www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kuřecí speciál? AIDA64 zmiňuje Core i9-9900KFC

Kuřecí speciál? AIDA64 zmiňuje Core i9-9900KFC
, , aktualita
Procesor Intel Core i9 s velice zajímavým označením se objevil v poznámkách k nové verzi AIDA64. Jedná se o Core i9-9900KFC, díky němuž můžeme myslet spíše na kuřata než na gigahertze. O co se jedná? 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KFC už dostal přezdívku Kentucky Fried Core a aktuálně se můžeme pídit po tom, co jeho označení vůbec znamená.  
 
 
Je třeba ale poukázat na to, že ta samá AIDA64 loni v létě obsahovala ve svém logu informace o GPU NVIDIA GV102 a GV104, čili generace Volta, která nikdy nepřišla a těžko kdy přijdou.  
 
 
Nová AIDA64 ale zmiňuje přímo a konkrétně Core i9-9900KFC, takže se alespoň podívejme na to, co by to mohlo znamenat. Označení K je jasné, takové mají procesory s odemknutým násobičem. Označení F je nové a nesou ho procesory, které nenabízí integrovaný grafický čip, jenž je v nich deaktivovaný.
 
Záhada je tak písmeno C, které jsme naposledy v případě desktopových procesorů Intel viděli u jediných dvou takových modelů generace Broadwell. Šlo o procesory vybavené výkonnou grafikou Iris Pro, což znamená i L4 cache ve formě eDRAM pro její účely. To se ale jaksi vylučuje s tím, co víme o označení F, takže pokud je Core i9-9900KFC, mělo by to znamenat něco jiného. 
 
Na Anandtechu se spekuluje, že by mohlo jít o procesory bez integrované grafiky, ale zato s eDRAM, ale to osobně považuji za nepravděpodobné vzhledem k tomu, že eDRAM v procesorech Intel slouží právě grafice Iris Pro jako alespoň nějaká kompenzace pomalých pamětí DDRx. Uvidíme, co na to AIDA a Intel. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková