www.svethardware.cz
>
>
>

Kaspersky vyškolil patentového trola a ještě dostal $5000

Kaspersky vyškolil patentového trola a ještě dostal $5000
, , aktualita
Kaspersky nemá rád patentové trolly a na rozdíl od jiných společností s nimi umí pěkně vypéct. V posledním případu Kasperskymu hrozilo zaplatit $60.000, ale nakonec přinutil trolla zaplatit Kasperskymu "symbolických" $5.000.
K oblíbeným
reklama
Patentoví trollové jsou zhoubou mnoha technologických firem. Mnohokrát si chtěli vyskočit i na společnost Kaspersky, to se ale většinou setkalo s neúspěchem na straně trollů. Nejinak tomu bylo i u posledního případu. Šlo o patent US 6,795,918, který byl podán v roce 2000 a přiznán pak roku 2004. Ten v podstatě popisoval myšlenku klasického firewallu používanou už desítky let. Původní majitel nechal patent vypršet v roce 2012, načež jej v roce 2015 koupil patentový troll Wetro Lan LLC a okamžitě začal podávat žaloby. Jednou ze společností byla i Kaspersky Labs. 
 
Kaspersky Labs logo
 
Ve Wetro Lan se spoléhali na to, že Kaspersky přistoupí na mimosoudní vyrovnání ve výši $60.000, aby se vyhnul soudním výlohám a mrhání času jeho právnického oddělení. Většina společností totiž takto na vyrovnání přistupuje (nehledě na to, zda jde o legitimní nárok a přitom by tyto spory bylo možné vyhrát), Kaspersky se ale začal připravovat na soud, což troll logicky nechtěl. Sporu by musel věnovat spoustu času, peněz a prohrál by ho. Proto svůj požadavek snížil na $10.000 a zkusil se k penězům dostat se slevou. 
 
Kaspersky si však byl vědom toho, že v americkém právu je ke zrušení podané žaloby potřeba souhlasu obou stran sporu, a že troll k soudu ve skutečnosti vůbec nechce, chtěl jen rychle bez práce přijít k penězům za stažení jím podané nesmyslné žaloby. Situaci tedy Kaspersky otočil a na soudu trval s tím, že se už právníci chystají a pokud opravdu k tomu soudu Wetro Lan chce jít, nemá s tím žádný problém. Pokud Wetro Lan k soudu nechce, tak naopak Kaspersky nabídnul trollovi, že bude souhlasit se stažením žaloby, kterou podalo Wetro Lan, ale že oni budou ti, kteří za to zaplatí. Ti se obratem ozvali, zda by nebylo možné poplatek snížit na $2.000. Nakonec se dohodli na $5.000, které Wetro Lan zaplatilo Kasperskymu za umožnění stažení žaloby, kterou na něj samo podalo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů