www.svethardware.cz
>
>
>
>

Komise považuje akvizici Qualcommu za potenciální hrozbu pro bezpečnost USA

Komise považuje akvizici Qualcommu za potenciální hrozbu pro bezpečnost USA
, , aktualita
Vypadá to, že "bláznivý a zoufalý akt" firmy Qualcomm, která se začala všemi prostředky bránit snahám o akvizici společností Broadcom, bude možná úspěšný. Komise CFIUS totiž mluví o potenciálním ohrožení národní bezpečnosti USA. 
reklama
Broadcom šel na firmu Qualcomm nejdříve po dobrém, když jí nabízel částky vysoce překračující sto miliard dolarů, na což představenstvo neslyšelo a aktivně se bránilo i tím, že zvyšovalo vlastní nabídky na akvizici NXP Semiconductor, což je tedy firma, na kterou má zálusk právě Qualcomm. 
 
 
Broadcom pak svou taktiku změnil a chtěl prostřednictvím akcionářů na setkání v tomto týdnu obsadit představenstvo Qualcommu svými lidmi, kteří by měli většinový podíl a akvizici by schválili. Toto nepřátelské převzetí mu zatím nevyšlo, protože zástupci Qualcommu měli provést onen "bláznivý a zoufalý akt" sami kontaktovat US Committee on Foreign Investment (CFIUS), která se asi vůbec poprvé podívala na zoubek akvizici, jež ještě ani nebyla dohodnuta. 
 
CFIUS nařídila Qualcommu, aby setkání s akcionáři alespoň o měsíc pozdržel, což vedení firmy jistě učinilo s největší radostí a nyní tu máme další vývoj. Ten zmiňuje, že Broadcom má mít "vazby na jisté cizí třetí strany", které vyvolávají obavy ohledně národní bezpečnosti a také nejsou jasné obchodní záměry, které Broadcomm s Qualcommem má. 
 
Tím to ale nekončí. Zmíněny jsou rovněž vysoké objemy peněz, které Qualcomm obvykle vkládá do výzkumu a vývoje nových technologií, v čemž typicky bývá na druhém místě hned za Intelem. Zástupci americké vlády tak vidí důležitý přínos firmy i v tomto ohledu, čili ji považují za lídra ve vymýšlení nových standardů, což je nyní na prahu mobilních sítí 5. generace zvláště důležité. 
 
Akvizovaný Qualcomm by tak mohl mít dlouhodobý vliv na celou ekonomiku Spojených států, i když spojený s Broadcomem by se stal třetím největším výrobcem čipů na světě (po Samsungu a Intelu). CFIUS však nyní chce posoudit to nebezpečí, že by se pozice Qualcommu časem naopak zeslabovala a opět tu je otázka investic do výzkumu a vývoje. Historie akvizicí Broadcomu je totiž dobře známá, a tak se i ví, že tato firma obvykle v získaných firmách seškrtala výdaje na výzkum a vývoj s cílem navýšit krátkodobý zisk. 
 
Zatím se tak o ničem nerozhodlo, ale z dostupných informací to vypadá, že onen zoufalý akt Qualcommu může vše snadno vyřešit. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek