www.svethardware.cz
>
>

Konec síťové neutrality v praxi? ISP nabízí konektivitu pro hráče

Konec síťové neutrality v praxi? ISP nabízí konektivitu pro hráče
, , aktualita
Byli jsme velice zvědaví na to, jak bude v USA vypadat Internet a připojení k němu po konci síťové neutrality. Nyní se začala v médiích propírat nabídka od Cox Cable. Ta zahrnuje prioritní konektivitu pro hráče, ovšem lynč si tato firma přeci jen nezaslouží.
K oblíbeným
reklama
Výrobci tzv. herních síťových karet či čipů často mluví o tom, že jejich produkty zajistí co nejkratší ping, stabilní spojení a zkrátka tu nejkvalitnější konektivitu, abychom měli ty nejlepší podmínky pro hraní (především akčních) her na síti. Jde obecně o prioritizaci provozu na domácí síti (funkce Quality of Service - QoS), aby měly přednost některé packety před jinými, což má ale smysl pouze v případě, že síť je opravdu velice zatížena.
 
V každém případě stejně nejvíce záleží na tom, jak dlouho packet cestuje tam a zpět po internetových linkách a to může do značné míry zvláště ve špičkách ovlivnit právě poskytovatel našeho připojení. 
 
 
 
Principy síťové neutrality přitom zakazovaly, aby někteří zákazníci byli zvýhodňováni před jinými, což se týkalo třeba i omezení pro připojení k různým službám. Nyní už tyto principy neplatí, a tak ISP mohou nabízet za vyšší tarify připojení, které nebude lagovat, bude mít stabilně nízký ping a nabízeno bude jako Elite Gamer Service. Alespoň tak to zprvu vypadalo a server Tom's Hardware firmu Cox Cable ve svém stále ještě neaktualizovaném článku kritizuje za to, že její nabídka představuje právě to, před čím lidé před koncem síťové neutrality varovali. Původní zdroj na serveru Variety je už aktualizovaný.
 
Celá věc se tak má jinak. Ve skutečnosti v nabídce není služba, která by nám přímo od ISP poskytla rychlejší ping a stabilnější připojení na úrovni ISP, což by znamenalo, že zákazníci, kteří by si nepřiplatili, by byli naopak omezeni, a to nejspíše uměle. Cox Cable ve skutečnosti za předplatné 15 dolarů měsíčně nabízí připojení do sítě WTFast, čili do GPN (Gamers Private Network), která podporuje přes 1000 online her a jde prostě o prioritní herní síť, se kterou samotný ISP nemá nic společného. 
 
 
Ostatně už na původních informacích prezentovaných i serverem Tom's Hardware by nám k "fast lane" od ISP neseděl ten fakt, že služba Elite Gamer Service je spojena jen se systémem Windows a určena je pro dvě PC. Kdyby šlo o samotné připojení, na OS a počtu počítačů by samozřejmě nezáleželo. 
 
Nabídka Cox Cable je tak ve skutečnosti taková, že za 15 dolarů měsíčně nabízí službu, která jinak stojí 19 dolarů. 
 
Zdroj: Variety  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře