www.svethardware.cz
>
>

Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto

Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
, , aktualita
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
K oblíbeným
reklama
Hackerské diskuzní fórum Ogusers.com zaznamenalo 12. května výpadek a administrátor serveru řekl, že kolaps pevných disků vyústil ve ztrátu několika posledních měsíců činnosti, tedy nejrůznějších příspěvků a zpráv. A poněvadž to se zálohami zrovna nepřeháněl, obnova větší části dat nevypadá moc nadějně. Toto fórum se mimo jiné věnuje napadání online účtů obětí a především SIM swap útokům, kdy hackeři přeberou kontrolu nad telefonem oběti, kvůli čemuž pak může přestat fungovat dvoufaktorová autentizace (kontrolní kód přijde na telefon hackerovi a nikoli oběti). Mnohdy se získaná data dále přeprodávají dál.
 
Hacker
 
 
Jak se ale ukázalo, administrátor serveru patrně neříká celou pravdu. O pár dní později, 16. května, se databáze uživatelů z Ogusers.com objevila na konkurenčním serveru RaidForums volně ke stažení. Obsahovala e-maily, zahashovaná hesla i IP adresy, soukromé zprávy a další údaje včetně zdrojového kódu webu. Nejvíc zarážející na celé situaci je to, že hesla hackerů byla v databázi hashována funkcí MD5, jejíž rozlousknutí je v dnešní době naprosto triviální záležitost (uvedení hesel v čisté textově podobě už není o moc víc nebezpečné).
 
Celkem bylo takto postiženo téměž 113 tisíc hackerů (skutečné číslo ale bude o něco nižší, mnoho hackerů zde mělo duplicitní účty). Ti si nyní stěžují na to, že jsou sami terči nejrůznějších phishingových útoků, a také na to, že nyní nelze zrušit registraci na fóru. Tím to pro ně ale nemusí zdaleka končit. Veřejně přístupná databáze hackerů, jejich IP adres a e-mailů se při vyšetřování může docela hodit i nejrůznějším policejním složkám a může vést k odhalení několika hackerů zapojených do SIM swap útoků. Pravdou je, že v tomto případě s oběťmi hackerského útoku asi moc lidí soucítit nebude.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář