www.svethardware.cz
>
>
>

John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu

John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
, , aktualita
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
K oblíbeným
reklama
Už je to 25 let, co John Carmack a John Romero vytvořili legendátní FPS hru Doom, která se stala průkopníkem tohoto žánru a je považována za jednu z nejvýznačnějších her historie. John Romero se tak rozhodl, že jubileum oslaví rozšířením této hry o pátou epizodu. Toto rozšíření bude nést název Sigil a k dispozici bude k bezplatnému stažení od února příštího roku. Půjde o megawad, tedy o soubor WAD souborů, ve kterých byla uložena data i v původní hře. Tu totiž bude nutno vlastnit, aby bylo možné si zahrát pokračování příběhu.
 
Doom Sigil
 
Celkem bude k dispozici 9 levelů pro singleplayer a stejné množství pro multiplayer. Na hře Romero pracoval po večerech a dovolených, přičemž rozšíření nemá nic společného s nynějšími vlastníky na ochrannou známku Doom (ZeniMax Media Inc.). Rozšíření vytvářel pomocí komunitního Doom Builder 2. Poněvadž má Mac, musel spustit Windows 10 na Macu pomocí virtuálního PC.
 
Doom Sigil krabice
 
Ačkoli rozšíření bude zdarma, v prodeji bude i ve sběratelských baleních Sigil Standard Edition Box za $39,99 a Sigil Beast Box za $166. V prvním případě dostanete krabici s kresbou od Christophera Lovella na obalu, 16GB flash ve tvaru 3,5" diskety, dvě CD se samotným rozšířením a hudbou od Bucketheada a dvě nálepky (Sigil a Romero Games).
 
V případě Beast Box bude krabice podepsána Johnem Romerem a bude mít také sériové číslo. K nálepkám, USB flash ve tvaru diskety a CD přibude i stylová krabička a booklet pro tyto disky. Nebude chybět ani obraz s rozměry cca 25×20 cm podepsaný Christopherem Lovellem, mince s tématem Sigilu, XL tričko a cínová soška hlavy Johna Romera.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů