www.svethardware.cz
>
>
>
>

JPR: ve třetím kvartálu mezi samostatnými grafikami vládla NVIDIA

JPR: ve třetím kvartálu mezi samostatnými grafikami vládla NVIDIA
, , aktualita
NVIDIA v reakci na nové Radeony Navi vypustila do světa nabídku GeForce RTX Super, které později následovaly i GTX Super a jak se ukazuje, zákazníci na ni slyšeli. NVIDIA si tak výrazně vylepšila svou bilanci. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Jon Peddie Research nedávno přinesla výsledky průzkumu ohledně prodejů GPU, ale jako obvykle to byly nejdříve informace týkající se veškerých GPU pro PC, čili včetně integrovaných, čili včetně Intelu. Nyní jsou tu výsledky týkající se výhradně samostatných GPU, kde už figuruje pouze AMD a NVIDIA. Mluvit bychom tedy mohli ještě i o Matroxu, ale ten má vedle hlavní dvojky jen mizivý podíl. 
 
 
Nová čísla hovoří jasně ve prospěch NVIDIE, která se ostatně dokázala dostat zpět nad hranici 3 miliard dolarů v případě čtvrtletních tržeb a na této tabulce je vidět, čemu především za to vděčí. Však se z podílu necelých 68 procent dostala na více než 74 procent, a to všechno pochopitelně na úkor firmy AMD. 
 
Vysvětlení je nasnadě. Zatímco AMD dokázalo vyslat v tomto roce na trh s AIB kartami zatím ještě pouze dva modely (RX 5700 XT a RX 5700) pro relativně úzkou skupinu zájemců, NVIDIA má pro každého něco od ceny 150 USD až po naprostý hi-end a své karty navíc dokázala ještě vylepšit. AMD by mělo snad až 12. prosince vyslat na trh AIB karty Radeon RX 5500, což vypadá už reálně a vypadá to, že jeho marketing si přednostně vybral pro odbyt nových Navi 14 jednak firmu Apple a pak OEM trh. Zájemci o nový slabší Radeon pro PC z řad běžných zákazníků tak nejspíše budou velice rádi, pokud se jim povede jeden z nich pořídit ještě letos. 
 
 
Vedle toho se dozvídáme, že mezikvartálně také značně posílily prodeje desktopových PC a mnohem větší procento než dříve jich je také vybaveno samostatnou grafickou kartou a právě z toho tyla především NVIDIA. Nicméně není divu, že třetí kvartál byl silnější než druhý, neboť to je naprosto obvyklé. 
 
Ovšem v meziročním srovnání třetích kvartálů, v němž se píše o poklesu dodávek desktopových PC o téměř 16 procent, se AIB grafických karet dodalo naopak o 6,2 procent více. A jde samozřejmě především o herní karty, které táhnou celý tento trh a NVIDIA se také už dříve pochlubila, že celé dvě třetiny tržeb z prodeje herních karet zařídily GeForce RTX. 
 
 
Zdroj: JPR via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala