www.svethardware.cz
>
>
>
>

Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou

Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
, , aktualita
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes tak hlásí, že nový koronavirus už narušuje výrobu továren vyrábějících koncové zboží a stejně tak i jejich dodavatelů. Rostou tak třeba ceny pouzder MLCC nebo i prostých odporů a nyní se očekává, že porostou i ceny elektronických pamětí. Může za to koronavirus Covid-19, který se začal šířit v Jižní Koreji, čili domovině firem Samsung a SK Hynix. 
 
 
Právě tyto firmy dohromady drží přibližně tři čtvrtiny trhu s paměťmi DRAM a Samsung má také zhruba 30procentní podíl na trhu s paměťmi NAND Flash a SK Hynix dalších cca 10 procent. Problémy těchto firem tak znamenají i velké potíže pro celý paměťový průmysl. 
 
ODM výrobci jsou ale zatím opatrní a nezačínají skupovat zásoby pamětí, neboť není zaručeno, že je budou opravdu potřebovat. Pochopitelně stále platí, že výroba v Číně prudce klesla, jak ukazují i data společnosti Canalys, takže zatím snížená výroba pamětí tolik nevadí. To ovšem neplatí třeba pro výrobce serverů, jejichž mnohé výrobní linky fungují mimo Čínu a klienti nyní žádají, aby z Číny zmizela i zbylá výroba, a to především na Tchaj-wan. 
 
Ohledně dodávek paměťových čipů tak nyní vládne především nejistota a nyní se čeká na to, jak koronavirus zasáhne firmy Samsung Electronics a SK Hynix. Vyčkávají také výrobci notebooků, kteří jsou na jedné straně jako na trní kvůli zvyšujícím se cenám některých komponent, ale na druhé straně je zase nechtějí začít hromadně skupovat, čímž by zcela jistě poslali ceny vzhůru. 
 
Do toho všeho se pak míchají napjaté obchodní vztahy mezi USA a Čínou a jak už bylo uvedeno v případě serverových linek, koronavirus je nyní brán i jako další důvod k přesunu výroby pryč z území Číny. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře