www.svethardware.cz
>
>
>
>

Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou

Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
, , aktualita
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes tak hlásí, že nový koronavirus už narušuje výrobu továren vyrábějících koncové zboží a stejně tak i jejich dodavatelů. Rostou tak třeba ceny pouzder MLCC nebo i prostých odporů a nyní se očekává, že porostou i ceny elektronických pamětí. Může za to koronavirus Covid-19, který se začal šířit v Jižní Koreji, čili domovině firem Samsung a SK Hynix. 
 
 
Právě tyto firmy dohromady drží přibližně tři čtvrtiny trhu s paměťmi DRAM a Samsung má také zhruba 30procentní podíl na trhu s paměťmi NAND Flash a SK Hynix dalších cca 10 procent. Problémy těchto firem tak znamenají i velké potíže pro celý paměťový průmysl. 
 
ODM výrobci jsou ale zatím opatrní a nezačínají skupovat zásoby pamětí, neboť není zaručeno, že je budou opravdu potřebovat. Pochopitelně stále platí, že výroba v Číně prudce klesla, jak ukazují i data společnosti Canalys, takže zatím snížená výroba pamětí tolik nevadí. To ovšem neplatí třeba pro výrobce serverů, jejichž mnohé výrobní linky fungují mimo Čínu a klienti nyní žádají, aby z Číny zmizela i zbylá výroba, a to především na Tchaj-wan. 
 
Ohledně dodávek paměťových čipů tak nyní vládne především nejistota a nyní se čeká na to, jak koronavirus zasáhne firmy Samsung Electronics a SK Hynix. Vyčkávají také výrobci notebooků, kteří jsou na jedné straně jako na trní kvůli zvyšujícím se cenám některých komponent, ale na druhé straně je zase nechtějí začít hromadně skupovat, čímž by zcela jistě poslali ceny vzhůru. 
 
Do toho všeho se pak míchají napjaté obchodní vztahy mezi USA a Čínou a jak už bylo uvedeno v případě serverových linek, koronavirus je nyní brán i jako další důvod k přesunu výroby pryč z území Číny. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek