www.svethardware.cz
>
>
>

John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu

John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
, , aktualita
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
K oblíbeným
reklama
Už je to 25 let, co John Carmack a John Romero vytvořili legendátní FPS hru Doom, která se stala průkopníkem tohoto žánru a je považována za jednu z nejvýznačnějších her historie. John Romero se tak rozhodl, že jubileum oslaví rozšířením této hry o pátou epizodu. Toto rozšíření bude nést název Sigil a k dispozici bude k bezplatnému stažení od února příštího roku. Půjde o megawad, tedy o soubor WAD souborů, ve kterých byla uložena data i v původní hře. Tu totiž bude nutno vlastnit, aby bylo možné si zahrát pokračování příběhu.
 
Doom Sigil
 
Celkem bude k dispozici 9 levelů pro singleplayer a stejné množství pro multiplayer. Na hře Romero pracoval po večerech a dovolených, přičemž rozšíření nemá nic společného s nynějšími vlastníky na ochrannou známku Doom (ZeniMax Media Inc.). Rozšíření vytvářel pomocí komunitního Doom Builder 2. Poněvadž má Mac, musel spustit Windows 10 na Macu pomocí virtuálního PC.
 
Doom Sigil krabice
 
Ačkoli rozšíření bude zdarma, v prodeji bude i ve sběratelských baleních Sigil Standard Edition Box za $39,99 a Sigil Beast Box za $166. V prvním případě dostanete krabici s kresbou od Christophera Lovella na obalu, 16GB flash ve tvaru 3,5" diskety, dvě CD se samotným rozšířením a hudbou od Bucketheada a dvě nálepky (Sigil a Romero Games).
 
V případě Beast Box bude krabice podepsána Johnem Romerem a bude mít také sériové číslo. K nálepkám, USB flash ve tvaru diskety a CD přibude i stylová krabička a booklet pro tyto disky. Nebude chybět ani obraz s rozměry cca 25×20 cm podepsaný Christopherem Lovellem, mince s tématem Sigilu, XL tričko a cínová soška hlavy Johna Romera.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek