ani obraz s rozměry cca 25×20 cm podepsaný Christopherem Lovellem, mince s tématem Sigilu, XL tričko a cínová soška hlavy Johna Romera.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře