www.svethardware.cz
>
>
>
>

Komise považuje akvizici Qualcommu za potenciální hrozbu pro bezpečnost USA

Komise považuje akvizici Qualcommu za potenciální hrozbu pro bezpečnost USA
, , aktualita
Vypadá to, že "bláznivý a zoufalý akt" firmy Qualcomm, která se začala všemi prostředky bránit snahám o akvizici společností Broadcom, bude možná úspěšný. Komise CFIUS totiž mluví o potenciálním ohrožení národní bezpečnosti USA. 
reklama
Broadcom šel na firmu Qualcomm nejdříve po dobrém, když jí nabízel částky vysoce překračující sto miliard dolarů, na což představenstvo neslyšelo a aktivně se bránilo i tím, že zvyšovalo vlastní nabídky na akvizici NXP Semiconductor, což je tedy firma, na kterou má zálusk právě Qualcomm. 
 
 
Broadcom pak svou taktiku změnil a chtěl prostřednictvím akcionářů na setkání v tomto týdnu obsadit představenstvo Qualcommu svými lidmi, kteří by měli většinový podíl a akvizici by schválili. Toto nepřátelské převzetí mu zatím nevyšlo, protože zástupci Qualcommu měli provést onen "bláznivý a zoufalý akt" sami kontaktovat US Committee on Foreign Investment (CFIUS), která se asi vůbec poprvé podívala na zoubek akvizici, jež ještě ani nebyla dohodnuta. 
 
CFIUS nařídila Qualcommu, aby setkání s akcionáři alespoň o měsíc pozdržel, což vedení firmy jistě učinilo s největší radostí a nyní tu máme další vývoj. Ten zmiňuje, že Broadcom má mít "vazby na jisté cizí třetí strany", které vyvolávají obavy ohledně národní bezpečnosti a také nejsou jasné obchodní záměry, které Broadcomm s Qualcommem má. 
 
Tím to ale nekončí. Zmíněny jsou rovněž vysoké objemy peněz, které Qualcomm obvykle vkládá do výzkumu a vývoje nových technologií, v čemž typicky bývá na druhém místě hned za Intelem. Zástupci americké vlády tak vidí důležitý přínos firmy i v tomto ohledu, čili ji považují za lídra ve vymýšlení nových standardů, což je nyní na prahu mobilních sítí 5. generace zvláště důležité. 
 
Akvizovaný Qualcomm by tak mohl mít dlouhodobý vliv na celou ekonomiku Spojených států, i když spojený s Broadcomem by se stal třetím největším výrobcem čipů na světě (po Samsungu a Intelu). CFIUS však nyní chce posoudit to nebezpečí, že by se pozice Qualcommu časem naopak zeslabovala a opět tu je otázka investic do výzkumu a vývoje. Historie akvizicí Broadcomu je totiž dobře známá, a tak se i ví, že tato firma obvykle v získaných firmách seškrtala výdaje na výzkum a vývoj s cílem navýšit krátkodobý zisk. 
 
Zatím se tak o ničem nerozhodlo, ale z dostupných informací to vypadá, že onen zoufalý akt Qualcommu může vše snadno vyřešit. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli
V posledních letech se občas objeví zprávy o tom, jak se pokles prodejů počítačů zpomaluje či zastavuje, ovšem přes to všechno je realita taková, že trh s PC spíše chřadne. Nicméně rozhodně ne každý tím trpí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One
S nástupem výkonné konzole Xbox One X přišla pro Microsoft i možnost využít její sílu k podpoře virtuální reality. Tím by ostatně celý trh s ní získal další velice potřebnou vzpruhu, ovšem to celé nyní padá.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD
Samsung si připravil vysokokapacitní 8TB SSD, která směřují do datových center. Jde přitom o formát NGSFF, který se podobá M.2 kartám a využívá rovněž NVMe. Samsung je prezentuje jako své první NF1 NVMe SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou? Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou?
Společnost AMD má už rok na trhu své serverové procesory EPYC, kterými zaútočila na konkurenční Xeony. Nyní doufá, že s touto i příští generací brzy získá výrazný podíl na trhu, který v podstatě celý ztratila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok
PlayerUnknown's Battlegrounds si stále na Steamu drží prvenství mezi nejprodávanějšími hrami, a tak není ani divu, že se této hry prodalo již 50 milionů kopií. To nyní autoři oslavují snížením ceny a rovněž připravují novou mapu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek