www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Kauza Mironet: Robert Novotný odpovídá na naše otázky

Kauza Mironet: Robert Novotný odpovídá na naše otázky
, , článek
V předchozích dnech jste si mohli přečíst informace o patnácti pobočkách společnosti Mironet, které se odtrhly a zformovaly do nové společnosti Orange & Green. Na naše otázky k tomuto tématu odpovídal přímo ředitel společnosti Mironet s.r.o., Robert Novotný.
K oblíbeným
reklama
Q1: Můžete se našim čtenářům na úvod představit?
A1: Jmenuji se Robert Novotný a ve společnosti MIRONET s.r.o. pracuji jako ředitel.Obr. 1 - Robert Novotný, Mironet s.r.o., ředitel

Q2: V posledních dnech je společnost Mironet spojena zejména s odtrhnutím 15 poboček. Vaše tisková zpráva to prezentuje jako "…výpověď z důvodu nedodržení přísných kvalitativních podmínek…". Generální ředitel společnosti Orange & Green zase tvrdí "…tak jsme se my, prodejní a servisní síť na straně jedné, a vlastník značky Mironet na straně druhé, rozešli.". Můžete nám o způsobu rozchodu a důvodech které k němu vedly říci něco bližšího?
A2: K rozhodnutí, že ukončím smlouvy s velkým počtem franchisingových poboček, mě vedla na jedné straně neschopnost některých jejich majitelů dostát finančním závazkům (stále se zvětšující a v poslední době až hrozivé dluhy po splatnosti poboček) a na straně druhé nedodržení kvalitativních závazků plynoucích ze smlouvy. Rozhodnutí je razantní, uznávám, nicméně bylo nutné a je dobře promyšlené.

Q3: Počet poboček společnosti Mironet s.r.o. se snížil na cca jednu třetinu. Jak si z tohoto pohledu představujete další fungování firmy a péči o stávající zákazníky z regionů, kde nyní nebudete mít přímé zastoupení?
A3: Přestože v MIRONET group již není takovéto množství poboček, jejich celkový obrat tvořil okolo 20% skupiny a to je stav (jistě uznáte) udržitelný. Situace se dostala tak daleko, že některé pobočky zkrátka již nebyly schopny na sebe vydělat a začaly žít na dluh. V současné době se společnost výrazně transformuje, kdy z modelu klasických kamenných obchodů přechází na model internetového objednávkového systému v kombinaci se špičkovými servisními středisky, které budou zajišťovat v jednotlivých lokalitách servis u zákazníků (firemních i soukromých). V původních lokalitách, kde jsme měli zastoupení, zajistíme lokální MIRONET do konce roku, pokrytí v dalších 24 plánovaných lokalitách vybudujeme v příštím roce a síť MIRONET bude kompletní.

Q4: Předpokládám, že pobočky, které se "odtrhly" nebyly součástí společnosti Mironet s.r.o., ale jednalo se o franchising. Fungují v této chvíli ještě nějaké vaše pobočky na bázi franchisingu?
A4: Fungují, v MIRONETu zůstala jen malá část dobře fungujících poboček. Pokud navštívíte pobočky v Mladé Boleslavi nebo v Hradci Králové a poté ty "odešlé", pochopíte o čem mluvím. A není to jen o reprezentativních prostorech, ale i o přístupu k zákazníkům. Zkrátka MIRONET, to musí být homogenní pojem.

Q5: Vidíte franchisingový model vzhledem k posledním událostem i nadále jako perspektivní nebo se budete snažit vybudovat spíše "klasické" pobočky ?
A5: V Brně a ve velkých lokalitách nyní budujeme 100% vlastněné pobočky MIRONET s.r.o., v menších městech zůstáváme u modelu franchising.

Q6: V tiskové zprávě píšete "Předpokládáme, že pobočková síť se do začátku roku 2004 rozšíří na 50 servisních míst a přes 60% objednávek bude uskutečňováno přes internet…" Předpokládáte že tento rozvoj bude financován z vlastních prostředků (ať už formou bankovních úvěrů či vlastního kapitálu) nebo vstupem vnějšího investora ?
A6: MIRONET zajišťuje nyní velmi silný kapitál. Ten je nutný k tomu, aby jsme svůj závazek nízkých cen a lepších služeb byly schopni ustát. MIRONET má nyní ambici se stát č.1 na českém trhu SOHO (řešení pro domácí kancelář a malou až střední firmu).

Q7: Budete uplatňovat vůči pobočkám, se kterými jste se rozešli, nějaké smluvní sankce?
A7: Je jisté, že budeme žádat penalizaci za pozdní platby.

Q8: Plánujete nějaké změny v současném pozicování Mironetu jako koncového prodejce a THD jako jeho "dvorního dodavatele" ?
A8: Nejsem schopen odpovědět.

Q9: V diskuzních fórech na českém internetu se poslední dobou objevují příspěvky o vysokých neuhrazených závazcích Mironetu. Chtěl byste se zde k tomu vyjádřit ?
A9: Byla to pravda a situaci řešíme razantně.

Q10: Chcete něco na závěr vzkázat našim čtenářům?
A10: MIRONET je nyní společností, která je omlazená a má jasné směřování a cíl. Být jednička v poskytování "General IT servis". Nabízíme perfektní řešení těch "obyčejných" každodenních starostí s výpočetní technikou, kdy tato je pak uživatelem používána jako dobře fungující pracovní nástroj.

za Svět hardware se ptal
Štěpán Mrázek
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková