reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 7.1.2008
Komentářů: 490, score 1.4 | Digimanie: 8/1.3 | Svět mobilně: 7/0.8
Účast v Expertiádách: 4 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 2 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 26.9.2021 s hodnocením +7:
No já bych to zase tak úplně neviděl, Čína je obrovský trh a i když třeba nemá vliv na to, aby mohla úplně zrušit kryptoměnu­(y­), tak to jistě silně pohne s jejich kurzem, jelikož pokud ji zcela v Číně zakáží, přichází tak o mnoho potenciálních investorů.
Komentář z 24.6.2021 s hodnocením +6:
"Školy totiž údajně nemají nad aplikacemi úplnou kontrolu, a proto nemohou zjistit, jaká konkrétní osobní data Microsoft shromažďuje a za jakým účelem.­"
A co takhle si přečíst licenční ujednání, nebo se podívat sem?:
https:­/­/support.microsoft.com­/cs­-cz­/topic­/zobrazen%C3%AD­-mo%C5%BEnost%C3%AD­-ochrany­-osobn%C3%ADch­-%C3%BAdaj%C5%AF­-v­-microsoft­-office­-a7797380­-8a24­-4404­-aebb­-079062b708f0
A pro Windows 10 zase tady:
https:­/­/support.microsoft.com­/cs­-cz­/windows­/diagnostika­-zp%C4%9Btn%C3%A1­-vazba­-a­-ochrana­-osobn%C3%ADch­-%C3%BAdaj%C5%AF­-ve­-windows­-10­-28808a2b­-a31b­-dd73­-dcd3­-4559a5199319
Tak nevím, asi tamní školy a zemský zmocněnec pro ochranu osobních údajů v Bádensku­-Württembersku nemá přístup k internetu, nebo neumí hledat nebo číst. Nebo to prostě nechtějí vidět ­/ vědět a jen křičet.
Zrovna Microsoft o konkrétních uživatelích tolik informací nesbírá a lidé přesto nadávají, ale že facbook, twitter, tiktok apod, vědí jak pravidelnou mají stolici, to nikomu evidentně nevadí.
Komentář z 4.6.2023 s hodnocením +5:
Ta analytika se spíš snažila přinést nějakou senzaci, než relevantní dat. Do nákladů výrobce se počítá i rozsvícená světla, že musí topit, že si dojdou zaměstnanci na záchod, také účty za vodu, hygienické pomůcky, elektřinu obecně, logistiku, také může zaměstnancům přispívat na nějaké to pojištění, stravování, samotná administrativa a to jsou všechno obří položky. No a pak nesmíme k ceně zapomenout připočítat daně, clo, skladné, marže prodejců, obalový materiál atd.
Tohle do toho výpočtu vůbec nebylo zahrnuto.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 22.9.2023 s hodnocením -3:
Zřídkavé? Já teda nevím, ale mě číslo 0,003% připadne jako extrémně vysoké. Je to stejné, jako když řekneme, že z 1000 vyrobených aut shoří 3. Takže z milionu už to je 3000 aut! Jen pro zajímavost na porovnání. Kolik podobných problémů mají v procentech auta se zážehovým, nebo vznětovým motorem? Stejně tak 40% mi připadne vyloženě alarmující číslo. Není to už zase tak moc daleko od poloviny, takže bych s těmi ­"jen­" šetřil. Takže buď ta statistiky nevypovídá o adekvátních datech, nebo ano a pak je čeho se bát. Navíc, jak již bylo v článku uvedeno, když už začne takové auto hořet, tak to ­"stojí za to­"! To i hořící cisterna plná paliva mi najednou připadne jako menší problém, než hořící elektromobil, nebo při nejmenším podobný problém.
Komentář z 1.2.2022 s hodnocením -2:
Nechci vám kazit radost, ale to co tu píšete je utopie.
Nejen, že je to celkem nesmysl požadovat od každého zákazníka doklad totožnosti, nebo cash back, který absolutně nic nevyřešil a naopak by situaci ještě zhoršil, protože by jej získávali právě jen scalpeři a koncoví uživatelé karet by nic nepocítili.

Ale i kdyby to s těma občankama mělo nějakým záhadným zázrakem fungovat ­(což nebude­), tak to stejně naráží na legislativu, kdy prodejce nemá právo požadovat po zákazníkovi znát údaje o jeho osobě jako rodné číslo apod. To, že bych kdekomu dával svoje údaje by se mi líbilo tedy rozhodně méně, než samotná nedostupnost karet, či jejich vysoká cena.

Jaké je tedy řešení proti scalperům? Abych tady jen nepsal co nejde a nepřinesl žádný způsob, tak vám prozradím jak jednoduše se zbavit těchto příživníků na současné situaci a jak zlepšit současný stav. Je to velice prosté a jednoduché. Zkrátka ty karty od nich nekupovat, ale ani v obchodech. Nepřistoupit jako zákazník na takovou cenovou politiku a odolat pokušení. Pokud to nikdo za tu cenu nebude ochoten kupovat, budou donuceni jít s cenami dolů a scalperům se tyto prakticky přestanou vyplácet. ­(Příklad­) Pokud karty nakoupené za 20tis. prodávali za 60tis. a nikdo je nekoupí dokud se neobjeví v obchodech za 15 tis., tak tací překupníci prodělají. Jenže to by se museli lidé zamyslet a nekupovat to. To je jediná a přitom jednoduchá cesta ven.
Komentář z 22.8.2019 s hodnocením -2:
Nechápu, proč si TESLA nekoupí, nebo nepronajme nějaký kus louky, kde vystaví solární elektrárnu a pak vyprodukovanou energii jen distribuuje? V případě požáru pak řeší čistě škody vzniklé na jeho majetku, který je fyzicky oddělen od zákazníkova. Nemluvě o tom, že nemusí neustále montovat a řešit umístění panelů a též může zabrat větší plochu, čímž se nabízí možnost poskytovat z jednoho zdroje el. energii vícero klientům. Navíc by to bylo lépe kontrolovatelné a i údržba by byla snazší, kdy není třeba nic řešit s odběratelem, zda bude na místě, nebo že musí omezit provoz na své pobočce kvůli údržbě, či opravě. A neříkejte mi, že by se tam nenašel volný plac, který by byl k těmto účelům vhodný. Předpokládám, že musí existovat také nějaké dohody mezi poskytovateli elektřiny, jako jsou u nás o sdílení sítě.