www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Klíčový inženýr ARMu se stěhuje do Applu

Klíčový inženýr ARMu se stěhuje do Applu
, , aktualita
Už dlouho se spekuluje o tom, že chce Apple přejít z procesorů Intel na vlastní architekturu vycházející z technologií ARM. Tomu by nasvědčovalo i to, že přetáhl klíčového inženýra této společnosti pod svá křídla.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple si sice navrhuje své vlastní mobilní procesory, nicméně pro počítače iMac nebo MacBook používá procesory od Intelu. Už delší dobu se ale hovoří o tom, že by chtěl přejít na vlastní procesory stejně, jako to dělá u iPhonů a iPadů. Nové procesory by měly být založeny na architektuře ARM a události posledních dní nasvědčují tomu, že by se tak opravdu mohlo stát. Společnosti Apple se totiž z ARM povedlo přetáhnout klíčového inženýra, kterým je Mike Filippo.
 
Apple logo
 
Ten má s vývojem procesorů dlouholeté zkušenosti. Byl třeba součástí týmu, který vyvíjel Athlony a Opterony na přelomu tisíciletí u AMD, pak se na 5 let ocitl u Intelu a posledních 10 let vyvíjel procesory pro ARM včetně posledního Cortexu-A76, který je základem např. procesoru Qualcomm Snapdragon 855. Zatím není jasné, zda v Applu plně nahradí Gerarda Williamse III, který společnost opustil začátkem tohoto roku.
 
Apple se k celé záležitosti zatím detailněji nevyjádřil, ARM pak potvrdilo jeho odchod. Přítomnost Filippa nicméně může znamenat, že se architektura ARM neobjeví jen v procesorech pro Macy, ale některé koncepty by se teoreticky mohly dostat i do mobilních procesorů pro iPhony a iPady. To ale ukáže až čas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana
Karty s akcelerátory Nervana jsou jedno ze želízek v ohni umělé inteligence, které si připravuje společnost Intel. Ta je představila na Hot Chips 31, a to ve dvou podobách - Inference a Training. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook: fake news budou kontrolovat skuteční novináři Facebook: fake news budou kontrolovat skuteční novináři
Sociální síť stále prohlašuje, že se snaží bojovat proti fake news. Systémy umělé inteligence ale na odhalení zavádějících zpráv nestačí, a tak se rozhodla najmout skutečné novináře, kteří budou ověřovat pravost zpráv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů