www.svethardware.cz
>
>
>

John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu

John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
, , aktualita
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
reklama
Už je to 25 let, co John Carmack a John Romero vytvořili legendátní FPS hru Doom, která se stala průkopníkem tohoto žánru a je považována za jednu z nejvýznačnějších her historie. John Romero se tak rozhodl, že jubileum oslaví rozšířením této hry o pátou epizodu. Toto rozšíření bude nést název Sigil a k dispozici bude k bezplatnému stažení od února příštího roku. Půjde o megawad, tedy o soubor WAD souborů, ve kterých byla uložena data i v původní hře. Tu totiž bude nutno vlastnit, aby bylo možné si zahrát pokračování příběhu.
 
Doom Sigil
 
Celkem bude k dispozici 9 levelů pro singleplayer a stejné množství pro multiplayer. Na hře Romero pracoval po večerech a dovolených, přičemž rozšíření nemá nic společného s nynějšími vlastníky na ochrannou známku Doom (ZeniMax Media Inc.). Rozšíření vytvářel pomocí komunitního Doom Builder 2. Poněvadž má Mac, musel spustit Windows 10 na Macu pomocí virtuálního PC.
 
Doom Sigil krabice
 
Ačkoli rozšíření bude zdarma, v prodeji bude i ve sběratelských baleních Sigil Standard Edition Box za $39,99 a Sigil Beast Box za $166. V prvním případě dostanete krabici s kresbou od Christophera Lovella na obalu, 16GB flash ve tvaru 3,5" diskety, dvě CD se samotným rozšířením a hudbou od Bucketheada a dvě nálepky (Sigil a Romero Games).
 
V případě Beast Box bude krabice podepsána Johnem Romerem a bude mít také sériové číslo. K nálepkám, USB flash ve tvaru diskety a CD přibude i stylová krabička a booklet pro tyto disky. Nebude chybět ani obraz s rozměry cca 25×20 cm podepsaný Christopherem Lovellem, mince s tématem Sigilu, XL tričko a cínová soška hlavy Johna Romera.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek