Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports

Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports
, , aktualita
Společnost Kaspersky rozjela testování produktu, který se poněkud vymyká jejímu tradičnímu zaměření, nicméně není až tak zcela mimo. Jde o detekci podvádění v eSports titulech jako Counter-Strike či Dota. 
K oblíbeným
reklama
Kaspersky je primárně společnost zabývající se vývojem antivirového softwaru, nicméně herní podvodníci používají programy, které se sice nedají označit za malware, ale pokud jde o jejich odhalování, to má blízko právě k detekci škodlivého softwaru. Společnosti Kaspersky jde především o známé tituly z oboru eSports, čili hry pouze či primárně pro více hráčů, které jsou populární na turnajích i obecně mezi veřejností. Konkrétně to je třeba Dota 2, League of Legends nebo Counter-Strike: Global Offensive.
 
 
O co ale jde společnosti Kaspersky? Chce oslovit provozovatele eSports turnajů, nebo snad nabídnout široce použitelný software? Je pravda, že právě provozovatelé turnajů používají různé metody, jak podvádění odhalit a především se dobře sleduje činnost samotných účastníků. Ostatně ti mohou podvádět třeba tak, že nedovoleným způsobem použijí programovatelnou myš, což je v podstatě takový elektronický doping, jenž umožní značně navýšit počet akcí za minutu, které člověk zvládne.
 
Například Blizzard tak má na svých turnajích v Overwatch League pod palcem veškerou výbavu, což ale nemohou dělat ti, kteří provozují i online turnaje třeba v Rainbow Six Siege. Ti prostě a jednoduše musí využívat sotware pro odhalování podvodníků. A nakonec tu jsou pochopitelně i rozdíly dané žánrem hraného titulu. 
 
Kaspersky chce nabídnout na cloudu založené řešení, které bude vyžadovat, aby si uživatelé instalovali příslušný software Anti-Cheat na svůj počítač. Ten pak bude sbírat blíže neupřesněná data ze hry a posílat je do cloudu, kde budou analyzována. Stanovený rozhodčí pak bude mít v reálném čase prostřednictvím webového rozhraní přístup k vyhodnocovaným informacím a právě na něm bude to, aby stanovil další postup, čili určil to, co se provede s podvodníkem. 
 
Prvním partnerem, který s firmou Kaspersky nový systém vyzkouší, bude společnost StarLadder provozující turnaje pro různé tituly. Právě na tomto testování bude záviset i to, zda se řešení Anti-Cheat brzy rozšíří, ovšem i když bude kvalitní, to samo o sobě nezajistí jeho úspěch. Rovněž je tu otázka ceny, která však není veřejně známá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře