www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kaspersky Lab stěhuje svou infrastrukturu do Švýcarska

Kaspersky Lab stěhuje svou infrastrukturu do Švýcarska
, , aktualita
Antivirová společnost Kaspersky Lab se snaží světu dokázat, že ji ruská vláda nijak neovlivňuje, a tak přestěhuje stěžejní infrastrukturu do neutrálního Švýcarska. Holandsko přesto dnes zakázalo používání produktů Kaspersky.
reklama
Společnost Kaspersky Lab to nemá v dnešní době moc jednoduché. Její software sice v testech patří obvykle k těm nejlepším, nicméně svět se obává vazeb společnosti na ruskou vládu. Ta zatím nebyla nikým dokázána, obavy ale vzhledem k chování Ruska v posledních letech rostou, a tak není divu, že mnoho států se softwaru této společnosti bojí a podezřívají jej z posílání dat ruské vládě. Kaspersky Lab chce dokázat, že je opravdu nestranný, data nikam neposílá, a tak už začal zveřejňovat své zdrojové kódy. V říjnu také spustil program Global Transparency Iniciative.
 
Kaspersky Lab logo
 
Tím to ale nekončí a společnost zahájila stěhování části své infrastruktury do Curychu v neutrálním Švýcarsku. Už v tomto roce zde bude pobočka, která bude vytvářet finální verze produktů, zejména vytváření balíčků virových databází.
 
Do konce roku 2019 sem přestěhuje také datová centra a vytvoří zde nové Data Transparency Center. To bude mimo jiné poskytovat zdrojové kódy nových i starých verzí produktů Kaspersky včetně softwaru pro cloudové služby, virové databáze a na vše bude dohlížet nová nezisková organizace. Tu založí sice Kaspersky Lab, ale může se do ní připojit kdokoli a bude kontrolovat důvěryhodnost bezpečnostního softwaru i jiných společností, budou-li chtít. Vybudování nových center má společnost přijít na 12 milionů dolarů.
 
Připomeňme, že produkty Kasperky zakázala vláda v USA, Litvě (prosinec 2017) a dnes jej zakázalo i Nizozemí. Twitter pak nedávno přestal přijímat inzerci od této společnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář