www.svethardware.cz
>
>

Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto

Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
, , aktualita
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
K oblíbeným
reklama
Hackerské diskuzní fórum Ogusers.com zaznamenalo 12. května výpadek a administrátor serveru řekl, že kolaps pevných disků vyústil ve ztrátu několika posledních měsíců činnosti, tedy nejrůznějších příspěvků a zpráv. A poněvadž to se zálohami zrovna nepřeháněl, obnova větší části dat nevypadá moc nadějně. Toto fórum se mimo jiné věnuje napadání online účtů obětí a především SIM swap útokům, kdy hackeři přeberou kontrolu nad telefonem oběti, kvůli čemuž pak může přestat fungovat dvoufaktorová autentizace (kontrolní kód přijde na telefon hackerovi a nikoli oběti). Mnohdy se získaná data dále přeprodávají dál.
 
Hacker
 
 
Jak se ale ukázalo, administrátor serveru patrně neříká celou pravdu. O pár dní později, 16. května, se databáze uživatelů z Ogusers.com objevila na konkurenčním serveru RaidForums volně ke stažení. Obsahovala e-maily, zahashovaná hesla i IP adresy, soukromé zprávy a další údaje včetně zdrojového kódu webu. Nejvíc zarážející na celé situaci je to, že hesla hackerů byla v databázi hashována funkcí MD5, jejíž rozlousknutí je v dnešní době naprosto triviální záležitost (uvedení hesel v čisté textově podobě už není o moc víc nebezpečné).
 
Celkem bylo takto postiženo téměž 113 tisíc hackerů (skutečné číslo ale bude o něco nižší, mnoho hackerů zde mělo duplicitní účty). Ti si nyní stěžují na to, že jsou sami terči nejrůznějších phishingových útoků, a také na to, že nyní nelze zrušit registraci na fóru. Tím to pro ně ale nemusí zdaleka končit. Veřejně přístupná databáze hackerů, jejich IP adres a e-mailů se při vyšetřování může docela hodit i nejrůznějším policejním složkám a může vést k odhalení několika hackerů zapojených do SIM swap útoků. Pravdou je, že v tomto případě s oběťmi hackerského útoku asi moc lidí soucítit nebude.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek15 komentářů