Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony

Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
, , aktualita
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
K oblíbeným
reklama
Státy bojují s nepoctivci, kteří se vyhýbají placení daní, různými způsoby. V mnoha zemích v Evropě jsou to např. účtenkové loterie, kdy stát tlačí na vybírání účtenek od obchodníků, neboť ty se tak stávají losy a šancí na výhru. Řecko bojuje s tímtéž, ale trochu jiným způsobem. Nejde však o celoplošnou kontrolu všeho, poněvadž se týká jen turistických lodí v okolí ostrova Santorini. Úřady zde chtějí zjistit, zda provozovatelé výletních lodí skutečně přiznávají všechny lidi na palubě, a tedy zda náhodou neokrádají stát na daních. K tomu je využit netradiční prostředek v podobě dronů.
 
Loď v Řecku
 
Autor: Norbert Nagel [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], přes Wikimedia Commons
 
Daňové úřady ve spolupráci s místní pobřežní hlídkou létají s drony kolem lodí a díky obrazovému záznamu jsou schopni spočítat množství lidí na palubě. To pak srovnají s přiznaným počtem lidí. Pokud to nesouhlasí, hrozí pochopitelně nemalé sankce. Úřady si výsledky zatím pochvalují, už našly devět turistických lodí, kde nebyly přiznány lístky v celkové hodnotě 25 tisíc EUR. Provozovatelům těchto lodí už nyní hrozí pokuty. Vybírání daní z turistických aktivit je pro zemi velmi důležité, i s mnohdy nepřiznanými daněmi totiž turismus tvoří pětinu HDP země.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře