www.svethardware.cz
>
>
>
>

JPR: ve třetím kvartálu mezi samostatnými grafikami vládla NVIDIA

JPR: ve třetím kvartálu mezi samostatnými grafikami vládla NVIDIA
, , aktualita
NVIDIA v reakci na nové Radeony Navi vypustila do světa nabídku GeForce RTX Super, které později následovaly i GTX Super a jak se ukazuje, zákazníci na ni slyšeli. NVIDIA si tak výrazně vylepšila svou bilanci. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Jon Peddie Research nedávno přinesla výsledky průzkumu ohledně prodejů GPU, ale jako obvykle to byly nejdříve informace týkající se veškerých GPU pro PC, čili včetně integrovaných, čili včetně Intelu. Nyní jsou tu výsledky týkající se výhradně samostatných GPU, kde už figuruje pouze AMD a NVIDIA. Mluvit bychom tedy mohli ještě i o Matroxu, ale ten má vedle hlavní dvojky jen mizivý podíl. 
 
 
Nová čísla hovoří jasně ve prospěch NVIDIE, která se ostatně dokázala dostat zpět nad hranici 3 miliard dolarů v případě čtvrtletních tržeb a na této tabulce je vidět, čemu především za to vděčí. Však se z podílu necelých 68 procent dostala na více než 74 procent, a to všechno pochopitelně na úkor firmy AMD. 
 
Vysvětlení je nasnadě. Zatímco AMD dokázalo vyslat v tomto roce na trh s AIB kartami zatím ještě pouze dva modely (RX 5700 XT a RX 5700) pro relativně úzkou skupinu zájemců, NVIDIA má pro každého něco od ceny 150 USD až po naprostý hi-end a své karty navíc dokázala ještě vylepšit. AMD by mělo snad až 12. prosince vyslat na trh AIB karty Radeon RX 5500, což vypadá už reálně a vypadá to, že jeho marketing si přednostně vybral pro odbyt nových Navi 14 jednak firmu Apple a pak OEM trh. Zájemci o nový slabší Radeon pro PC z řad běžných zákazníků tak nejspíše budou velice rádi, pokud se jim povede jeden z nich pořídit ještě letos. 
 
 
Vedle toho se dozvídáme, že mezikvartálně také značně posílily prodeje desktopových PC a mnohem větší procento než dříve jich je také vybaveno samostatnou grafickou kartou a právě z toho tyla především NVIDIA. Nicméně není divu, že třetí kvartál byl silnější než druhý, neboť to je naprosto obvyklé. 
 
Ovšem v meziročním srovnání třetích kvartálů, v němž se píše o poklesu dodávek desktopových PC o téměř 16 procent, se AIB grafických karet dodalo naopak o 6,2 procent více. A jde samozřejmě především o herní karty, které táhnou celý tento trh a NVIDIA se také už dříve pochlubila, že celé dvě třetiny tržeb z prodeje herních karet zařídily GeForce RTX. 
 
 
Zdroj: JPR via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek