www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston uvádí SSD DC450R pro datová centra

Kingston uvádí SSD DC450R pro datová centra
, , aktualita
Zejména pro datová centra, ale nejen pro ně, jsou určené nové SSD disky společnosti Kingston, řada DC450R. Ty využijí čipy 3D TLC NAND a budou k dispozici v kapacitách až do vysokých 3,84 TB.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Kingston jsme se dočkali nových SSD disků DC450R, které míří především do datových center, nicméně patrně je bude možné koupit běžně v obchodech jako i u jiných modelů řady DC. Novinka je k dispozici ve formě 2,5" disků s rozhraním SATA 3.0 (6 Gbps). Využity jsou 3D TLC NAND čipy a Kingston použil šifrování dat AES-256bit. K dispozici budou v kapacitách 480 GB, 960 GB, 1,92 TB a dokonce i 3,84 TB, přičemž všechny nabídnou maximální rychlost sekvenčního čtení 560 MB/s. U zápisu je to pak v pořadí uvedených kapacit 510, 530, 530 a 525 MB/s.
 
Kingston DC450R SSD
 
U náhodného čtení a zápisu jsou to hodnoty 99000 IOPS pro čtení (pouze 960GB verze má 98000), více se to liší u zápisu s hodnotami 17, 26, 28 a 26 tisíc IOPS. Kingston slibuje životnost zhruba 0,3 přepisu disku denně v průběhu 5 let. Na 480GB verzi tak slibuje možnost zapsat v průběhu času 285 TB dat, u vyšších kapacit je to 582 TB, 1301 TB a 2823 TB. V idle režimu mají disky spotřebu 1,05 až 1,3 W dle verze, při čtení je to 1,25 až 1,48 W. U zápisu je to v průměru 3,03 až 3,93 W, nicméně maximálně to může být 4 až 5,5 W dle varianty. Disky jsou tedy optimalizovány především pro rychlé čtení a nikoli pro zápis. Záruka je 5letá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Člověk vs AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU
Známý server SemiAccurate přišel se zprávou, že Intel měl výrazně posunout nástup produktů v rámci své serverové roadmap, což později podpořil analytik z Wells Fargo. Mělo by přitom jít o serverové Ice Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář