Larian připravují Baldur's Gate III, přijde už letos?

Larian připravují Baldur's Gate III, přijde už letos?
, , aktualita
Příznivci světa Dungeons and Dragons a starých cRPG od Black Isle a BioWare budou letos netrpělivě čekat na podzim, neboť právě v jednom z jeho sychravých dní by se na trhu měl objevit titul Baldur's Gate III. Podívat se už můžeme na trailer. 
K oblíbeným
reklama
Vzkříšení staré série Baldur's Gate bychom v této době asi už nečekali, ale díky Larian Studios se to stává skutečností. Kdo ale osud této série podrobně sledoval, jistě ví i o tom, že třetí díl se připravoval už dávno s podtitulem The Black Hound. Ohlášel byl v roce 2001, ale tato hra se nikdy nedostala na trh. Nedávno jsme se zase dozvěděli o pokračování, které připravovalo nakladatelské studio Beamdog. To má ale za sebou spíše jen vylepšené verze starých her postavených na Infinity Engine či jiných jako Neverwinter Nights. Jisté zkušenosti tedy má, ale zda by to mohlo stačit na zbrusu nový díl, to už se nedozvíme, protože ve skutečnosti půjde o dílo lidí z Larian Studios a za to můžeme být pouze a jen rádi. 
 
 
Google nám také nejspíše nepřímo prozradil, že tato hra přijde na trh už letos. Figuruje totiž v seznamu úvodních titulů pro platformu Stadia, která bude spuštěna 14. listopadu. Lze tak očekávat, že hra přijde na trh někdy v této době. 
 
 
Baldur's Gate III bude dle očekávání založen na aktuální verzi pravidel Dungeons and Dragons 5. edice, což čítá i kouzla. Znamená to tak, že Larian opustí svůj vypiplaný systém ze série Divinity: Original Sin. Nový díl můžeme také pokládat za oficiální pokračování celé série ve světě Forgotten Realms, takže se nejspíše setkáme s mnoha známými postavami. 
 
Larian Studios lze také považovat za záruku toho, že půjde o opravdu slušné RPG důstojně navazující na slavnou sérii. Sami slibují, že to bude jejich dosud největší hra z hlediska produkce (200 pracovníků + 100 externistů), kterou si studio vydá samo a my si budeme moci užít především jako jeden hráč, ale také s přáteli. To se ostatně dalo očekávat vzhledem k tomu, že i hry Divinity: Original Sin kooperaci nabízí. Ovšem vůbec nic jim to neubralo na zábavnosti při hraní jen v jednom. 
 
Ale co příběh? Zde se dozvídáme pouze to, že se vrátí jistý starý nepřítel. Takže kdo to bude? Irenicus? Ten nejspíše ne. Osobně bych vsadil spíše na samotného Bhaala, záporáka se vším všudy s přesvědčením lawful evil. Sice jsme jej měli porazit v datadisku Throne of Bhaal, ale přeci jen, je to bůh. Nicméně příběh se měl posunout dále a příšera ze šera ukázaná v traileru má svým vzezřením blízko k rase Mind Flayerů (či spíše to prostě je Mind Flayer), takže uvidíme, jakou deus ex machinu na nás Larian vytáhne. Že by do toho zamíchal samotného Cthulhu jako "menší crossover"? To samozřejmě těžko, takže očekávat můžeme nějaký zbrusu nový příběh. Ostatně nikde nebylo řečeno, že onoho starého nepřítele budeme znát. 
 
Zdroj: Polygon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka100 komentářů