www.svethardware.cz
>
>

Kauza Equifax, aneb stále více absurdní následky hackerského útoku

Kauza Equifax, aneb stále více absurdní následky hackerského útoku
, , aktualita
Nedávno jsme se věnovali hackerskému útoku na jeden z hlavních amerických úvěrových registrů, Equifax. Ukazuje se, že tato společnost nezačala reagovat způsobem, jaký bychom očekávali a spíše své problémy zhoršuje. reklama
Do serverů společnosti Equifax se útočníci nabourali už na jaře a celé měsíce z ní vysávali velice citlivé informace o 143 milionech amerických občanů, což je více než polovina tamní dospělé populace. A když říkáme citlivé informace, pak jde nejen o jména, telefony či data narození, ale také o čísla kreditek nebo čísla sociálního zabezpečení, což je dostatek na útoky spojené s krádeží identity. 
 
 
Equifax poté nabídl možnost, jak zjistit, zda se celá věc někoho týká, nebo ne, což jednak minulý týden ještě nefungovalo a pak se objevily i podmínky, kde je zvláště zajímavý jeden odstavec. Ten říká, že pokud se necháte informovat, zda vaše data byla ukradena, zároveň tím přijdete o právo vznést nebo se podílet na jakékoliv žalobě. 
 
To přirozeně vyvolalo rozhořčení a i generální prokurátor státu New York důrazně žádal vysvětlení. Equifax reagoval, že tento odstavec je jen standardní pro služby firmy včetně TrustedID a netýká se problému s únikem informací. 
 
Informace o tom, zda naše data unikla, nebo ne, nabízí Equifax právě pomocí své služby TrustedID, ale asi málokdo si přečte, že ta je na jeden rok zdarma a pak už bude placená, pokud ji sami nezrušíme. Čili všechno zlé je pro něco dobré (a zvláště pro někoho). 
 
bezpečnostní pin dle data a času
 
Nakonec tu máme hezkou perličku, respektive spíše perlu, která dokonale ilustruje schopnosti firmy Equifax zabezpečit své systémy. Firma nabízí možnost zmrazit soubory s informacemi o hodnocení kreditního rizika a k jejich zpřístupnění poskytne uživateli desetimístný pin. To by bylo v pořádku, pokud by tento pin neodpovídal datu a času, kdy jsme o zmrazení požádali. Pokud tak někdo zažádal 10. září 2017 v 11:45, získal pin 0910171145, což prostě a jednoduše značně zlepšuje šance pro jeho uhádnutí. Bezpečnost takového systému samozřejmě závisí i na tom, kolik možností pro zadání pinu je, ale firma, jejíž servery byly nedávno takovým způsobem vybrakovány, by se měla snažit takového faux pas vyvarovat. 
 
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář