www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kuřecí speciál? AIDA64 zmiňuje Core i9-9900KFC

Kuřecí speciál? AIDA64 zmiňuje Core i9-9900KFC
, , aktualita
Procesor Intel Core i9 s velice zajímavým označením se objevil v poznámkách k nové verzi AIDA64. Jedná se o Core i9-9900KFC, díky němuž můžeme myslet spíše na kuřata než na gigahertze. O co se jedná? 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KFC už dostal přezdívku Kentucky Fried Core a aktuálně se můžeme pídit po tom, co jeho označení vůbec znamená.  
 
 
Je třeba ale poukázat na to, že ta samá AIDA64 loni v létě obsahovala ve svém logu informace o GPU NVIDIA GV102 a GV104, čili generace Volta, která nikdy nepřišla a těžko kdy přijdou.  
 
 
Nová AIDA64 ale zmiňuje přímo a konkrétně Core i9-9900KFC, takže se alespoň podívejme na to, co by to mohlo znamenat. Označení K je jasné, takové mají procesory s odemknutým násobičem. Označení F je nové a nesou ho procesory, které nenabízí integrovaný grafický čip, jenž je v nich deaktivovaný.
 
Záhada je tak písmeno C, které jsme naposledy v případě desktopových procesorů Intel viděli u jediných dvou takových modelů generace Broadwell. Šlo o procesory vybavené výkonnou grafikou Iris Pro, což znamená i L4 cache ve formě eDRAM pro její účely. To se ale jaksi vylučuje s tím, co víme o označení F, takže pokud je Core i9-9900KFC, mělo by to znamenat něco jiného. 
 
Na Anandtechu se spekuluje, že by mohlo jít o procesory bez integrované grafiky, ale zato s eDRAM, ale to osobně považuji za nepravděpodobné vzhledem k tomu, že eDRAM v procesorech Intel slouží právě grafice Iris Pro jako alespoň nějaká kompenzace pomalých pamětí DDRx. Uvidíme, co na to AIDA a Intel. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář