krysarr

| TV Freak
Registrace: 21.2.2007
Komentářů: 160, score 0.8 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 38 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 7 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 12.3.2019 s hodnocením +4:
Dovolím si oponovat ohledně toho, že ­"pro obyčejné smrtelníky, ... stačí v pohodě dvoujádro. Interenetový prohlížeč a nějako ​­"office​­" programy, prohlížeč fotek, muziky a videa. Na tyhle činnosti stačí i ty nejnižší dvoujídra na trhu a lidi nepociťují nedostatek výkonu.­"

Mám notebook s i3 Intel Core i3 8130U a pravidelně výkon nestačí. Dělám jen přesně to, co píšete ­- Office, webový prohlížeš, hudba, video. Často se počítač seká tak, že nelze psát text souvisle.
Komentář z 27.3.2019 s hodnocením +2:
Naprosto souhlasím. Jakožto hudebník s tím mám i své zkušenosti. Google ­"robot­" přišel např. na to, že pětisekundová hudba, kterou jsem udělal pro jednu reklamu, je stejná jako část nějaké písně chráněné autorským právem. Samozřejmě nebyla, jen se tam také hrálo na kytaru a pískalo. V tomhle případě stačilo vysvětlení, ale s novým zákonem takovou skladbu na net už prostě ani nenahrajete a konec.
Komentář z 20.3.2019 s hodnocením +2:
Nevím, proč si myslíte, že ­"NIKDO­" nemůže pracovat s tolika věcmi najednou. Jestli chcete, vypíšu Vám seznam všeho, co mám otevřené a jak často to používám a k čemu. Mohu Vám říci, že pokud bych naopak musel každý dokument či panel vždy po použití zavírat a poté opět otvírat, efektivita práce by byla prakticky na nule. :­)

Nicméně k něčemu byla tato dlouhá diskuse přece jen dobrá ­- je velmi pravděpodobné, že na vině zpomalení je opravdu velké množství otevřených panelů, takže se budu snažit ho průběžně udržovat na nízké hodnotě. Teď mám tedy např. jen 30 tabs.

Další příčinou, která mne dříve nenapadla, může být připojení dvou externích monitorů ­(což by mimochodem mohlo trochu odpovědět na otázku, jak je možné pracovat s tolika věcmi najednou­). Kamarád mi říkal, že je pravděpodobné, že monitory také vytěžují CPU, zvlášť když mají jiné rozlišení než obrazovka notebooku. S tím asi bohužel nic neudělám, ale je dobré o tom vědět.

Děkuji všem za pomoc!

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 19.2.2017 s hodnocením -1:
Vyníkem? Co to znamená? :­-?
Komentář z 28.8.2014 s hodnocením -1:
Já se domnívám, že SSD svou kapacitou HDD postupně doženou ­(navyšování kapacity postupuje o něco rychleji než kdysi u HDD­) a potom už bude jen zbývat srovnat cenu ­- v tu chvíli ztratí HDD smysl a zmizí. :)
Komentář z 18.2.2011 s hodnocením -1:
Nové ­"úžasně rychlé­" flash disky ­(tvrdí marketing­) mají v porovnání s USB 2.0 směšné rychlosti. Když vezmeme teoretickou rychlost USB 2.0 vs 3.0 a porovnáme s reálnou rychlostí, je to jako bychom oslavovali u USB 2.0 čtení 9MB­/s a zápis 5MB­/s!
Opravdu rychlou USB 3.0 flashku si představuji s rychlostmi přes 200MB­/s čtení a 100MB­/s zápis. ­(Teoretický strop je kolem 300MB­/s.­)
(Aby nedošlo k mýlce ­- nehádám se s článkem a souhlasím víceméně s názorem redakce;)