Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports

Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports
, , aktualita
Společnost Kaspersky rozjela testování produktu, který se poněkud vymyká jejímu tradičnímu zaměření, nicméně není až tak zcela mimo. Jde o detekci podvádění v eSports titulech jako Counter-Strike či Dota. 
K oblíbeným
reklama
Kaspersky je primárně společnost zabývající se vývojem antivirového softwaru, nicméně herní podvodníci používají programy, které se sice nedají označit za malware, ale pokud jde o jejich odhalování, to má blízko právě k detekci škodlivého softwaru. Společnosti Kaspersky jde především o známé tituly z oboru eSports, čili hry pouze či primárně pro více hráčů, které jsou populární na turnajích i obecně mezi veřejností. Konkrétně to je třeba Dota 2, League of Legends nebo Counter-Strike: Global Offensive.
 
 
O co ale jde společnosti Kaspersky? Chce oslovit provozovatele eSports turnajů, nebo snad nabídnout široce použitelný software? Je pravda, že právě provozovatelé turnajů používají různé metody, jak podvádění odhalit a především se dobře sleduje činnost samotných účastníků. Ostatně ti mohou podvádět třeba tak, že nedovoleným způsobem použijí programovatelnou myš, což je v podstatě takový elektronický doping, jenž umožní značně navýšit počet akcí za minutu, které člověk zvládne.
 
Například Blizzard tak má na svých turnajích v Overwatch League pod palcem veškerou výbavu, což ale nemohou dělat ti, kteří provozují i online turnaje třeba v Rainbow Six Siege. Ti prostě a jednoduše musí využívat sotware pro odhalování podvodníků. A nakonec tu jsou pochopitelně i rozdíly dané žánrem hraného titulu. 
 
Kaspersky chce nabídnout na cloudu založené řešení, které bude vyžadovat, aby si uživatelé instalovali příslušný software Anti-Cheat na svůj počítač. Ten pak bude sbírat blíže neupřesněná data ze hry a posílat je do cloudu, kde budou analyzována. Stanovený rozhodčí pak bude mít v reálném čase prostřednictvím webového rozhraní přístup k vyhodnocovaným informacím a právě na něm bude to, aby stanovil další postup, čili určil to, co se provede s podvodníkem. 
 
Prvním partnerem, který s firmou Kaspersky nový systém vyzkouší, bude společnost StarLadder provozující turnaje pro různé tituly. Právě na tomto testování bude záviset i to, zda se řešení Anti-Cheat brzy rozšíří, ovšem i když bude kvalitní, to samo o sobě nezajistí jeho úspěch. Rovněž je tu otázka ceny, která však není veřejně známá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek