www.svethardware.cz
>
>

Komunikace diplomatů v EU napadena hackery

Komunikace diplomatů v EU napadena hackery
, , aktualita
Komunikace evropských diplomatů byla po dobu několika let narušována hackery, kteří se dostali k tisícům zpráv a dokumentů, jež se nyní volně povalují na internetu. Za útokem má údajně stát Čína.
K oblíbeným
reklama
Na povrch vyplaval další velký únik dat. Tentokrát se odehrál na půdě Evropské unie, která měla být napadena hackery už před několika lety. Ti tak dlouhodobě získávali dokumenty a zprávy evropských diplomatů. Tyto zprávy našla americká bezpečnostní společnost Area 1 volně se povalující na internetu. Podle orgánů EU ale nedošlo k nabourání se do systémů, které by spravovaly přísně tajné dokumenty, nicméně dobrou vizitkou není ani únik těch "méně tajných".
 
Vlajka EU
 
Světlo světa tak nyní spatřily např. zprávy diplomatů ohledně vztahů amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, jiné zase probíraly čínského prezidenta a obchodní válku mezi USA a Čínou. V jiných se zase hovořilo o tom, že by se EU měla vyhnout jednání s nepředvídatelným Trumpem a pokud možno jednat přímo s Kongresem. Našly se také zprávy o obnovení íránského jaderného programu, anexi Krymu a dalších více než 1100 zpráv, přičemž se věří, že se podařilo najít jen velmi malou část uniklých zpráv. Únik byl s velkou pravděpodobností mnohem větší a může čítat řádově větší množství dokumentů.
 
Blake Darche z Area 1 se vyjádřil i ke zdroji útoků. Dle něj na základě více než deset let trvajícího studia čínských hackerů není pochyb, že za útokem stojí právě Čína. Podle něj byli pomocí phisingové kampaně napadeni diplomaté na Kypru a poté, co se hackeři dostali do jejich serverů, postupně rozšířili své působení i na celounijní servery. Orgány EU byly údajně už několikrát varovány, že jejich systémy jsou technologicky zastaralé a nedostatečně chráněné. Pro opravdu tajnou komunikaci však údajně využívají jiné a mnohem bezpečnější kanály.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů