Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports

Kaspersky testuje cloudovou detekci podvádění v eSports
, , aktualita
Společnost Kaspersky rozjela testování produktu, který se poněkud vymyká jejímu tradičnímu zaměření, nicméně není až tak zcela mimo. Jde o detekci podvádění v eSports titulech jako Counter-Strike či Dota. 
K oblíbeným
reklama
Kaspersky je primárně společnost zabývající se vývojem antivirového softwaru, nicméně herní podvodníci používají programy, které se sice nedají označit za malware, ale pokud jde o jejich odhalování, to má blízko právě k detekci škodlivého softwaru. Společnosti Kaspersky jde především o známé tituly z oboru eSports, čili hry pouze či primárně pro více hráčů, které jsou populární na turnajích i obecně mezi veřejností. Konkrétně to je třeba Dota 2, League of Legends nebo Counter-Strike: Global Offensive.
 
 
O co ale jde společnosti Kaspersky? Chce oslovit provozovatele eSports turnajů, nebo snad nabídnout široce použitelný software? Je pravda, že právě provozovatelé turnajů používají různé metody, jak podvádění odhalit a především se dobře sleduje činnost samotných účastníků. Ostatně ti mohou podvádět třeba tak, že nedovoleným způsobem použijí programovatelnou myš, což je v podstatě takový elektronický doping, jenž umožní značně navýšit počet akcí za minutu, které člověk zvládne.
 
Například Blizzard tak má na svých turnajích v Overwatch League pod palcem veškerou výbavu, což ale nemohou dělat ti, kteří provozují i online turnaje třeba v Rainbow Six Siege. Ti prostě a jednoduše musí využívat sotware pro odhalování podvodníků. A nakonec tu jsou pochopitelně i rozdíly dané žánrem hraného titulu. 
 
Kaspersky chce nabídnout na cloudu založené řešení, které bude vyžadovat, aby si uživatelé instalovali příslušný software Anti-Cheat na svůj počítač. Ten pak bude sbírat blíže neupřesněná data ze hry a posílat je do cloudu, kde budou analyzována. Stanovený rozhodčí pak bude mít v reálném čase prostřednictvím webového rozhraní přístup k vyhodnocovaným informacím a právě na něm bude to, aby stanovil další postup, čili určil to, co se provede s podvodníkem. 
 
Prvním partnerem, který s firmou Kaspersky nový systém vyzkouší, bude společnost StarLadder provozující turnaje pro různé tituly. Právě na tomto testování bude záviset i to, zda se řešení Anti-Cheat brzy rozšíří, ovšem i když bude kvalitní, to samo o sobě nezajistí jeho úspěch. Rovněž je tu otázka ceny, která však není veřejně známá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář