www.svethardware.cz
>
>

Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto

Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
, , aktualita
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
K oblíbeným
reklama
Hackerské diskuzní fórum Ogusers.com zaznamenalo 12. května výpadek a administrátor serveru řekl, že kolaps pevných disků vyústil ve ztrátu několika posledních měsíců činnosti, tedy nejrůznějších příspěvků a zpráv. A poněvadž to se zálohami zrovna nepřeháněl, obnova větší části dat nevypadá moc nadějně. Toto fórum se mimo jiné věnuje napadání online účtů obětí a především SIM swap útokům, kdy hackeři přeberou kontrolu nad telefonem oběti, kvůli čemuž pak může přestat fungovat dvoufaktorová autentizace (kontrolní kód přijde na telefon hackerovi a nikoli oběti). Mnohdy se získaná data dále přeprodávají dál.
 
Hacker
 
 
Jak se ale ukázalo, administrátor serveru patrně neříká celou pravdu. O pár dní později, 16. května, se databáze uživatelů z Ogusers.com objevila na konkurenčním serveru RaidForums volně ke stažení. Obsahovala e-maily, zahashovaná hesla i IP adresy, soukromé zprávy a další údaje včetně zdrojového kódu webu. Nejvíc zarážející na celé situaci je to, že hesla hackerů byla v databázi hashována funkcí MD5, jejíž rozlousknutí je v dnešní době naprosto triviální záležitost (uvedení hesel v čisté textově podobě už není o moc víc nebezpečné).
 
Celkem bylo takto postiženo téměž 113 tisíc hackerů (skutečné číslo ale bude o něco nižší, mnoho hackerů zde mělo duplicitní účty). Ti si nyní stěžují na to, že jsou sami terči nejrůznějších phishingových útoků, a také na to, že nyní nelze zrušit registraci na fóru. Tím to pro ně ale nemusí zdaleka končit. Veřejně přístupná databáze hackerů, jejich IP adres a e-mailů se při vyšetřování může docela hodit i nejrůznějším policejním složkám a může vést k odhalení několika hackerů zapojených do SIM swap útoků. Pravdou je, že v tomto případě s oběťmi hackerského útoku asi moc lidí soucítit nebude.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem
Microsoft dnes poodhalil detaily o připravované herní konzoli Xbox Series X. Najdeme zde výkonný procesor s architekturou Zen 2 a GPU postavené na RDNA 2. Podporovat má i vykreslování ray-tracingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa
Nový Microsoft Flight Simulator přijde dlouhou řadu let po posledním dílu, ovšem měl by opravdu stát za to, jak už dobře víme. Nyní se můžeme podívat na to, jak se jeho vývoj rýsuje a co je nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře