www.svethardware.cz
>
>

Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto

Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
, , aktualita
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
K oblíbeným
reklama
Hackerské diskuzní fórum Ogusers.com zaznamenalo 12. května výpadek a administrátor serveru řekl, že kolaps pevných disků vyústil ve ztrátu několika posledních měsíců činnosti, tedy nejrůznějších příspěvků a zpráv. A poněvadž to se zálohami zrovna nepřeháněl, obnova větší části dat nevypadá moc nadějně. Toto fórum se mimo jiné věnuje napadání online účtů obětí a především SIM swap útokům, kdy hackeři přeberou kontrolu nad telefonem oběti, kvůli čemuž pak může přestat fungovat dvoufaktorová autentizace (kontrolní kód přijde na telefon hackerovi a nikoli oběti). Mnohdy se získaná data dále přeprodávají dál.
 
Hacker
 
 
Jak se ale ukázalo, administrátor serveru patrně neříká celou pravdu. O pár dní později, 16. května, se databáze uživatelů z Ogusers.com objevila na konkurenčním serveru RaidForums volně ke stažení. Obsahovala e-maily, zahashovaná hesla i IP adresy, soukromé zprávy a další údaje včetně zdrojového kódu webu. Nejvíc zarážející na celé situaci je to, že hesla hackerů byla v databázi hashována funkcí MD5, jejíž rozlousknutí je v dnešní době naprosto triviální záležitost (uvedení hesel v čisté textově podobě už není o moc víc nebezpečné).
 
Celkem bylo takto postiženo téměž 113 tisíc hackerů (skutečné číslo ale bude o něco nižší, mnoho hackerů zde mělo duplicitní účty). Ti si nyní stěžují na to, že jsou sami terči nejrůznějších phishingových útoků, a také na to, že nyní nelze zrušit registraci na fóru. Tím to pro ně ale nemusí zdaleka končit. Veřejně přístupná databáze hackerů, jejich IP adres a e-mailů se při vyšetřování může docela hodit i nejrůznějším policejním složkám a může vést k odhalení několika hackerů zapojených do SIM swap útoků. Pravdou je, že v tomto případě s oběťmi hackerského útoku asi moc lidí soucítit nebude.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM
Pokud potřebujete hodně paměti RAM, ale jste limitováni počtem slotů, přijdou vhod moduly s vysokou kapacitou. Společnost G.Skill proto přichází s 32GB moduly a sety pamětí s celkovou kapacitou až 256 GB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,... Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000 TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů