www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kaspersky Lab stěhuje svou infrastrukturu do Švýcarska

Kaspersky Lab stěhuje svou infrastrukturu do Švýcarska
, , aktualita
Antivirová společnost Kaspersky Lab se snaží světu dokázat, že ji ruská vláda nijak neovlivňuje, a tak přestěhuje stěžejní infrastrukturu do neutrálního Švýcarska. Holandsko přesto dnes zakázalo používání produktů Kaspersky.
reklama
Společnost Kaspersky Lab to nemá v dnešní době moc jednoduché. Její software sice v testech patří obvykle k těm nejlepším, nicméně svět se obává vazeb společnosti na ruskou vládu. Ta zatím nebyla nikým dokázána, obavy ale vzhledem k chování Ruska v posledních letech rostou, a tak není divu, že mnoho států se softwaru této společnosti bojí a podezřívají jej z posílání dat ruské vládě. Kaspersky Lab chce dokázat, že je opravdu nestranný, data nikam neposílá, a tak už začal zveřejňovat své zdrojové kódy. V říjnu také spustil program Global Transparency Iniciative.
 
Kaspersky Lab logo
 
Tím to ale nekončí a společnost zahájila stěhování části své infrastruktury do Curychu v neutrálním Švýcarsku. Už v tomto roce zde bude pobočka, která bude vytvářet finální verze produktů, zejména vytváření balíčků virových databází.
 
Do konce roku 2019 sem přestěhuje také datová centra a vytvoří zde nové Data Transparency Center. To bude mimo jiné poskytovat zdrojové kódy nových i starých verzí produktů Kaspersky včetně softwaru pro cloudové služby, virové databáze a na vše bude dohlížet nová nezisková organizace. Tu založí sice Kaspersky Lab, ale může se do ní připojit kdokoli a bude kontrolovat důvěryhodnost bezpečnostního softwaru i jiných společností, budou-li chtít. Vybudování nových center má společnost přijít na 12 milionů dolarů.
 
Připomeňme, že produkty Kasperky zakázala vláda v USA, Litvě (prosinec 2017) a dnes jej zakázalo i Nizozemí. Twitter pak nedávno přestal přijímat inzerci od této společnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů