www.svethardware.cz
>
>

Kauza Equifax, aneb stále více absurdní následky hackerského útoku

Kauza Equifax, aneb stále více absurdní následky hackerského útoku
, , aktualita
Nedávno jsme se věnovali hackerskému útoku na jeden z hlavních amerických úvěrových registrů, Equifax. Ukazuje se, že tato společnost nezačala reagovat způsobem, jaký bychom očekávali a spíše své problémy zhoršuje. reklama
Do serverů společnosti Equifax se útočníci nabourali už na jaře a celé měsíce z ní vysávali velice citlivé informace o 143 milionech amerických občanů, což je více než polovina tamní dospělé populace. A když říkáme citlivé informace, pak jde nejen o jména, telefony či data narození, ale také o čísla kreditek nebo čísla sociálního zabezpečení, což je dostatek na útoky spojené s krádeží identity. 
 
 
Equifax poté nabídl možnost, jak zjistit, zda se celá věc někoho týká, nebo ne, což jednak minulý týden ještě nefungovalo a pak se objevily i podmínky, kde je zvláště zajímavý jeden odstavec. Ten říká, že pokud se necháte informovat, zda vaše data byla ukradena, zároveň tím přijdete o právo vznést nebo se podílet na jakékoliv žalobě. 
 
To přirozeně vyvolalo rozhořčení a i generální prokurátor státu New York důrazně žádal vysvětlení. Equifax reagoval, že tento odstavec je jen standardní pro služby firmy včetně TrustedID a netýká se problému s únikem informací. 
 
Informace o tom, zda naše data unikla, nebo ne, nabízí Equifax právě pomocí své služby TrustedID, ale asi málokdo si přečte, že ta je na jeden rok zdarma a pak už bude placená, pokud ji sami nezrušíme. Čili všechno zlé je pro něco dobré (a zvláště pro někoho). 
 
bezpečnostní pin dle data a času
 
Nakonec tu máme hezkou perličku, respektive spíše perlu, která dokonale ilustruje schopnosti firmy Equifax zabezpečit své systémy. Firma nabízí možnost zmrazit soubory s informacemi o hodnocení kreditního rizika a k jejich zpřístupnění poskytne uživateli desetimístný pin. To by bylo v pořádku, pokud by tento pin neodpovídal datu a času, kdy jsme o zmrazení požádali. Pokud tak někdo zažádal 10. září 2017 v 11:45, získal pin 0910171145, což prostě a jednoduše značně zlepšuje šance pro jeho uhádnutí. Bezpečnost takového systému samozřejmě závisí i na tom, kolik možností pro zadání pinu je, ale firma, jejíž servery byly nedávno takovým způsobem vybrakovány, by se měla snažit takového faux pas vyvarovat. 
 
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek