www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kaspersky Lab stěhuje svou infrastrukturu do Švýcarska

Kaspersky Lab stěhuje svou infrastrukturu do Švýcarska
, , aktualita
Antivirová společnost Kaspersky Lab se snaží světu dokázat, že ji ruská vláda nijak neovlivňuje, a tak přestěhuje stěžejní infrastrukturu do neutrálního Švýcarska. Holandsko přesto dnes zakázalo používání produktů Kaspersky.
reklama
Společnost Kaspersky Lab to nemá v dnešní době moc jednoduché. Její software sice v testech patří obvykle k těm nejlepším, nicméně svět se obává vazeb společnosti na ruskou vládu. Ta zatím nebyla nikým dokázána, obavy ale vzhledem k chování Ruska v posledních letech rostou, a tak není divu, že mnoho států se softwaru této společnosti bojí a podezřívají jej z posílání dat ruské vládě. Kaspersky Lab chce dokázat, že je opravdu nestranný, data nikam neposílá, a tak už začal zveřejňovat své zdrojové kódy. V říjnu také spustil program Global Transparency Iniciative.
 
Kaspersky Lab logo
 
Tím to ale nekončí a společnost zahájila stěhování části své infrastruktury do Curychu v neutrálním Švýcarsku. Už v tomto roce zde bude pobočka, která bude vytvářet finální verze produktů, zejména vytváření balíčků virových databází.
 
Do konce roku 2019 sem přestěhuje také datová centra a vytvoří zde nové Data Transparency Center. To bude mimo jiné poskytovat zdrojové kódy nových i starých verzí produktů Kaspersky včetně softwaru pro cloudové služby, virové databáze a na vše bude dohlížet nová nezisková organizace. Tu založí sice Kaspersky Lab, ale může se do ní připojit kdokoli a bude kontrolovat důvěryhodnost bezpečnostního softwaru i jiných společností, budou-li chtít. Vybudování nových center má společnost přijít na 12 milionů dolarů.
 
Připomeňme, že produkty Kasperky zakázala vláda v USA, Litvě (prosinec 2017) a dnes jej zakázalo i Nizozemí. Twitter pak nedávno přestal přijímat inzerci od této společnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář