Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports

11.9.2019, Jan Vítek, aktualita
Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports
Společnost Kaspersky rozjela testování produktu, který se poněkud vymyká jejímu tradičnímu zaměření, nicméně není až tak zcela mimo. Jde o detekci podvádění v eSports titulech jako Counter-Strike či Dota. 
Kaspersky je primárně společnost zabývající se vývojem antivirového softwaru, nicméně herní podvodníci používají programy, které se sice nedají označit za malware, ale pokud jde o jejich odhalování, to má blízko právě k detekci škodlivého softwaru. Společnosti Kaspersky jde především o známé tituly z oboru eSports, čili hry pouze či primárně pro více hráčů, které jsou populární na turnajích i obecně mezi veřejností. Konkrétně to je třeba Dota 2, League of Legends nebo Counter-Strike: Global Offensive.
 
 
O co ale jde společnosti Kaspersky? Chce oslovit provozovatele eSports turnajů, nebo snad nabídnout široce použitelný software? Je pravda, že právě provozovatelé turnajů používají různé metody, jak podvádění odhalit a především se dobře sleduje činnost samotných účastníků. Ostatně ti mohou podvádět třeba tak, že nedovoleným způsobem použijí programovatelnou myš, což je v podstatě takový elektronický doping, jenž umožní značně navýšit počet akcí za minutu, které člověk zvládne.
 
Například Blizzard tak má na svých turnajích v Overwatch League pod palcem veškerou výbavu, což ale nemohou dělat ti, kteří provozují i online turnaje třeba v Rainbow Six Siege. Ti prostě a jednoduše musí využívat sotware pro odhalování podvodníků. A nakonec tu jsou pochopitelně i rozdíly dané žánrem hraného titulu. 
 
Kaspersky chce nabídnout na cloudu založené řešení, které bude vyžadovat, aby si uživatelé instalovali příslušný software Anti-Cheat na svůj počítač. Ten pak bude sbírat blíže neupřesněná data ze hry a posílat je do cloudu, kde budou analyzována. Stanovený rozhodčí pak bude mít v reálném čase prostřednictvím webového rozhraní přístup k vyhodnocovaným informacím a právě na něm bude to, aby stanovil další postup, čili určil to, co se provede s podvodníkem. 
 
Prvním partnerem, který s firmou Kaspersky nový systém vyzkouší, bude společnost StarLadder provozující turnaje pro různé tituly. Právě na tomto testování bude záviset i to, zda se řešení Anti-Cheat brzy rozšíří, ovšem i když bude kvalitní, to samo o sobě nezajistí jeho úspěch. Rovněž je tu otázka ceny, která však není veřejně známá.