www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kladivo na podvodníky a hulváty v DOTA 2, někteří dostali i 19letý zákaz

Kladivo na podvodníky a hulváty v DOTA 2, někteří dostali i 19letý zákaz
, , aktualita
Společnost Valve si v poslední vlně došlápla na podvodníky ve hře DOTA 2 včetně těch, kteří se snaží obcházet systém pro matchmaking. Dopadly na ně tvrdé herní tresty včetně 19 let trvajících zákazů. 
K oblíbeným
reklama
Zvláště vypíchnuti tak byli ti, kteří se snažili obejít matchmaking, čili systém pro tvorbu herních instancí, v nichž mají proti sobě bojovat hráči s podobnou úrovní. Tyto zprávy vypustila do světa samotná společnost Valve, která se o tom podělila na svém blogu. Mocný Newellův banhammer ale dopadl na různé skupiny podvodníků. 
 
 
V nové vlně trestů proti neposlušným uživatelům se ocitli také ti, kteří měli obecně velice nízké skóre spojené s jejich chováním (conduct score - čím vyšší, tím horší) a také hráči, v jejichž případě se zjistilo, že kupují nebo prodávají celé účty na Steamu. A pak samozřejmě také ti, kteří využívají cheatovací programy, aby získali výhodu ve hře. 19 let zákazu, čehož se někteří dočkali, je přitom v podstatě doživotní trest, pokud jde o počítačové hry. Nicméně ten není spojen s konkrétní osobou, jako spíše s jejím účtem.
 
Společnost Valve se rozhodla, že tresty přijdou bez jakéhokoliv předchozího varování nebo upozornění. My se přitom hned můžeme ptát, jak má být zajištěno, aby si takoví lidé hned nezaložili nový účet a pod ním vesele nepodváděli dále. K tomu má Valve samozřejmě omezené možnosti, a tak se rozhodla alespoň k tomu, že zablokuje vedle e-mailů i s účty spojená telefonní čísla sloužící k ověření přístupu.
 
To samozřejmě ale jen v případě, že se se Steamem někdo o své telefonní číslo vůbec podělil, ale i na to ve Valve mysleli. Jde tu i o tzv. šmoulí účty, čili takové, které si uživatelé vytvořili k tomu, aby naoko působili nezkušeně a systém matchmakingu je dával do instancí se začátečníky. Aby tak někdo mohl využít matchmaking a zúčastnit se tzv. ranked match v DOTA 2, bude muset jednak do systému zadat fungující a unikátní telefonní číslo a vedle toho bude muset mít na daném účtu nahraných alespoň 100 hodin. Problém se šmoulími účty to samozřejmě asi zcela nevyřeší, ale přinejmenším značně zredukuje. 
 
Vedle toho byl upraven samotný algoritmus pro matchmaking, který by měl v nové podobě pracovat výrazně rychleji s ohledem na přiřazování úrovní hráčům dle jejich schopností. Systém by tak měl mnohem rychleji zjistit, že někdo do přiřazené úrovně nepatří a příslušně upravit jeho MMR - MatchMaking Rating. Právě k tomu také poslouží i úvodních 100 hodin odehraných na daném účtu, takže když už je někdo bude mít odehrané a dostane možnost využít matchmaking, systém by měl víceméně přesně znát jeho herní úroveň. To tedy za předpokladu, že hráč do té doby úmyslně nehrál špatně, nebo účet nevyužíval někdo jiný. 

 
Zdroj: Valve - DOTA 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář