www.svethardware.cz
>
>

Celosvětový trh s PC má letos klesnout o 3,4 %, pokud už vše půjde dobře

Celosvětový trh s PC má letos klesnout o 3,4 %, pokud už vše půjde dobře
, , aktualita
Aktuálně je pro PC trh, a nejen pro ten, největší strašák šířící se koronavirus, který by se měl už v tomto stádiu podílet na 3,4% poklesu celosvětového trhu s PC. Ovšem může to být i horší, alespoň dle Canalys.
K oblíbeným
reklama
Koronavirus Covid-19 už nyní tropí škody i na ekonomice, jak před řadou dnů hlásili z TrendForce. Jde především a pochopitelně o neochotu zaměstnanců vracet se do továren a vystavovat se nebezpečí nákazy a stejně tak zákazníci nemají velký zájem korzovat nákupními centry. Kdo by ale čekal rovnou apokalypsu, pak o té se mluvit nedá. 
 
 
Dle analytické společnosti Canalys může právě především kvůli Covid-19 klesnout celosvětový PC trh o 3,4 % a pokud jde o nejhorší scénář, s nímž se počítá, půjde o 8,5 %. Dopad na čínský PC trh bude pochopitelně největší a tam se očekává pokles přinejlepším o 3,8 % a v nejhorším případě pak o 12,2 %. 
 
 
Trh s PC přitom v poslední době vykazoval známky oživení, o čemž se mluvilo v tomto roce zvláště v souvislosti s veletrhem CES 2020, kde bylo PC po dlouhé době opět tématem číslo jedna. Samozřejmě se neočekával velký obrat k růstu, ale aspoň zastavení poklesu. Nyní se ale udává, že počet PC dodaných na trh letos klesne z loňských 396 milionů na 362 až 382 milionů kusů. Nejpatrnější to bude přitom v prvním a druhém kvartálu, kdy Canalys předpokládá pokles dodávek o 10 a 9 procent, ovšem to plně nereflektuje výrobní kapacity, které mají za únor klesnout na pouhých 30 až 35 %, a to v tom lepším scénáři. Do toho přitom nelze započítávat oslavy nového roku v Číně, snad až na vládou prodloužené volno. Jde o cca třetinu výstupu v porovnání se staršími předpoklady pro únor. 
 
 
Je tak zřejmé, že nějakou dobu se budou využívat skladové zásoby, přičemž nejlepší scénář počítá s tím, že už od dubna pojede výroba na sto procent. V nejhorším scénáři to bude až od června. 
 
V druhém pololetí se pak budou společnosti snažit své ztráty vyrovnat, neboť poptávka pochopitelně jen tak nezmizí a zvláště závěr roku by měl být pro výrobce PC hektický. V průběhu příštího roku se očekává celkově velice mírný růst, a to o 3 promile. 
 
Zdroj: Canalys


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání
Prohlížeč Firefox v posledních dnech zaujal spíše svým pokračujícím poklesem popularity, kvůli čemuž se již z pozice světové dvojky dostal na třetí místo za Edge. Nyní se ale podíváme na to, co přináší verze Firefox 75. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře