www.svethardware.cz
>
>
>
>

JPR: ve třetím kvartálu mezi samostatnými grafikami vládla NVIDIA

JPR: ve třetím kvartálu mezi samostatnými grafikami vládla NVIDIA
, , aktualita
NVIDIA v reakci na nové Radeony Navi vypustila do světa nabídku GeForce RTX Super, které později následovaly i GTX Super a jak se ukazuje, zákazníci na ni slyšeli. NVIDIA si tak výrazně vylepšila svou bilanci. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Jon Peddie Research nedávno přinesla výsledky průzkumu ohledně prodejů GPU, ale jako obvykle to byly nejdříve informace týkající se veškerých GPU pro PC, čili včetně integrovaných, čili včetně Intelu. Nyní jsou tu výsledky týkající se výhradně samostatných GPU, kde už figuruje pouze AMD a NVIDIA. Mluvit bychom tedy mohli ještě i o Matroxu, ale ten má vedle hlavní dvojky jen mizivý podíl. 
 
 
Nová čísla hovoří jasně ve prospěch NVIDIE, která se ostatně dokázala dostat zpět nad hranici 3 miliard dolarů v případě čtvrtletních tržeb a na této tabulce je vidět, čemu především za to vděčí. Však se z podílu necelých 68 procent dostala na více než 74 procent, a to všechno pochopitelně na úkor firmy AMD. 
 
Vysvětlení je nasnadě. Zatímco AMD dokázalo vyslat v tomto roce na trh s AIB kartami zatím ještě pouze dva modely (RX 5700 XT a RX 5700) pro relativně úzkou skupinu zájemců, NVIDIA má pro každého něco od ceny 150 USD až po naprostý hi-end a své karty navíc dokázala ještě vylepšit. AMD by mělo snad až 12. prosince vyslat na trh AIB karty Radeon RX 5500, což vypadá už reálně a vypadá to, že jeho marketing si přednostně vybral pro odbyt nových Navi 14 jednak firmu Apple a pak OEM trh. Zájemci o nový slabší Radeon pro PC z řad běžných zákazníků tak nejspíše budou velice rádi, pokud se jim povede jeden z nich pořídit ještě letos. 
 
 
Vedle toho se dozvídáme, že mezikvartálně také značně posílily prodeje desktopových PC a mnohem větší procento než dříve jich je také vybaveno samostatnou grafickou kartou a právě z toho tyla především NVIDIA. Nicméně není divu, že třetí kvartál byl silnější než druhý, neboť to je naprosto obvyklé. 
 
Ovšem v meziročním srovnání třetích kvartálů, v němž se píše o poklesu dodávek desktopových PC o téměř 16 procent, se AIB grafických karet dodalo naopak o 6,2 procent více. A jde samozřejmě především o herní karty, které táhnou celý tento trh a NVIDIA se také už dříve pochlubila, že celé dvě třetiny tržeb z prodeje herních karet zařídily GeForce RTX. 
 
 
Zdroj: JPR via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ARM Cortex-A78AE: nové CPU pro autonomní aplikace, např. auta ARM Cortex-A78AE: nové CPU pro autonomní aplikace, např. auta
Autonomní auta potřebují výkonný hardware pro své fungování. Společnost ARM pro ně (a jiné autonomní aplikace) představila nové CPU Cortex-A78AE, které je speciálně upraveno pro zpracování potřebných dat včetně obrazu z kamer.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ClockTuner for Ryzen (CTR) je už k dispozici ve verzi 1.0 beta ClockTuner for Ryzen (CTR) je už k dispozici ve verzi 1.0 beta
Jurij Bublij známý jako 1USMUS vypustil do světa svou taktovací utilitu určenou speciálně procesorům AMD s architekturou Zen 2. Jde tak o stále aktuální generaci modelů Ryzen a Threadripper. K čemu CTR může posloužit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Artemis I ponese červené červí logo NASA, už je na segmentech pomocné rakety Artemis I ponese červené červí logo NASA, už je na segmentech pomocné rakety
NASA se vrací na Měsíc, a tak bylo rozhodnuto, že se vrátí i staré jednoduché logo této vesmírné agentury. Jde o "červí" logo, které bylo používáno až do roku 1992, ovšem éru Apolla nezažilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti se objevily v registraci EEC Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti se objevily v registraci EEC
Grafické karty GeForce RTX 3070 by měly být brzy následovány modely RTX 3060 a nyní se dle výpisu z registračních údajů pro EEC (Eurasian Economic Commission) ukazuje, že to nejspíše budou právě RTX 3060 Ti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře