www.svethardware.cz
>
>
>

Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce

Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
, , aktualita
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
K oblíbeným
reklama
Podsvícené klávesnice s jednotlivě adresovatelnými RGB LED diodami mají většinou společné to, že nabízí několik efektů, mezi něž snad vždy patří barevné vlny, různé pulzování a podobně. Pak tu jsou interaktivní efekty, jako třeba světelné vlny šířící se od stisknuté klávesy či obecně nějaká reakce na stisk klávesy. Nemohu pochopitelně mluvit za všechny, ale osobně vidím tyto efekty jako něco, co je možné si nakrátko vyzkoušet, pokochat se a pak v zájmu duševního zdraví je stejně vhodné zvolit stálé podsvícení nějakým příjemným odstínem se slabší intenzitou. 
 
 
Je tak otázka, jak na tom bude funkce klávesnice Element od Whirlwind FX, která má zrcadlit dění na obrazovce. Z tohoto popisu by se dalo říci, že půjde o klávesnicovou obdobu systému, který už nějaký ten pátek nabízí třeba společnost NZXT, čili o převedení obrazu (či spíše jeho zprůměrovaného odstínu) v reálném čase na světlo celého pole RGB LED na klávesách. 
 
 
Whirlwind FX uvádí, že jejich softwarový engine má "detekovat a rozpoznávat události a kritické momenty - exploze, změnu prostředí, utrženou ránu, úroveň zdraví či štítů" a dle toho budou fungovat i LED. Čili nepůjde o automaticky fungující systém, který jen převede obraz na klávesnici. 
 
 
Ovšem spíše než o inteligentní engine, který by to vše dělal sám, půjde o profily. Dozvídáme se totiž o knihovně zajišťující kompatibilitu s konkrétními herními tituly, zpravidla AAA hrami, jejíž nabídka se má postupně rozšiřovat. Jak ale ukáže následující video, spíše půjde o kombinaci přednastavených profilů s prostým zrcadlením dění na obrazovce. 
 
  
Ukazuje se to i v 18. sekundě videa, kde je hráč zasažen a klávesnice reaguje tak, že zrudne a zleva doprava po ní přejíždí bílý pruh. Ihned poté ale software ukáže, že umí i dobře reagovat na samotný obraz. 
 
Uživatelé si navíc budou moci tvořit vlastní profily pomocí softwaru Signal, který vyžaduje pouze základní znalosti HTML5/Canvas a Javascriptu. Výrobce tak doufá, že vznikne celá komunita, která mezi sebou bude sdílet výsledky své práce, ale to je značně nejisté. Nicméně tímto způsobem by snad mohlo být možné zařídit, aby nám LED na klávesnici spolupracovaly i s jiným softwarem než jen s hrami, například aby ukazovaly počet příchozích mailů, čas, zatížení počítače, atp. 
 
Co se týče samotné klávesnice Element, ta využívá mechanická tlačítka Kailh, a to Blue, nebo Red, jejichž vlastnosti víceméně odpovídají stejně označeným tlačítkům od Cherry MX. Spínají
ale už v hloubce 1,7 mm a ne 2 mm. Navíc tu máme velice rychlou dotazovací frekvenci pohybující se mezi 1300 a 1400 Hz a pak i NKRO - N-key rollover. Jinak má klávesnice klasické rozložení a v tomto ohledu je naprosto běžná, snad jen až na to, že kontrolky jsou nad šipkami a ne nad numerickým blokem, ale to je jen detail. 
 
Zajímavá je také cena 99 USD, ovšem jde o dočasnou akci, jinak bude Element prodáván za 129 USD a prozatím navíc pouze v Severní Americe. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře