Registrace: 7.1.2008
Komentářů: 401, score 1.3 | Svět mobilně: 7/0.8 | Digimanie: 1/2.0
Účast v Expertiádách: 4 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 2 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 22.5.2019 s hodnocením +5:
Naprostý souhlas. Není možné říci, že Intel ztratil pětinásobek výkonu AMD vyjádřený v procentech. To je ze své podstaty opravdu nesmysl. Proč? Inu protože 1% výkonu CPU Intel není roven 1% výkonu AMD, nebo mi snad chcete pane Vítku tvrdit, že jsou si ty dva procesory jinak zcela rovny? Kdybyste napsal ­"Intel ztratil pětkrát větší podíl z celkového výkonu, než AMD­" bylo by to sice stále trochu zavádějící, ale aspoň by to nebylo zcela špatně.
Pro vysvětlení to uvedu na příkladu:
Pokud budete mít dvě nádoby s vodou. První bude mít 2 litry a druhá 1 litr. Z první se odlijí 30cl tj. 15% a z druhé 3cl tj. 3%. Znamená to snad, že 5x 3% ­(5x3­) se rovná 15% z první nádoby, tedy 30? Ne, je to 15. A jaksi 30 a 15 jsou poměrně rozdílná čísla. Stejné to je s procesory a ať je poměr jakýkoliv, tak nikdy se ta procenta nedají sčítat, nebo násobit mezi sebou dokud nebudou ty dva procesory naprosto totožné.
Komentář z 28.4.2019 s hodnocením +5:
Dovolím si polemizovat o tom, jací jsou vlastně ve společnosti Epic dobráci a že to vlastně dělají vše jen proto, že mají dobré srdce.
Vysvětlete mi někdo rozumě, jaký podnikatelský záměr může vést k tomu, aby se někdo dobrovolně vzdal svých výdělků ve prospěch jiné firmy? ­"My vlastně ani nechceme vydělávat, chceme jen aby vývojáři měli víc peněz a to co si vezmeme je stejně jen na údržbu a provoz.­" Jako fakt si někdo myslí, že to takhle funguje?
Většina příspěvků mi připadne rozumných až teda na příspěvky nějakého nadšence pro Epic, který tu poučuje o ekonomice a sám jí rozumí asi jako koza petrželi.
Ano, marže možná jsou nižší, ale...
Nebudu teď řešit služby, které Steam, potažmo Valve nabízí oproti Epic, což je samozřejmě zadarmo, protože provoz serverů nic nestojí ­(sarkasmus­).
Ale zkusím to nějak shrnout.
Vydavatel díky nižší marži obchodu získá víc peněz, vývojáři však zaplatí stejné peníze, protože jsou smluvně zavázáni o tom jaký přesný podíl obdrží za vývoj hry a je už na vydavateli jak se mu podaří hru prodat. Vývojář nedostane prakticky ani o chlup víc peněz. Je třeba si také uvědomit, že vydavatel nemá potřebu udělat lepší hru, ale hru na které víc vydělá. Takže pokud mu vynáší dělat blbé hry s miliardou dodatečného obsahu, tak to bude dělat i kdyby mu neúčtovali z prodeje nic.
Měli bychom tedy podle této logiky kupovat hry jako ANNO1800, Tom Clancy­'s The Division 2 apod. na Uplay a ne na EPIC store, protože tam UBISOFT neplatí ani těch pár procent cizí firmě a může dát vývojářům víc peněz na lepší hry. Proč i když mají rozdílné marže ty obchody, proč tedy nejsou ty hry někde levnější? Krmit nás pohádkami, že vývojáři dostanou víc a budou lepší hry koncového zákazníka prvně nezajímá a za druhé to stejně není pravda.
EPIC rozhodně není svatý a nedělá to, protože by měli dobré srdce, ale protože zjistili, že vydavatelé na něj tlačí s podmínkami, které musí splnit a ono to není jen tak. Nesmyslně nízké ceny nestačí na údržbu serverů a také mají omezenou kapacitu a pokud chtějí tohle udržet, nezbude jim nic, než přestat nakupovat exkluzivity, protože jinak přijdou brzy na buben. Za mě Valve tohle ohrozit nemůže a je více než nad slunce jasné, že tenhle boom brzy skončí a EPIC store bude jen další obchod, který bude maximálně tak koexistovat s ostatními, pokud tedy přežije.
Komentář z 10.11.2017 s hodnocením +5:
Nechápu, kterého inženýra či jiného vzdělaného člověka mohlo napadnout, že bude dobrý nápad, aby autobus neuměl couvat? Další věc je, pokud neumí AI sama troubit, proč tam sakra není klakson pro cestující pro případ nouze?
Zpět ke zpátečce. Chcete mi říct, že pokud se dostane autobus do slepé uličky, nebo zatáčky, či bude mít před sebou překážku, jež nebude schopno vytočit, protože bude v příliš ostrém úhlu, že je to pro něho konečná a už se odtamtud prostě nedostane?
No jestli to fakt nemá žádnou šanci na couvání, tak je to podle mě největší zmetek, jaký jsem za dlouhou dobu viděl.
PS: Další vylepšená verze asi nebude umět ani zatáčet ne? :D

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 22.8.2019 s hodnocením -2:
Nechápu, proč si TESLA nekoupí, nebo nepronajme nějaký kus louky, kde vystaví solární elektrárnu a pak vyprodukovanou energii jen distribuuje? V případě požáru pak řeší čistě škody vzniklé na jeho majetku, který je fyzicky oddělen od zákazníkova. Nemluvě o tom, že nemusí neustále montovat a řešit umístění panelů a též může zabrat větší plochu, čímž se nabízí možnost poskytovat z jednoho zdroje el. energii vícero klientům. Navíc by to bylo lépe kontrolovatelné a i údržba by byla snazší, kdy není třeba nic řešit s odběratelem, zda bude na místě, nebo že musí omezit provoz na své pobočce kvůli údržbě, či opravě. A neříkejte mi, že by se tam nenašel volný plac, který by byl k těmto účelům vhodný. Předpokládám, že musí existovat také nějaké dohody mezi poskytovateli elektřiny, jako jsou u nás o sdílení sítě.
Komentář z 30.7.2019 s hodnocením -2:
Zrovna teď přijde tahle zpráva, když jsem to nevydržel a koupil si i9 9900K. No fakt skvělý. Já mám na tohle štěstí. Koupím si vždy aktuální řadu i u grafik a nejdéle do půl roku vyjde nová generace, jež je o mnoho lepší, než ta předchozí. Stejně jsem si koupil GTX 1080 a asi 5 měsíců na to vyšla řada RTX.
Komentář z 15.9.2016 s hodnocením -2:
Podle mého názoru, by nebylo úplně od věci ty recenzenty oddělit a jejich celkové hodnocení prostě zobrazovat separátně. Myslím si, že každý normálně myslící uživatel Steamu si dokáže dát dohromady 5 a 5, aby si z toho mohl vyvodit nějaký závěr a úsudek. Nicméně pokud to je, jak zaznělo v článku u 160 her, pak se domnívám, že je tento krok celkem zbytečný v poměru počtu her na této službě je toto číslo zanedbatelné.
Spíš bych řekl, že Valve tlačí na prodej ze své služby, aby z toho profitoval, než z důvodu fér hodnocení.
Hádám, že si brzy vymyslí sofistikovanější nástroj, kterým bude nutit uživatele nakupovat u něj a proti kterému nebude takřka odvolání.