www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Klíčový inženýr ARMu se stěhuje do Applu

Klíčový inženýr ARMu se stěhuje do Applu
, , aktualita
Už dlouho se spekuluje o tom, že chce Apple přejít z procesorů Intel na vlastní architekturu vycházející z technologií ARM. Tomu by nasvědčovalo i to, že přetáhl klíčového inženýra této společnosti pod svá křídla.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple si sice navrhuje své vlastní mobilní procesory, nicméně pro počítače iMac nebo MacBook používá procesory od Intelu. Už delší dobu se ale hovoří o tom, že by chtěl přejít na vlastní procesory stejně, jako to dělá u iPhonů a iPadů. Nové procesory by měly být založeny na architektuře ARM a události posledních dní nasvědčují tomu, že by se tak opravdu mohlo stát. Společnosti Apple se totiž z ARM povedlo přetáhnout klíčového inženýra, kterým je Mike Filippo.
 
Apple logo
 
Ten má s vývojem procesorů dlouholeté zkušenosti. Byl třeba součástí týmu, který vyvíjel Athlony a Opterony na přelomu tisíciletí u AMD, pak se na 5 let ocitl u Intelu a posledních 10 let vyvíjel procesory pro ARM včetně posledního Cortexu-A76, který je základem např. procesoru Qualcomm Snapdragon 855. Zatím není jasné, zda v Applu plně nahradí Gerarda Williamse III, který společnost opustil začátkem tohoto roku.
 
Apple se k celé záležitosti zatím detailněji nevyjádřil, ARM pak potvrdilo jeho odchod. Přítomnost Filippa nicméně může znamenat, že se architektura ARM neobjeví jen v procesorech pro Macy, ale některé koncepty by se teoreticky mohly dostat i do mobilních procesorů pro iPhony a iPady. To ale ukáže až čas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů