Dokovací systém má na starosti dvě hlavní činnosti spojené s digitální fotografií: přenos nafocených snímků a dobíjení baterií. Po zasunutí fotoaparátu do EasyShare se automaticky přenesou snímky do počítače a zahájí se dobíjení akumulátorů ve umístěných ve fotoaparátu. Pomocí dodávaného software lze pak obrázky dále zpracovávat: jednoduše třídit, upravovat, tisknout a nebo i posílat přes Internet... Kodak má pro takovéto zpracování snímků své heslo: "Stiskněte spoušť, my se postaráme o to ostatní".
Fotoaparát Kodak DX 3600 pak disponuje následujícími parametry s možností záznamu videa. DX3600 je 2 Mpixelový (rozlišení 1800 x 1200 a 900 x 600 bodů), má dvojnásobný optický zoom s rozsahem 35 ÷ 70 mm (je doplněný digitálním přiblížením odpovídajícím objektivu s ohniskovou vzdáleností 210 mm). Automatika fotoaparátu pracuje s citlivostí snímače 100 až 200 ISO a závěrkou v rozsahu 1/8 až 1/1200 s. Pořízené snímky se ukládají buďto do interní 8 MB paměti nebo na CompactFlash kartu. Značného urychlení doznalo i vlastní focení, neboť díky vyrovnávací paměti lze okamžitě po sobě vyfotit až 4 záběry bez jakéhokoliv čekání. Ukládání do vnitřní 8 MB paměti je podle sdělení výrobce o 375% rychlejší než na CF kartu. Samozřejmě nechybí blesk, samospoušť, optický hledáček a barevný LCD displej.
Nahrávání videa se uskutečňuje včetně zvukového doprovodu - záznam v rozlišení 320 x 240 nebo 160 x 120 bodů je možné provozovat až s 20 snímky/s. Fotoaparát umožňuje pořízený videozáznam i přehrávat (obraz i zvuk a musíme se malinko uskrovnit), dále na televizi (je přiložen propojovací audio-video kabel) a nebo v počítači (jako soubor pro Quick Time video). Délka videozáznamu je limitována čistě velikostí použité paměťové karty, přičemž 1 MB nám poskytuje sekvenci v délce 4,4 s (v nejvyšší kvalitě), resp. 15,75 s (v nejnižší).
EasyShare je k počítači připojen na USB port a je napájen samostatným adaptérem (je tak dosaženo krátké doby nabíjení akumulátorů - cca 2,5 hod). Ve výbavě fotoaparátu Kodak DX 3600 nalezneme Kodak Picture Software, který sdružuje všechny běžné činnosti spojené se správou obrazových souborů. Aplikace se automaticky aktivuje stisknutím tlačítka na EasyShare a podle nastavení lze provést přenos a zatřídění snímků automaticky nebo ručně. Kromě jiného umožňuje Kodak Picture Software též zasílání obrázků emailem s automatickou redukcí velikosti souborů. Součástí balení DX 3600 jsou tužkové akumulátory.
A nyní již jen info o ceně a dostupnosti - digitální fotoaparát Kodak DX 3600 (včetně kolébky EasyShare) bude během července k dostání za 27 000 Kč (předpokládaná koncová cena včetně DPH).
Zdroj tisková zpráva