www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kuřecí speciál? AIDA64 zmiňuje Core i9-9900KFC

Kuřecí speciál? AIDA64 zmiňuje Core i9-9900KFC
, , aktualita
Procesor Intel Core i9 s velice zajímavým označením se objevil v poznámkách k nové verzi AIDA64. Jedná se o Core i9-9900KFC, díky němuž můžeme myslet spíše na kuřata než na gigahertze. O co se jedná? 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KFC už dostal přezdívku Kentucky Fried Core a aktuálně se můžeme pídit po tom, co jeho označení vůbec znamená.  
 
 
Je třeba ale poukázat na to, že ta samá AIDA64 loni v létě obsahovala ve svém logu informace o GPU NVIDIA GV102 a GV104, čili generace Volta, která nikdy nepřišla a těžko kdy přijdou.  
 
 
Nová AIDA64 ale zmiňuje přímo a konkrétně Core i9-9900KFC, takže se alespoň podívejme na to, co by to mohlo znamenat. Označení K je jasné, takové mají procesory s odemknutým násobičem. Označení F je nové a nesou ho procesory, které nenabízí integrovaný grafický čip, jenž je v nich deaktivovaný.
 
Záhada je tak písmeno C, které jsme naposledy v případě desktopových procesorů Intel viděli u jediných dvou takových modelů generace Broadwell. Šlo o procesory vybavené výkonnou grafikou Iris Pro, což znamená i L4 cache ve formě eDRAM pro její účely. To se ale jaksi vylučuje s tím, co víme o označení F, takže pokud je Core i9-9900KFC, mělo by to znamenat něco jiného. 
 
Na Anandtechu se spekuluje, že by mohlo jít o procesory bez integrované grafiky, ale zato s eDRAM, ale to osobně považuji za nepravděpodobné vzhledem k tomu, že eDRAM v procesorech Intel slouží právě grafice Iris Pro jako alespoň nějaká kompenzace pomalých pamětí DDRx. Uvidíme, co na to AIDA a Intel. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář