www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kuřecí speciál? AIDA64 zmiňuje Core i9-9900KFC

Kuřecí speciál? AIDA64 zmiňuje Core i9-9900KFC
, , aktualita
Procesor Intel Core i9 s velice zajímavým označením se objevil v poznámkách k nové verzi AIDA64. Jedná se o Core i9-9900KFC, díky němuž můžeme myslet spíše na kuřata než na gigahertze. O co se jedná? 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KFC už dostal přezdívku Kentucky Fried Core a aktuálně se můžeme pídit po tom, co jeho označení vůbec znamená.  
 
 
Je třeba ale poukázat na to, že ta samá AIDA64 loni v létě obsahovala ve svém logu informace o GPU NVIDIA GV102 a GV104, čili generace Volta, která nikdy nepřišla a těžko kdy přijdou.  
 
 
Nová AIDA64 ale zmiňuje přímo a konkrétně Core i9-9900KFC, takže se alespoň podívejme na to, co by to mohlo znamenat. Označení K je jasné, takové mají procesory s odemknutým násobičem. Označení F je nové a nesou ho procesory, které nenabízí integrovaný grafický čip, jenž je v nich deaktivovaný.
 
Záhada je tak písmeno C, které jsme naposledy v případě desktopových procesorů Intel viděli u jediných dvou takových modelů generace Broadwell. Šlo o procesory vybavené výkonnou grafikou Iris Pro, což znamená i L4 cache ve formě eDRAM pro její účely. To se ale jaksi vylučuje s tím, co víme o označení F, takže pokud je Core i9-9900KFC, mělo by to znamenat něco jiného. 
 
Na Anandtechu se spekuluje, že by mohlo jít o procesory bez integrované grafiky, ale zato s eDRAM, ale to osobně považuji za nepravděpodobné vzhledem k tomu, že eDRAM v procesorech Intel slouží právě grafice Iris Pro jako alespoň nějaká kompenzace pomalých pamětí DDRx. Uvidíme, co na to AIDA a Intel. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Specifikace PCI-Express 6.0 je tu, x16 slot dá 256 GB/s Specifikace PCI-Express 6.0 je tu, x16 slot dá 256 GB/s
Nové verze rozhraní PCI-Express zpravidla navyšují datovou propustnost na dvojnásobek. PCI-SIG kouká daleko do budoucnosti a zveřejnila specifikace nové verze rozhraní PCI-Express 6.0. To by mělo na x16 slotu nabídnout neuvěřitelných 256 GB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon 10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon
V databázi testů procesoru provedených v PassMark Performance Test se objevil také 10nm mobilní procesor Core i7-1065G7 architektury Ice Lake. A dosažený výkon má rozhodně více než solidní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní
Streamovací služba Pandora u nás není moc známá jako např. Spotify, nicméně má stejný problém. Společnost Wixen ji zažalovala, tentokrát za zobrazování textů písní u jejích autorů bez příslušné licence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mozilla Firefox 67.0.3 opravuje vážnou zero-day chybu Mozilla Firefox 67.0.3 opravuje vážnou zero-day chybu
Od Mozilly jsme se dočkali urychleného vydání nové verze prohlížeče Firefox 67.0.3. Starší verze totiž trpí na závažnou zero-day chybu. Tu totiž už útočníci s úspěchem využívají k napadání obětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala