www.svethardware.cz
>
>
>
>

Komise považuje akvizici Qualcommu za potenciální hrozbu pro bezpečnost USA

Komise považuje akvizici Qualcommu za potenciální hrozbu pro bezpečnost USA
, , aktualita
Vypadá to, že "bláznivý a zoufalý akt" firmy Qualcomm, která se začala všemi prostředky bránit snahám o akvizici společností Broadcom, bude možná úspěšný. Komise CFIUS totiž mluví o potenciálním ohrožení národní bezpečnosti USA. 
reklama
Broadcom šel na firmu Qualcomm nejdříve po dobrém, když jí nabízel částky vysoce překračující sto miliard dolarů, na což představenstvo neslyšelo a aktivně se bránilo i tím, že zvyšovalo vlastní nabídky na akvizici NXP Semiconductor, což je tedy firma, na kterou má zálusk právě Qualcomm. 
 
 
Broadcom pak svou taktiku změnil a chtěl prostřednictvím akcionářů na setkání v tomto týdnu obsadit představenstvo Qualcommu svými lidmi, kteří by měli většinový podíl a akvizici by schválili. Toto nepřátelské převzetí mu zatím nevyšlo, protože zástupci Qualcommu měli provést onen "bláznivý a zoufalý akt" sami kontaktovat US Committee on Foreign Investment (CFIUS), která se asi vůbec poprvé podívala na zoubek akvizici, jež ještě ani nebyla dohodnuta. 
 
CFIUS nařídila Qualcommu, aby setkání s akcionáři alespoň o měsíc pozdržel, což vedení firmy jistě učinilo s největší radostí a nyní tu máme další vývoj. Ten zmiňuje, že Broadcom má mít "vazby na jisté cizí třetí strany", které vyvolávají obavy ohledně národní bezpečnosti a také nejsou jasné obchodní záměry, které Broadcomm s Qualcommem má. 
 
Tím to ale nekončí. Zmíněny jsou rovněž vysoké objemy peněz, které Qualcomm obvykle vkládá do výzkumu a vývoje nových technologií, v čemž typicky bývá na druhém místě hned za Intelem. Zástupci americké vlády tak vidí důležitý přínos firmy i v tomto ohledu, čili ji považují za lídra ve vymýšlení nových standardů, což je nyní na prahu mobilních sítí 5. generace zvláště důležité. 
 
Akvizovaný Qualcomm by tak mohl mít dlouhodobý vliv na celou ekonomiku Spojených států, i když spojený s Broadcomem by se stal třetím největším výrobcem čipů na světě (po Samsungu a Intelu). CFIUS však nyní chce posoudit to nebezpečí, že by se pozice Qualcommu časem naopak zeslabovala a opět tu je otázka investic do výzkumu a vývoje. Historie akvizicí Broadcomu je totiž dobře známá, a tak se i ví, že tato firma obvykle v získaných firmách seškrtala výdaje na výzkum a vývoj s cílem navýšit krátkodobý zisk. 
 
Zatím se tak o ničem nerozhodlo, ale z dostupných informací to vypadá, že onen zoufalý akt Qualcommu může vše snadno vyřešit. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019 Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019
Na začátku letošního roku představila společnost Honda koncept autonomních vozítek 3E-D18, které dále vyvíjí a testuje. Tyto terénní čtyřkolky už jsou nasazeny ve třech úplně odlišných projektech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět" Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět"
Na internetu je spousta stránek, a to nejen vždy těch dobrých. Spousta z nich v zájmu navyšovat počty zobrazených reklam manipuluje historií prohlížeče, čímž znemožňují jít zpět. Prohlížeč Chrome toto možná bude řešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Včera, aktualita, Jan Vítek