Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports

Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports
, , aktualita
Společnost Kaspersky rozjela testování produktu, který se poněkud vymyká jejímu tradičnímu zaměření, nicméně není až tak zcela mimo. Jde o detekci podvádění v eSports titulech jako Counter-Strike či Dota. 
K oblíbeným
reklama
Kaspersky je primárně společnost zabývající se vývojem antivirového softwaru, nicméně herní podvodníci používají programy, které se sice nedají označit za malware, ale pokud jde o jejich odhalování, to má blízko právě k detekci škodlivého softwaru. Společnosti Kaspersky jde především o známé tituly z oboru eSports, čili hry pouze či primárně pro více hráčů, které jsou populární na turnajích i obecně mezi veřejností. Konkrétně to je třeba Dota 2, League of Legends nebo Counter-Strike: Global Offensive.
 
 
O co ale jde společnosti Kaspersky? Chce oslovit provozovatele eSports turnajů, nebo snad nabídnout široce použitelný software? Je pravda, že právě provozovatelé turnajů používají různé metody, jak podvádění odhalit a především se dobře sleduje činnost samotných účastníků. Ostatně ti mohou podvádět třeba tak, že nedovoleným způsobem použijí programovatelnou myš, což je v podstatě takový elektronický doping, jenž umožní značně navýšit počet akcí za minutu, které člověk zvládne.
 
Například Blizzard tak má na svých turnajích v Overwatch League pod palcem veškerou výbavu, což ale nemohou dělat ti, kteří provozují i online turnaje třeba v Rainbow Six Siege. Ti prostě a jednoduše musí využívat sotware pro odhalování podvodníků. A nakonec tu jsou pochopitelně i rozdíly dané žánrem hraného titulu. 
 
Kaspersky chce nabídnout na cloudu založené řešení, které bude vyžadovat, aby si uživatelé instalovali příslušný software Anti-Cheat na svůj počítač. Ten pak bude sbírat blíže neupřesněná data ze hry a posílat je do cloudu, kde budou analyzována. Stanovený rozhodčí pak bude mít v reálném čase prostřednictvím webového rozhraní přístup k vyhodnocovaným informacím a právě na něm bude to, aby stanovil další postup, čili určil to, co se provede s podvodníkem. 
 
Prvním partnerem, který s firmou Kaspersky nový systém vyzkouší, bude společnost StarLadder provozující turnaje pro různé tituly. Právě na tomto testování bude záviset i to, zda se řešení Anti-Cheat brzy rozšíří, ovšem i když bude kvalitní, to samo o sobě nezajistí jeho úspěch. Rovněž je tu otázka ceny, která však není veřejně známá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala