www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kaspersky Lab stěhuje svou infrastrukturu do Švýcarska

Kaspersky Lab stěhuje svou infrastrukturu do Švýcarska
, , aktualita
Antivirová společnost Kaspersky Lab se snaží světu dokázat, že ji ruská vláda nijak neovlivňuje, a tak přestěhuje stěžejní infrastrukturu do neutrálního Švýcarska. Holandsko přesto dnes zakázalo používání produktů Kaspersky.
reklama
Společnost Kaspersky Lab to nemá v dnešní době moc jednoduché. Její software sice v testech patří obvykle k těm nejlepším, nicméně svět se obává vazeb společnosti na ruskou vládu. Ta zatím nebyla nikým dokázána, obavy ale vzhledem k chování Ruska v posledních letech rostou, a tak není divu, že mnoho států se softwaru této společnosti bojí a podezřívají jej z posílání dat ruské vládě. Kaspersky Lab chce dokázat, že je opravdu nestranný, data nikam neposílá, a tak už začal zveřejňovat své zdrojové kódy. V říjnu také spustil program Global Transparency Iniciative.
 
Kaspersky Lab logo
 
Tím to ale nekončí a společnost zahájila stěhování části své infrastruktury do Curychu v neutrálním Švýcarsku. Už v tomto roce zde bude pobočka, která bude vytvářet finální verze produktů, zejména vytváření balíčků virových databází.
 
Do konce roku 2019 sem přestěhuje také datová centra a vytvoří zde nové Data Transparency Center. To bude mimo jiné poskytovat zdrojové kódy nových i starých verzí produktů Kaspersky včetně softwaru pro cloudové služby, virové databáze a na vše bude dohlížet nová nezisková organizace. Tu založí sice Kaspersky Lab, ale může se do ní připojit kdokoli a bude kontrolovat důvěryhodnost bezpečnostního softwaru i jiných společností, budou-li chtít. Vybudování nových center má společnost přijít na 12 milionů dolarů.
 
Připomeňme, že produkty Kasperky zakázala vláda v USA, Litvě (prosinec 2017) a dnes jej zakázalo i Nizozemí. Twitter pak nedávno přestal přijímat inzerci od této společnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář