www.svethardware.cz
>
>
>
>

Komise považuje akvizici Qualcommu za potenciální hrozbu pro bezpečnost USA

Komise považuje akvizici Qualcommu za potenciální hrozbu pro bezpečnost USA
, , aktualita
Vypadá to, že "bláznivý a zoufalý akt" firmy Qualcomm, která se začala všemi prostředky bránit snahám o akvizici společností Broadcom, bude možná úspěšný. Komise CFIUS totiž mluví o potenciálním ohrožení národní bezpečnosti USA. 
reklama
Broadcom šel na firmu Qualcomm nejdříve po dobrém, když jí nabízel částky vysoce překračující sto miliard dolarů, na což představenstvo neslyšelo a aktivně se bránilo i tím, že zvyšovalo vlastní nabídky na akvizici NXP Semiconductor, což je tedy firma, na kterou má zálusk právě Qualcomm. 
 
 
Broadcom pak svou taktiku změnil a chtěl prostřednictvím akcionářů na setkání v tomto týdnu obsadit představenstvo Qualcommu svými lidmi, kteří by měli většinový podíl a akvizici by schválili. Toto nepřátelské převzetí mu zatím nevyšlo, protože zástupci Qualcommu měli provést onen "bláznivý a zoufalý akt" sami kontaktovat US Committee on Foreign Investment (CFIUS), která se asi vůbec poprvé podívala na zoubek akvizici, jež ještě ani nebyla dohodnuta. 
 
CFIUS nařídila Qualcommu, aby setkání s akcionáři alespoň o měsíc pozdržel, což vedení firmy jistě učinilo s největší radostí a nyní tu máme další vývoj. Ten zmiňuje, že Broadcom má mít "vazby na jisté cizí třetí strany", které vyvolávají obavy ohledně národní bezpečnosti a také nejsou jasné obchodní záměry, které Broadcomm s Qualcommem má. 
 
Tím to ale nekončí. Zmíněny jsou rovněž vysoké objemy peněz, které Qualcomm obvykle vkládá do výzkumu a vývoje nových technologií, v čemž typicky bývá na druhém místě hned za Intelem. Zástupci americké vlády tak vidí důležitý přínos firmy i v tomto ohledu, čili ji považují za lídra ve vymýšlení nových standardů, což je nyní na prahu mobilních sítí 5. generace zvláště důležité. 
 
Akvizovaný Qualcomm by tak mohl mít dlouhodobý vliv na celou ekonomiku Spojených států, i když spojený s Broadcomem by se stal třetím největším výrobcem čipů na světě (po Samsungu a Intelu). CFIUS však nyní chce posoudit to nebezpečí, že by se pozice Qualcommu časem naopak zeslabovala a opět tu je otázka investic do výzkumu a vývoje. Historie akvizicí Broadcomu je totiž dobře známá, a tak se i ví, že tato firma obvykle v získaných firmách seškrtala výdaje na výzkum a vývoj s cílem navýšit krátkodobý zisk. 
 
Zatím se tak o ničem nerozhodlo, ale z dostupných informací to vypadá, že onen zoufalý akt Qualcommu může vše snadno vyřešit. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Včera, aktualita, Jan Vítek