www.svethardware.cz
>
>

Konec síťové neutrality v praxi? ISP nabízí konektivitu pro hráče

Konec síťové neutrality v praxi? ISP nabízí konektivitu pro hráče
, , aktualita
Byli jsme velice zvědaví na to, jak bude v USA vypadat Internet a připojení k němu po konci síťové neutrality. Nyní se začala v médiích propírat nabídka od Cox Cable. Ta zahrnuje prioritní konektivitu pro hráče, ovšem lynč si tato firma přeci jen nezaslouží.
K oblíbeným
reklama
Výrobci tzv. herních síťových karet či čipů často mluví o tom, že jejich produkty zajistí co nejkratší ping, stabilní spojení a zkrátka tu nejkvalitnější konektivitu, abychom měli ty nejlepší podmínky pro hraní (především akčních) her na síti. Jde obecně o prioritizaci provozu na domácí síti (funkce Quality of Service - QoS), aby měly přednost některé packety před jinými, což má ale smysl pouze v případě, že síť je opravdu velice zatížena.
 
V každém případě stejně nejvíce záleží na tom, jak dlouho packet cestuje tam a zpět po internetových linkách a to může do značné míry zvláště ve špičkách ovlivnit právě poskytovatel našeho připojení. 
 
 
 
Principy síťové neutrality přitom zakazovaly, aby někteří zákazníci byli zvýhodňováni před jinými, což se týkalo třeba i omezení pro připojení k různým službám. Nyní už tyto principy neplatí, a tak ISP mohou nabízet za vyšší tarify připojení, které nebude lagovat, bude mít stabilně nízký ping a nabízeno bude jako Elite Gamer Service. Alespoň tak to zprvu vypadalo a server Tom's Hardware firmu Cox Cable ve svém stále ještě neaktualizovaném článku kritizuje za to, že její nabídka představuje právě to, před čím lidé před koncem síťové neutrality varovali. Původní zdroj na serveru Variety je už aktualizovaný.
 
Celá věc se tak má jinak. Ve skutečnosti v nabídce není služba, která by nám přímo od ISP poskytla rychlejší ping a stabilnější připojení na úrovni ISP, což by znamenalo, že zákazníci, kteří by si nepřiplatili, by byli naopak omezeni, a to nejspíše uměle. Cox Cable ve skutečnosti za předplatné 15 dolarů měsíčně nabízí připojení do sítě WTFast, čili do GPN (Gamers Private Network), která podporuje přes 1000 online her a jde prostě o prioritní herní síť, se kterou samotný ISP nemá nic společného. 
 
 
Ostatně už na původních informacích prezentovaných i serverem Tom's Hardware by nám k "fast lane" od ISP neseděl ten fakt, že služba Elite Gamer Service je spojena jen se systémem Windows a určena je pro dvě PC. Kdyby šlo o samotné připojení, na OS a počtu počítačů by samozřejmě nezáleželo. 
 
Nabídka Cox Cable je tak ve skutečnosti taková, že za 15 dolarů měsíčně nabízí službu, která jinak stojí 19 dolarů. 
 
Zdroj: Variety  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře