www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Klíčový inženýr ARMu se stěhuje do Applu

Klíčový inženýr ARMu se stěhuje do Applu
, , aktualita
Už dlouho se spekuluje o tom, že chce Apple přejít z procesorů Intel na vlastní architekturu vycházející z technologií ARM. Tomu by nasvědčovalo i to, že přetáhl klíčového inženýra této společnosti pod svá křídla.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple si sice navrhuje své vlastní mobilní procesory, nicméně pro počítače iMac nebo MacBook používá procesory od Intelu. Už delší dobu se ale hovoří o tom, že by chtěl přejít na vlastní procesory stejně, jako to dělá u iPhonů a iPadů. Nové procesory by měly být založeny na architektuře ARM a události posledních dní nasvědčují tomu, že by se tak opravdu mohlo stát. Společnosti Apple se totiž z ARM povedlo přetáhnout klíčového inženýra, kterým je Mike Filippo.
 
Apple logo
 
Ten má s vývojem procesorů dlouholeté zkušenosti. Byl třeba součástí týmu, který vyvíjel Athlony a Opterony na přelomu tisíciletí u AMD, pak se na 5 let ocitl u Intelu a posledních 10 let vyvíjel procesory pro ARM včetně posledního Cortexu-A76, který je základem např. procesoru Qualcomm Snapdragon 855. Zatím není jasné, zda v Applu plně nahradí Gerarda Williamse III, který společnost opustil začátkem tohoto roku.
 
Apple se k celé záležitosti zatím detailněji nevyjádřil, ARM pak potvrdilo jeho odchod. Přítomnost Filippa nicméně může znamenat, že se architektura ARM neobjeví jen v procesorech pro Macy, ale některé koncepty by se teoreticky mohly dostat i do mobilních procesorů pro iPhony a iPady. To ale ukáže až čas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře